Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 1 Wrzesień 2019 | AUTOR: Artur Kąciak

Spodziewaliśmy się tutaj zastać twarde warunki torowe

Bartosz Zmarzlik ma za sobą kolejny świetny występ w cyklu Grand Prix. W sobotę 31 sierpnia najlepsi żużlowcy na świecie rywalizowali o punkty na torze w Teterow. Zawodnik zajął w Grand Prix Niemiec drugie miejsce. Do klasyfikacji łącznej mistrzostw wywalczył szesnaście „oczek” i zrównał się punktami z Leonem Madsenem. Obaj żużlowcy mają na swoim koncie po osiemdziesiąt pięć punktów, ale to Bartek obecnie zajmuje po siedmiu rozegranych turniejach pierwsze miejsce. Do końca rywalizacji o tytuł mistrzowski pozostały już tylko trzy rundy. Już w najbliższą sobotę 7 września, Grand Prix Danii w Vojens.

Spodziewaliśmy się tutaj zastać twarde warunki torowe i takie były. Gospodarze przygotowali bardzo dobrze nawierzchnię na ten turniej. Kibice moim zdaniem obejrzeli bardzo ciekawe zawody. Mimo że nie udało mi się wygrać w Teterow, to jestem zadowolony ze swojego występu. Zdobyłem dość dużo punktów, więc mam się z czego cieszyć. Zrównałem się punktami z Leonem Madsenem, teraz praktycznie rywalizacja między nami rozpoczyna się tak naprawdę od nowa – powiedział Bartosz Zmarzlik.

Za niespełna tydzień odbędzie się ósmy turniej tegorocznego cyklu. Grand Prix Danii zostanie rozegrane w Vojens. Leon Madsen w swojej ojczyźnie będzie jednym z głównych faworytów do zwycięstwa. Na jaki wynik w tej imprezie liczy Bartek?

Do końca cyklu pozostały trzy turnieje. Zobaczymy, co będzie za kilka dni w Vojens. Madsen przed swoją publicznością będzie chciał zaprezentować się z jak najlepszej strony. Natomiast ja nie chce składać żadnych deklaracji przed zawodami w Danii. Postaram się podjeść do tego turnieju jak do każdych innych zawodów. Nie chce na sobie wywierać niepotrzebnej presji. Chciałem również podziękować całemu mojemu teamowi za świetną robotę, którą chłopaki wykonali w Teterow. Dzięki ich pracy udało mi się osiągnąć taki wynik. Pozdrawiam wszystkich kibiców w Polsce i trzymajcie mocno kciuki za nas wszystkich w Vojens. Na koniec chciałem pogratulować Maćkowi Janowskiemu wygranej w Grand Prix Niemiec. Do zobaczenia na kolejnych zawodach – zakończył Bartosz Zmarzlik.

Klasyfikacja generalna cyklu Grand Prix po siedmiu rozegranych turniejach:

1. Bartosz Zmarzlik (Polska) – 85
2. Leon Madsen (Dania) – 85
3. Emil Sajfutdinow (Rosja) – 78
4. Fredrik Lindgren (Szwecja) – 72
5. Martin Vaculik (Słowacja) – 72
6. Patryk Dudek (Polska) – 70
7. Maciej Janowski (Polska) – 67
8. Artiom Łaguta (Rosja) – 57
9. Niels Kristian Iversen (Dania) – 54
10. Matej Zagar (Słowenia) – 52
11. Janusz Kołodziej (Polska) – 50
12. Jason Doyle (Australia) – 48
13. Antonio Lindbaeck (Szwecja) – 38
14. Max Fricke (Australia) – 36
15. Tai Woffinden (Wielka Brytania) – 35
16. Robert Lambert (Wielka Brytania) – 28

Foto: Mateusz Wójcik, Jarosław Pabijan

Koszulka Grand Prix 2022

139,00 PLN

Koszulka Polo Zmarzlik Team 2022

169,00 PLN

T-shirt Zmarzlik Team 2022

139,00 PLN

Koszulka Polo Black Edition // 2022

169,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL