Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 1 Wrzesień 2019 | AUTOR: Artur Kąciak

Spodziewaliśmy się tutaj zastać twarde warunki torowe

Bartosz Zmarzlik ma za sobą kolejny świetny występ w cyklu Grand Prix. W sobotę 31 sierpnia najlepsi żużlowcy na świecie rywalizowali o punkty na torze w Teterow. Zawodnik zajął w Grand Prix Niemiec drugie miejsce. Do klasyfikacji łącznej mistrzostw wywalczył szesnaście „oczek” i zrównał się punktami z Leonem Madsenem. Obaj żużlowcy mają na swoim koncie po osiemdziesiąt pięć punktów, ale to Bartek obecnie zajmuje po siedmiu rozegranych turniejach pierwsze miejsce. Do końca rywalizacji o tytuł mistrzowski pozostały już tylko trzy rundy. Już w najbliższą sobotę 7 września, Grand Prix Danii w Vojens.

Spodziewaliśmy się tutaj zastać twarde warunki torowe i takie były. Gospodarze przygotowali bardzo dobrze nawierzchnię na ten turniej. Kibice moim zdaniem obejrzeli bardzo ciekawe zawody. Mimo że nie udało mi się wygrać w Teterow, to jestem zadowolony ze swojego występu. Zdobyłem dość dużo punktów, więc mam się z czego cieszyć. Zrównałem się punktami z Leonem Madsenem, teraz praktycznie rywalizacja między nami rozpoczyna się tak naprawdę od nowa – powiedział Bartosz Zmarzlik.

Za niespełna tydzień odbędzie się ósmy turniej tegorocznego cyklu. Grand Prix Danii zostanie rozegrane w Vojens. Leon Madsen w swojej ojczyźnie będzie jednym z głównych faworytów do zwycięstwa. Na jaki wynik w tej imprezie liczy Bartek?

Do końca cyklu pozostały trzy turnieje. Zobaczymy, co będzie za kilka dni w Vojens. Madsen przed swoją publicznością będzie chciał zaprezentować się z jak najlepszej strony. Natomiast ja nie chce składać żadnych deklaracji przed zawodami w Danii. Postaram się podjeść do tego turnieju jak do każdych innych zawodów. Nie chce na sobie wywierać niepotrzebnej presji. Chciałem również podziękować całemu mojemu teamowi za świetną robotę, którą chłopaki wykonali w Teterow. Dzięki ich pracy udało mi się osiągnąć taki wynik. Pozdrawiam wszystkich kibiców w Polsce i trzymajcie mocno kciuki za nas wszystkich w Vojens. Na koniec chciałem pogratulować Maćkowi Janowskiemu wygranej w Grand Prix Niemiec. Do zobaczenia na kolejnych zawodach – zakończył Bartosz Zmarzlik.

Klasyfikacja generalna cyklu Grand Prix po siedmiu rozegranych turniejach:

1. Bartosz Zmarzlik (Polska) – 85
2. Leon Madsen (Dania) – 85
3. Emil Sajfutdinow (Rosja) – 78
4. Fredrik Lindgren (Szwecja) – 72
5. Martin Vaculik (Słowacja) – 72
6. Patryk Dudek (Polska) – 70
7. Maciej Janowski (Polska) – 67
8. Artiom Łaguta (Rosja) – 57
9. Niels Kristian Iversen (Dania) – 54
10. Matej Zagar (Słowenia) – 52
11. Janusz Kołodziej (Polska) – 50
12. Jason Doyle (Australia) – 48
13. Antonio Lindbaeck (Szwecja) – 38
14. Max Fricke (Australia) – 36
15. Tai Woffinden (Wielka Brytania) – 35
16. Robert Lambert (Wielka Brytania) – 28

Foto: Mateusz Wójcik, Jarosław Pabijan

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL