Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 22 Maj 2020 | AUTOR: Artur Kąciak

Tory PGE Ekstraligi: Moje Bermudy Stal Gorzów

Kończymy nasz cykl, w którym przedstawiamy Państwu dotychczasowe szczegółowe wyniki Bartosza Zmarzlika na poszczególnych torach. Dzisiaj skupiamy się na występach zawodnika w Gorzowie.

Stadion im. Edwarda Jancarza – stadion żużlowy znajdujący się na gorzowskim Zawarciu przy ul. Śląskiej, jest położony pomiędzy ulicami Kwiatową i Jasną. Na trybunach gorzowskiego obiektu w 68 sektorach może usiąść dokładnie 15 024 widzów (na trybunie wysokiej – 7349, na trybunie niskiej 7444 miejsc). Dla kibiców gości przeznaczono 1550 miejsc siedzących na obu piętrach przy wyjeździe z drugiego łuku (658 osób zmieści się na górze). Dla VIP-ów przeznaczono 231 miejsc na specjalnej trybunie i 36 miejsc z dostępem do bezprzewodowego internetu przy specjalnych stolikach dla dziennikarzy. Gdy będzie taka potrzeba, obiekt pomieści ok. 3 tys. fanów więcej (miejsca stojące). Kolorystyka krzesełek na stadionie odpowiada kolorom klubowym Stali Gorzów Wielkopolski. Dolny poziom trybun to wymieszanie dwóch kolorów: żółtego i niebieskiego, zaś górna trybuna jest żółta. Na prostej przeciwległej do startu znajduje się – na trybunie dolnej żółty napis „STAL”, a na górnej niebieski „GORZÓW”. Długość toru wynosi 329 metrów.

Debiut w Ekstralidze

Bartosz Zmarzlik swoje pierwsze kroki w „dorosłym” żużlu stawiał w wieku zaledwie jedenastu lat. Od samego początku był bardzo pojętnym uczniem i szybko opanował jazdę na dużym torze. W 2010 roku zdał egzamin na licencję żużlową. Na swój debiut w spotkaniu ligowym musiał jednak poczekać do 25 kwietnia 2011 roku. Stal podejmowała wówczas na Stadionie im. Edwarda Jancarza Unię Leszno. Debiut należy uznać za udany. Cztery punkty wywalczone w pierwszym występie w spotkaniu ligowym to doskonały wynik. Na dodatek udało mu się również wygrać jeden bieg. Pierwszy sezon dla Bartosza Zmarzlika w polskiej lidze był bardzo udany. Żużlowiec wywalczył wraz z kolegami z Caelum Stali Gorzów brązowy medal. W dwumeczu o brązowe krążki Stal okazała się dwukrotnie lepsza od Unibaxu Toruń.

Bartek był w 2012 roku jednym z najlepszych juniorów w lidze. Na koniec sezonu uzyskał średnią biegową 1,847. Niestety z powodu ciężkiej kontuzji nie wystąpił w żadnym spotkaniu play-off drużyny z Gorzowa. Startując 1 września 2012 roku w finale Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów w Gnieźnie, miał koszmarnie wyglądający upadek. Zawodnik doznał skomplikowanego złamania lewej nogi z przemieszczeniem. Uraz ten zmusił żużlowca do zakończenia dużo wcześniej trwającego sezonu.

Zmarzlik wrócił w 2013 roku na tor po poważnej kontuzji odniesionej pod koniec poprzedniego sezonu. Dla Bartka był to jeden z najgorszych sezonów pod względem średniej biegowej w dotychczasowej karierze. Na liście najskuteczniejszych zawodników występujących w lidze został sklasyfikowany na dwudziestym ósmym miejscu. Zespół z Gorzowa tym razem nie zdołał zakwalifikować się do fazy play-off. Stal ostatecznie sezon zakończyła na piątej pozycji. Mimo że był to jeden ze słabszych sezonów w karierze Zmarzlika, to w kilku spotkaniach zaprezentował się z bardzo dobrej strony.

W sezonie 2014 Stal Gorzów wywalczyła Drużynowe Mistrzostwo Polski. Ogromny wkład w złoty medal miał Bartosz Zmarzlik. Żużlowiec pojechał kapitalne spotkania finałowe, w Lesznie wywalczył w siedmiu startach dla Stali osiemnaście punktów. Natomiast w meczu rewanżowym rozegranym na Stadionie im. Edwarda Jancarza zgromadził jedenaście „oczek” na swoim koncie.

Bartosz Zmarzlik w 2015 roku pierwszy raz w swojej karierze na koniec sezonu został sklasyfikowany na liście najskuteczniejszych zawodników startujących w lidze w pierwszej piątce. Lider gorzowskiego zespołu zajął na niej wysokie czwarte miejsce. Nie był to udany sezon dla zespołu z Gorzowa. Stal na koniec rozgrywek zajęła szóste miejsce w rozgrywkach ligowych. Podopieczni trenera Piotra Palucha jeździli w kratkę, przeplatali lepsze występy z gorszymi. Jednym zawodnikiem, który w miejscowym klubie uzyskał biegopunktówkę powyżej dwóch punktów, był właśnie Bartosz Zmarzlik. Drugi pod względem średniej w zespole był Niels Kristian Iversen (1,903).

W sezonie 2016 zespół z Gorzowa wywalczył Drużynowe Mistrzostwo Polski, a Bartek został pierwszy raz w swojej karierze najskuteczniejszym zawodnikiem w rozgrywkach PGE Ekstraligi. Rywalem w walce o złoto ekipy z Gorzowa była drużyna Get Well Toruń. Pierwszy pojedynek odbył się 18 września na Motoarenie. Gospodarze odnieśli zwycięstwo 49:41. Świetne spotkanie pojechał Zmarzlik, który w sześciu startach wywalczył trzynaście punktów i dwa bonusy. Osiem punktów przewagi przed rewanżem okazało się zbyt małą zaliczką. Stal po bardzo zaciętym meczu zwyciężyła na swoim torze 51:39. Bartek w tej potyczce zgromadził dwanaście „oczek”.

Drużynie z Gorzowa w 2017 roku nie udało się obronić wywalczonego rok wcześniej tytułu mistrzowskiego. Podopieczni trenera Stanisława Chomskiego wywalczyli awans do fazy play-off, ale w spotkaniach półfinałowych po bardzo zaciętej walce okazali się gorsi od Betard Sparty Wrocław. Rywalizację w tym dwumeczu zawodnicy ze stolicy Dolnego Śląska zwyciężyli zaledwie różnicą czterech punktów. Na otarcie łez Cash Broker Stal Gorzów w walce o brązowy medal dwukrotnie lepsza okazała się od Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra. Mimo, że nie udało się obronić upragnionego złota, to bardzo dobry kolejny sezon na torach PGE Ekstraligi zaliczył Bartosz Zmarzlik. Żużlowiec po raz drugi z rzędu został najskuteczniejszym zawodnikiem w lidze. Na koniec rozgrywek Bartek wykręcił średnią biegową 2,376.

Żużlowcy Cash Broker Stali Gorzów w sezonie 2018 rywalizację w rozgrywkach PGE Ekstraligi zakończyli na drugim miejscu. W dwumeczu o tytuł mistrzowski po bardzo zaciętej walce podopieczni trenera Stanisława Chomskiego ulegli Fogo Unii Leszno. Kolejny znakomity sezon w naszej lidze pojechał Bartosz Zmarzlik. Lider drużyny z Gorzowa na koniec rozgrywek uzyskał średnią biegową 2,575. W dotychczasowej karierze jest, to największa średnia „wykręcona” przez tego żużlowca w naszych krajowych rozgrywkach.

Ciekawostką jest to, że w trakcie przekroju całego sezonu 2018 Zmarzlik nie pojechał żadnego spotkania, w którym na swoim koncie nie zapisałby minimum jedenastu punktów.

Zeszłoroczny sezon w PGE Ekstralidze nie był zbyt udany dla truly.work Stali Gorzów. Podopieczni trenera Stanisława Chomskiego o pozostanie w elicie na kolejny sezon musieli walczyć w spotkaniach barażowych z drużyną z Ostrowa. Mimo, to na wysokości zadania stanął Bartosz Zmarzlik. Kapitan gorzowskiego zespołu ponownie okazał się prawdziwym liderem swojej drużyny.

Żużlowiec na koniec rundy zasadniczej w PGE Ekstralidze w 2019 roku uzyskał najwyższą średnią biegową. Jest to imponujący wynik, zwłaszcza że tej sztuki udało się Bartkowi dokonać czwarty raz z rzędu. W historii nie zdarzało się jeszcze nigdy, by ten sam zawodnik cztery lata z rzędu osiągał najlepszą średnią. Zmarzlik w czternastu spotkaniach rundy zasadniczej wykręcił biegopunktówkę 2,410. W każdym meczu ligowym średnio przywoził dla swojego zespołu 13,07 punktu.

Nie było również żadnej niespodzianki w pojedynkach barażowych o miejsce w PGE Ekstralidze na 2020 rok. Truly.work Stal Gorzów obydwa mecze z zespołem z Ostrowa rozstrzygnęła na swoją korzyść. W dwumeczu zespół z Gorzowa zwyciężył 117:63. Statystyki Bartosza Zmarzlika z tej rywalizacji są bardzo dobre. Żużlowiec w siedmiu startach wywalczył dwadzieścia jeden punktów. Bartek wykręcił maksymalną średnią biegową 3,000. Indywidualny Mistrz Świata jako jedyny jeździec nie doznał żadnej porażki w pojedynkach z ekipą z Ostrowa Wielkopolskiego.

Speedway Grand Prix w Gorzowie

Bartosz Zmarzlik oprócz spotkań ligowych uczestniczył również w swojej dotychczasowej karierze w wielu prestiżowych imprezach rozgranych na Stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie. Przez osiem lat najlepsi żużlowcy na świecie rywalizowali w turniejach Speedway Grand Prix na miejscowym „owalu”.

W sobotę 23 czerwca 2012 roku w wielkim finale gorzowskiego Grand Prix pojechało dwóch reprezentantów naszego kraju. Doświadczony Tomasz Gollob i młodziutki Bartosz Zmarzlik, który w pełni wykorzystał podarunek w postaci dzikiej karty. Wówczas tak naprawdę cały świat dowiedział się o rewelacyjnym żużlowcu z Gorzowa, który w finale okazał się słabszy od Martina Vaculika i Chrisa Holdera, ale przywiózł za plecami swojego mentora i mógł stanąć na najniższym stopniu podium.

Bartek Zmarzlik w kolejnym sezonie również pojechał z dziką kartą w turnieju w Gorzowie. Niestety nie był to udany występ dla naszego zawodnika. Żużlowiec zajął wówczas dwunaste miejsce z wywlaczonymi sześcioma punktami.

Sobota 30 sierpnia 2014 roku okazała się bardzo szczęśliwa dla Bartosza Zmarzlika. Startujący trzeci raz z dziką kartą w gorzowskim Grand Prix, ulubieniec miejscowych kibiców i wychowanek Stali Gorzów, pierwszy raz triumfował w tej imprezie. Nikt wówczas nie spodziewał się, że będzie to ostatni triumf biało-czerwonego żużlowca na „Jancarzu”.
W sezonie 2015 Bartosz Zmarzlik celował w kolejny triumf w Gorzowie. Znów wystąpił z dziką kartą i wszystko szło dobrze, aż do finałowego biegu. Ten był jednak nieudany dla naszego zawodnika. Po niezbyt udanym starcie Bartek dał się zamknąć na dojeździe do pierwszego wirażu Gregowi Hancockowi. Potem zostawił miejsce przy krawężniku w drugim zakręcie i wpuścił Mateja Zagara, na dodatek odjechał mocno pod bandę, gdzie podniosło mu motocykl, a na taki błąd czekał tylko Tai Woffinden.

W 2016 roku po raz pierwszy w swojej sportowej karierze przed własną publicznością jako stały uczestnik cyklu Speedway Grand Prix zaprezentował się Bartosz Zmarzlik. Podobnie jak to miało miejsce przed rokiem, Polak zdołał awansować do wielkiego finału, ale w nim do mety przyjechał czwarty. Najważniejszy wyścig wieczoru był rozgrywany na raty. W pierwszym podejściu do niego było bardzo ciasno na pierwszym łuku. Na tor upadł Chris Holder. Arbiter nie dopatrzył się w tej sytuacji winy żadnego z zawodników i nakazał powtórkę w pełnym składzie. Triumfował w niej Jason Doyle przed Taiem Woffindenem i Chrisem Holderem. Mimo ambitnej jazdy nasz zawodnik nie zdołał stanąć na podium. Australijczyk zasłużył na wygraną, bo od początku zawodów był bardzo szybki.

Kibice liczyli, że 26 sierpnia 2017 roku, dokładnie na 1050 dniach zatrzyma się licznik odliczający czas od ostatniego zwycięstwa biało-czerwonego żużlowca na polskiej ziemi. W decydującym biegu Zmarzlika dopadł potworny pech – wypiął mu się sznurek z wyłącznika bezpieczeństwa i został na starcie. Spod taśmy za to genialnie wyjechał Dudek. Zielonogórzanin zostawił jednak nieco miejsca przy bandzie rozpędzonemu Woffindenowi i Brytyjczyk przemknął obok niego, a potem błyskawicznie pomknął po wygraną.

W sezonie 2018 żużlowcy po raz ostatni rywalizowali w turnieju Grand Prix na stadionie im. Edwarda Jancarza. Bartosz Zmarzlik zaliczył bardzo udany występ. Żużlowiec rundę zasadniczą zakończył z dorobkiem trzynastu „oczek”. Polak w całych zawodach na swoim koncie zgromadził osiemnaście punktów, a w wielkim finale musiał uznać tylko „wyższość” Martina Vaculika.

Bartek wystąpił również w czterech turniejach poświęconych pamięci legendarnego żużlowca Edwarda Jancarza w Gorzowie.

Memoriał im. Edwarda Jancarza

W kwietniu 2016 roku, po siedmiu latach przerwy, reaktywowano Memoriał im. Edwarda Jancarza. Bartosz Zmarzlik w bardzo silnie obsadzonym wówczas turnieju zajął drugie miejsce. Zawodnik Stali Gorzów z wywalczonymi dwunastoma punktami po rundzie zasadniczej został sklasyfikowany na drugiej pozycji. W wyścigu półfinałowym dojechał do mety na pierwszym miejscu. Patryk Dudek w finale najlepiej wystartował. Zielonogórzanin przez cztery okrążenia skutecznie bronił się przed atakami Bartka.

Kolejna edycja tej imprezy odbyła się w niedzielę 9 kwietnia 2017 roku. Zmarzlik w turnieju zasadniczym zdobył jedenaście „oczek”. Bartek w biegu półfinałowym toczył zacięty bój z Nickim Pedersenem. Duńczyk na trzecim okrążeniu upadł na tor. Sędzia z powtórki zdecydował się wykluczyć zawodnika miejscowego klubu. Ostatecznie Bartosz Zmarzlik swój udział w tym turnieju zakończył na szóstej pozycji.

Lider Stali w sezonie 2018 okazał się najlepszy w XV Memoriale im. Edwarda Jancarza. Bartek rozpoczął niezbyt dobrze występy w tych zawodach. Po dwóch kolejkach startów przy jego nazwisku widniały tylko dwa punkty. W dalszej części turnieju radził sobie jednak zdecydowanie lepiej. W trzech kolejnych startach zgromadził osiem „oczek”. W wyścigu półfinałowym odniósł zwycięstwo i zakwalifikował się do finału. Najlepiej w najważniejszej gonitwie wieczoru spod taśmy ruszył Patryk Dudek. Zmarzlik jednak napędził się po zewnętrznej i na końcu pierwszego okrążenia przedarł się na pierwsze miejsce, które zdołał już dowieść do samej mety. Ostatni raz żużlowcy rywalizowali w turnieju poświęconemu legendarnemu koledze z toru w 2019 roku. Bartek w ładnym stylu z dorobkiem czternastu punktów wygrał turniej zasadniczy. Jedynym pogromcom lidera truly.work Stali Gorzów w tej części zawodów był w biegu piątym Kacper Woryna. W pierwszym z wyścigów półfinałowych Zmarzlik znakomicie wystartował i pomknął pewnie do mety po kolejną wygraną. W wielkim finale najlepszym refleksem na starcie popisał się Przemysław Pawlicki, który po doskonałym wyjściu spod taśmy zwyciężył. Na drugim miejscu przyjechał Bartosz Zmarzlik.

Indywidualne Mistrzostwa Polski

Bartek dwa razy brał udział również w finałach Indywidualnych Mistrzostw Polski rozegranych w Gorzowie.

Swój pierwszy w karierze medal w IMP lider gorzowskiego zespołu wywalczył na Stadionie im. Edwarda Jancarza w sezonie 2015. Z dorobkiem czternastu „oczek” Bartosz Zmarzlik w ładnym stylu wygrał turniej zasadniczy, dzięki temu uzyskał bezpośredni awans do najważniejszej gonitwy wieczoru. Start w wielkim finale wygrał Maciej Janowski, ale jadący na drugiej pozycji junior Stali bardzo mocno naciskał na zawodnika z Wrocławia. Mimo ambitnej jazdy złoty krążek zawisł na szyi jeźdźca ze stolicy Dolnego Śląska. Zmarzlik musiał zadowolić się srebrnym medalem.

W sezonie 2017 najlepsi żużlowcy w kraju ponowie o medale rywalizowali na Stadionie im. Edwarda Jancarza. Bartosz Zmarzlik rundę zasadniczą zakończył z dziesięcioma „oczkami”. Po słabszym pierwszym starcie lider Stali zaczął jechać na swoim poziomie. Potem jednak zaczął gubić punkty, a odpadł z dalszej rywalizacji w barażu.

Mistrzostwa Polski Par Klubowych

Bartosz Zmarzlik ma za sobą również bardzo udany występ w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych na swoim domowym torze. 

Żużlowcy Stali rywalizowali w 2015 roku na Stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie w finale MPPK. Miejscowi jeźdźcy okazali się najlepsi. Zawodnicy MONEYmakesMONEY.pl Stali Gorzów ze zdobytymi dwudziestoma dziewięcioma punktami pewnie zwyciężyli na swoim torze. Sklasyfikowani na drugiej pozycji żużlowcy Fogo Unii Leszno rywalizację o złoto przegrali różnicą sześciu „oczek”. Losy srebrnego krążka rozstrzygnęły się w gonitwie dodatkowej, w której Daniel Kaczmarek pokonał Krystiana Pieszczka ze Spar Falubazu Zielona Góra. Bartek Zmarzlik w pięciu biegach zdobył czternaście punktów i bonus. Gorzowian nie doznał wówczas żadnej porażki z rywalem. W piątym wyścigu przyjechał za plecami kolegi z drużyny Adriana Cyfera, a pozostałe cztery potyczki kończył na pierwszym miejscu.

Należy również wspomnieć o występach Bartka w finałach Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Żużlowiec dwukrotnie startował w finale tej imprezy na Stadionie im. Edwarda Jancarza. W 2011 roku rywalizację zakończył na drugim miejscu zdobywając srebrny medal. Natomiast trzy lata później w sezonie 2014 wywalczył brązowy „krążek”.

Na koniec trzeba dodać jeszcze do tego wszystkiego wywalczone dwa medale w finałach Mistrzostw Polski Par Klubowych.

Bartosz pierwszy raz o medale w Mistrzostwach Polski Par Klubowych rywalizował w 2013 roku na Stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie. Duet Stali Gorzów Krzysztof Kasprzak, Bartosz Zmarzlik zajął w tej imprezie drugie miejsce. Walkę o złoto miejscowi zawodnicy przegrali z żużlowcami Unii Tarnów tylko różnicą jednego „oczka”. Bartek w sześciu startach wywalczył wówczas dziesięć punktów i jeden bonus.

W kolejnym sezonie ponowie gospodarzem finału MPPK było miasto Gorzów. W niedzielę 19 października 2014 roku jeźdźcy Stali sięgnęli po upragniony tytuł mistrzowski. Duet Kasprzak, Zmarzlik okazał się najlepszy u siebie. Gorzowianie łącznie zgromadzili 28 punktów i o dwa „oczka” wyprzedzili sklasyfikowanych na drugim miejscu jeźdźców Unibaxu Toruń. Bartek w sześciu startach zdobył czternaście punktów. Należy jednak też podkreślić, że ze swojego pierwszego biegu został wykluczony.
Podsumowując Bartosz Zmarzlik doskonale czuje się na swoim domowym „owalu”. Żużlowiec już wielokrotnie swoją jazdą udowadniał, że miejscowy tor Stali jest jednym z jego ulubionych obiektów.

Wyniki uzyskane przez Bartka Zmarzlika w dotychczasowej karierze w spotkaniach PGE Ekstraligi na torze w Gorzowie:

Sezon 2011:

 • 25.04.2011: Caelum Stal Gorzów – Unia Leszno 57:33 – (3,1,0,0) 4
 • 08.05.2011: Caelum Stal Gorzów – Stelmet Falubaz Zielona Góra 56:33 – (0,3,1) 4
 • 29.05.2011: Caelum Stal Gorzów – Unibax Toruń 52:38 – (3,2,1*) 6+1
 • 12.06.2011: Caelum Stal Gorzów – Sparta Wrocław 49:41 – (3,1*,1*) 5+2
 • 04.08.2011: Caelum Stal Gorzów – PGE Marma Rzeszów 51:39 – (3,0,3,2) 8
 • 21.08.2011: Caelum Stal Gorzów – Unia Leszno 56:33 – (3,2,3) 8
 • 11.09.2011: Caelum Stal Gorzów – Stelmet Falubaz Zielona Góra 27:19 – (3,1) 4
 • 25.09.2011: Caelum Stal Gorzów – Unibax Toruń 60:30 – (3,3,3,3,2*) 14+1

