Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 22 Lipiec 2020 | AUTOR: Artur Kąciak

TAURON Speedway Euro Championship 2020 w Rybniku

W środę 22 lipca na torze w Rybniku została rozegrana kolejna runda tegorocznego cyklu TAURON Speedway Euro Championship 2020. W zawodach tych uczestniczył również Bartosz Zmarzlik. Polak z wywalczonymi piętnastoma punktami zajął w tym turnieju trzecie miejsce.

Bartek pierwszy raz na tor wyjechał w wyścigu czwartym. Nasz reprezentant rywalizował o punkty z: Peterem Ljungiem, Mikkelem Michelsenem, Timo Lahtim. Bieg był rozgrywany na raty. W pierwszym podejściu na starcie czołgał się Szwed, który otrzymał za to ostrzeżenie od arbitra zawodów. Za drugim razem na pierwszym łuku wywrócił się Lahti. Zawodnik został wykluczony z kolejnej powtórki. Za trzecim podejściem Polak po dobrym starcie na pierwszym wirażu przebił się na czoło stawki i pewnie zwyciężył.

Na swój kolejny występ Zmarzlik musiał czekać do ósmego wyścigu. Wówczas rywalami Bartka byli: Kai Huckenbeck, Kacper Woryna oraz Nicki Pedersen. Nasz mistrz na pierwszym wirażu zdołał przebić się na prowadzenie, które dowiózł do mety. Ciekawy bój o dwa punkty stoczył na dystansie Duńczyk z Niemcem. Ostatecznie górą w tej rywalizacji okazał się ten drugi żużlowiec. Na końcu stawki przyjechał Woryna.

Po krótkiej przerwie na równanie toru Bartosz ponownie o punkty walczył w gonitwie dziewiątej. David Bellego, Bartosz Smektała i Michael Jepsen Jensen stanęli pod taśmą razem ze Zmarzlikiem. Bartek zaspał na starcie, ale już na pierwszym łuku  przebił się na drugie miejsce. Z dużą przewagą zwyciężył dość niespodziewanie reprezentant Francji.

W potyczce piętnastej Zmarzlik o kolejne punkty rywalizował z: Krzysztofem Kasprzakiem, Andriejem Kudriaszowem oraz Vaclavem Milikiem. Był to wyścig bez większej historii. Po świetnym wyjściu spod taśmy startowej wychowanek Stali Gorzów pomknął po swoją trzecią trójkę w tym turnieju. Na dystansie jadący na trzeciej pozycji Kasprzak przegrał walkę o jeden punkt z Milikiem.

Ostatni raz w rundzie zasadniczej Bartek na tor wyjechał w wyścigu osiemnastym. Na starcie spotkali się wówczas zawodnicy, którzy po czterech kolejkach startów mieli po jedenaście punktów. Najlepiej w tej potyczce zaprezentował się Zmarzlik. Polak najpierw poradził sobie z Robertem Lambertem, a potem po pięknej akcji wyprzedził Leona Madsena. Na końcu stawki przyjechał Laguta. Bartosz Zmarzlik i Leon Madsen uzyskali bezpośredni awans do wielkiego finału. Turniej zasadniczy wygrał z czternastoma „oczkami” nasz rodak.

W najważniejszym wyścigu wieczoru zwyciężył Madsen przed Laguta. Bartosz Zmarzlik zaspał na starcie i przyjechał na trzecim miejscu. Ostatni w wielkim finale dojechał Pedersen.

Dla Bartka był to drugi i ostatni start w TAURON SEC 2020. Przypominamy, że na początku lipca żużlowiec uczestniczył w pierwszej rundzie mistrzostw rozegranej na toruńskiej Motoarenie. Z dziesięcioma wywalczonymi punktami zajął wówczas w zawodach piąte miejsce. Do końca rywalizacji w tegorocznym cyklu pozostały już tylko dwa turnieje. Kolejny odbędzie się już jutro w czwartek 23 lipca na torze w Gnieźnie. Natomiast zakończenie mistrzostw zaplanowano na środę 29 lipca. Zwycięzca TAURON SEC 2020 uzyska bezpośredni awans do cyklu Grand Prix 2020, a więc jest naprawdę o co walczyć.