Sezon 2012:

 • 09.04.2012: Caelum Stal Gorzów – Unibax Toruń 57:33 – (3,3,3,0,0) 9
 • 22.04.2012: Caelum Stal Gorzów – PGE Marma Rzeszów 53:37 – (3,1,1) 5
 • 13.05.2012: Caelum Stal Gorzów – Stelmet Falubaz Zielona Góra 44:21 – (2,1,2,0) 5
 • 03.06.2012: Caelum Stal Gorzów – Unia Leszno 44:46 – (2,3,w,1,1) 7
 • 17.06.2012: Caelum Stal Gorzów – Lotos Wybrzeże Gdańsk 59:31 – (3,1,3) 7
 • 01.07.2012: Caelum Stal Gorzów – Polonia Bydoszcz 52:37 – (3,2*,2,3) 10+1
 • 22.07.2012: Caelum Stal Gorzów – Azoty Tauron Tarnów 49:41 – (3,1*,2*,2*,2*) 10+4
 • 18.08.2012: Caelum Stal Gorzów – Dospel Włókniarz Częstochowa 61:28 – (3,1,0) 4
 • 19.08.2012: Caelum Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław 57:33 – (3,2*,1*) 6+2

Sezon 2013:

 • 14.04.2013: Stal Gorzów – PGE Marma Rzeszów 42:48 – (3,1,1*,w,0) 5+1
 • 27.04.2013: Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno 43:47 – (2*,0,2,2,3,0) 9+1
 • 05.05.2013: Stal Gorzów – Lechma Start Gniezno 48:42 – (2,3,d,2,3,2) 12
 • 19.05.2013: Stal Gorzów – Stelmet Falubaz Zielona Góra 50:40 – (3,0,1,1*,2,1) 8+1
 • 02.06.2013: Stal Gorzów – składywęgla Polonia Bydgoszcz 52:38 – (3,2*,1,1*,1*) 8+3
 • 30.06.2013: Stal Gorzów – Dospel Włókniarz Częstochowa 43:47 – (1*3,2,1*,1*,3) 11+3
 • 21.07.2013: Stal Gorzów – Unia Tarnów 55:35 – (2,2,3,3,3) 13
 • 28.07.2013: Stal Gorzów – Unibax Toruń 53:37 – (3,3,1*,3,0) 10+1
 • 15.08.2013: Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław 61:29 – (3,3,3) 9

Sezon 2014:

 • 20.04.2014: Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno 57:33 – (3,3,1,2*,3) 12+1
 • 11.05.2014: Stal Gorzów – Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk 60:30 – (3,1,3,1,3) 11
 • 08.06.2014: Stal Gorzów – KantorOnline Włókniarz Częstochowa 50:40 – (3,3,0,3,3) 12
 • 22.06.2014: Stal Gorzów – Spar Falubaz Zielona Góra 50:40 – (3,3,1,2*,3) 12+1
 • 17.07.2014: Stal Gorzów – Unibax Toruń 53:37 – (3,2*,1,2*,1*) 9+3
 • 10.08.2014: Stal Gorzów – Grupa Azoty Unia Tarnów 42:48 – (2,3,0,2,d) 7
 • 07.09.2014: Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław 57:33 – (3,3,3,2,3) 14
 • 24.09.2014: Stal Gorzów – Spar Falubaz Zielona Góra 62:28 – (3,3,3,2,3,3) 17
 • 05.10.2014: Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno 49:41 – (3,3,1*,3,w,1) 11+1

Sezon 2015:

 • 10.05.2015: MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno 38:51 – (3,2,3,0,2,3) 13
 • 17.05.2015: MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów – KS Toruń 42:48 – (3,3,3,2*,3,3) 17+1
 • 04.06.2015: MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów – PGE Stal Rzeszów 55:35 – (3,2,2,2*,3) 12+1
 • 21.06.2015: MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów – Unia Tarnów 61:29 – (3,3,3,3,3) 15
 • 28.06.2015: MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów – MrGarden GKM Grudziądz 63:27 – (3,3,2*,3) 11+1
 • 09.08.2015: MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów – Spar Falubaz Zielona Góra 48:42 – (3,2,3,3,3) 14
 • 16.08.2015: MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław 50:40 – (3,3,0,1) 7

Sezon 2016:

 • 17.04.2016: Stal Gorzów – MrGarden GKM Grudziądz 56:34 – (3,2,3,3,3) 14
 • 08.05.2016: Stal Gorzów – Get Well Toruń 62:28 – (3,3,3,3,3) 15 
 • 05.06.2016: Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno 53:37 – (3,3,3,3,3) 15
 • 26.06.2016: Stal Gorzów – Unia Tarnów 59:31 – (3,3,2*,3) 11+1
 • 03.07.2016: Stal Gorzów – ROW Rybnik 53:36 – (3,3,3,3) 12
 • 31.07.2016: Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław 48:42 – (3,2,1*,3,3) 12+1
 • 15.08.2016: Stal Gorzów – Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra 44:46 – (3,3,1,3,2) 12
 • 11.09.2016: Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław 56:33 – (3,3,w,2) 8
 • 25.09.2016: Stal Gorzów – Get Well Toruń 51:39 – (3,2,1,3,3) 12

Sezon 2017:

 • 30.04.2017: Cash Broker Stal Gorzów – ROW Rybnik 51:39 – (3,3,3,2*,2) 13+1
 • 21.05.2017: Cash Broker Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno 51:39 – (3,3,3,3,2*) 14+1
 • 28.05.2017: Cash Broker Stal Gorzów – Ekantor.pl Falubaz 45:45 – (2,3,2,2,3) 12
 • 11.06.2017: Cash Broker Stal Gorzów – Get Well Toruń 55:35 – (2,2,3,3,2*) 12+1
 • 18.06.2017: Cash Broker Stal Gorzów – MrGarden GKM Grudziądz 54:35 – (3,3,3,2,1*) 12+1
 • 30.07.2017: Cash Broker Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław 41:49 – (3,2,1,3,1) 10
 • 20.08.2017: Cash Broker Stal Gorzów – Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa 57:33 – (3,3,3,3,3) 15
 • 10.09.2017: Cash Broker Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław 45:45 – (2,3,2,2,1) 10
 • 17.09.2017: Cash Broker Stal Gorzów – Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra 52:38 – (3,2,2,3,3) 13

Sezon 2018:

 • 08.04.2018: Cash Broker Stal Gorzów – Get Well Toruń 54:35 – (3,3,3,3,2*) 14+1
 • 29.04.2018: Cash Broker Stal Gorzów – Grupa Azoty Unia Tarnów 53:37 – (3,3,3,3,w) 12
 • 20.05.2018: Cash Broker Stal Gorzów – forBET Włókniarz Częstochowa 53:37 – (3,1,3,3,3) 13
 • 10.06.2018: Cash Broker Stal Gorzów – Falubaz Zielona Góra 49:35 – (3,3,3,3) 12
 • 01.07.2018: Cash Broker Stal Gorzów – MrGarden GKM Grudziądz 54:36 – (3,3,3,3,3) 15
 • 27.07.2018: Cash Broker Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno 45:45 – (3,3,2,3,1*) 12+1
 • 12.08.2018: Cash Broker Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław 46:44 – (3,1,3,2,3) 12
 • 09.09.2018: Cash Broker Stal Gorzów – forBET Włókniarz Częstochowa 51:39 – (3,3,3,3) 12
 • 16.09.2018: Cash Broker Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno 46:44 – (3,2,3,3,2) 13

Sezon 2019:

 • 12.04.2019: truly.work Stal Gorzów – Speed Car Motor Lublin 49:41 – (3,2,3,3,2*,3) 16+1
 • 05.05.2019: truly.work Stal Gorzów – Stelmet Falubaz Zielona Góra 41:49 – (2,1,2*,2,2,3) 12+1
 • 17.05.2019: truly.work Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław 48:42 – (3,2,3,3,3) 14
 • 24.05.2019: truly.work Stal Gorzów – MrGarden GKM Grudziądz 51:39 – (3,3,3,3,3) 15
 • 09.06.2019: truly.work Stal Gorzów – Get Well Toruń 49:41 – (1,2*,2,3,3) 11+1
 • 04.08.2019: truly.work Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno 46:44 – (3,1,0,2,3) 9
 • 23.08.2019: truly.work Stal Gorzów – forBET Włókniarz Częstochowa 45:45 – (3,3,2,3,3,3) 17
 • 06.10.2019: truly.work Stal Gorzów – Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów 60:30 – (3,3,3,3,3) 15

Statystyki Bartosza Zmarzlika uzyskane w dotychczasowej karierze w spotkaniach PGE Ekstraligi na Stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie:

 • Liczba  wyścigów: 364
 • Suma punktów: 841
 • Bonusy: 41
 • Suma punktów z bonusami: 882
 • Średnia biegowa: 2,423
 • Pierwsze miejsca: 212
 • Drugie miejsca: 78
 • Trzecie miejsca: 49
 • Czwarte miejsca: 18
 • Defekty: 2
 • Taśmy:  0
 • Upadki i wykluczenia: 5

Wyniki uzyskane przez Bartka Zmarzlika w dotychczasowej karierze w ważniejszych imprezach na torze w Gorzowie:

Sezon 2011:

 • Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Polski – 2 miejsce – (2,3,3,2,3) 13

Sezon 2012:

 • Grand Prix  – 3 miejsce – (2,1,3,2,0,3,1) – 12

Sezon 2013:

 • Grand Prix  – 12 miejsce – (1,3,1,1,0) – 6
 • Mistrzostwa Polski Par Klubowych – 2 miejsce – (3,1,2*,1,0,3) 10+1

Sezon 2014:

 • Grand Prix – 1 miejsce  – (3,2,1,3,2,3,3) – 17
 • Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Polski – 3 miejsce – (3,2,1,2,3) 11+3
 • Mistrzostwa Polski Par Klubowych – 1  – (w,3,3,2,3,3) 15

Sezon 2015:

 • Grand Prix – 4 miejsce – (2,1,2,3,3,3,0) – 14
 • Indywidualne Mistrzostwa Polski – 2 miejsce – (3,2,3,3,3) 14+2
 • Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Par Klubowych – 1 miejsce – (3,2*,3,3,3,–) 14

Sezon 2016:

 • Grand Prix – 4 miejsce – (3,3,2,w,3,3,0) – 14
 • Memoriał im. Edwarda Jancarza – 2 miejsce – (3,w,3,3,3,3) 12+3+2

Sezon 2017:

 • Grand Prix – 4 miejsce – (3,1,1,2,1,2,0) – 10
 • Memoriał im. Edwarda Jancarza – 6 miejsce – (3,1,3,1,3) 11+0 (wykluczony)
 • Indywidualne Mistrzostwa Polski – 6 miejsce – (1,3,3,1,2) 10+0

Sezon 2018:

 • Grand Prix – 2 miejsce – (3,3,1,3,3,3,2) – 18
 • Memoriał im. Edwarda Jancarza – 1 miejsce – (1,1,2,3,3) 10+3+3

Sezon 2019:

 • Memoriał im. Edwarda Jancarza – 2 miejsce – (3,2,3,3,3) 14+3+2

Statystyki Bartosza Zmarzlika uzyskane w dotychczasowej karierze w ważniejszych imprezach na Stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie:

 • Liczba wyścigów: 115
 • Suma punktów: 241
 • Bonusy: 2
 • Suma punktów z bonusami:  243
 • Średnia biegowa: 2,113
 • Pierwsze miejsca: 60
 • Drugie miejsca: 24
 • Trzecie miejsca: 20
 • Czwarte miejsca: 7
 • Defekty: 0
 • Taśmy: 0
 • Upadki i wykluczenia: 4

Łączne statystyki uzyskane przez Bartosza Zmarzlika w dotychczasowej karierze w spotkaniach PGE Ekstraligi i ważniejszych imprezach na stadionie w Gorzowie:

 • Liczba wyścigów: 479
 • Suma punktów: 1082
 • Bonusy: 43
 • Suma punktów z bonusami: 1125
 • Średnia biegowa: 2,349
 • Pierwsze miejsca:  272
 • Drugie miejsca: 102
 • Trzecie miejsca: 69
 • Czwarte miejsca: 25
 • Defekty: 2
 • Taśmy:  0
 • Upadki i wykluczenia: 9

Stadion im Edwarda Jancarza w Gorzowie:

 • ul. Śląska, 66-400 Gorzów Wielkopolski
 • Parametry toru: 329 m
 • Szerokość prostych: 10 m
 • Szerokość łuków: 15,5 m
 • Nawierzchnia: granitowa

Foto: Mateusz Wójcik, Marcin Szarejko

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL