Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 15 Maj 2020 | AUTOR: Artur Kąciak

Polska – Australia w październiku

Planowane na 29 marca spotkanie Żużlowej Reprezentacji Polski z Australią miało być jednym z pierwszych wydarzeń w sezonie 2020. Wiele wskazuje na to, że w związku z rozprzestrzenianiem się „koronawirusa” (COVID-19), mecz drużyny Marka Cieślaka będzie jednym z ostatnich akcentów tego roku.

Marcowy mecz biało-czerwonych, który miał odbyć się w Toruniu, został przełożony na 18 października. Organizatorzy meczu informują jednocześnie, iż bilety zakupione na wspomniane spotkanie zachowują ważność na nowy termin wydarzenia.

Zwroty biletów dokonywane będą przez operatora – eBilet, który o procedurze w przypadku zakupu online poinformuje w mailu. 

Osoby, które zakupiły bilety w punktach stacjonarnych, w przypadku chęci zwrotu muszą zgłosić się do punktu zakupu z paragonem potwierdzającym transakcję.

W ostatnich latach obie reprezentacje zmierzyły się ze sobą trzykrotnie. Za każdym razem, to Biało-czerwoni wychodzili z tych batalii zwycięsko.

Pierwsze z trzech spotkań odbyło się w 2014 roku w Ostrowie Wielkopolskim. Polacy zwyciężyli wówczas 54:39, jednak najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był reprezentant gości, Davey Watt, który zdobył 13 punktów i bonus.

Najciekawsze ze starć obu reprezentacji odbyło się w Krakowie w 2017 roku. Przez 11 wyścigów, podopieczni Marka Lemona prowadzili, jednak skuteczna pogoń Biało-czerwonych doprowadziła do zwycięstwa gospodarzy w stosunku 49:41.

Ostatni mecz Polska – Australia został rozegrany na torze w Pile. 1 maja 2018 roku, Żużlowa Reprezentacja Polski pokonała Australię 53:37.

Przypominamy, że w 2019 roku reprezentacja Polski rozegrała dwa spotkania towarzyskie. Zmarzlik wystąpił w dziesięciu wyścigach kadry w zeszłorocznym sezonie. Żużlowiec wykręcił w nich średnią biegową 2,100. Bartek sześć razy do mety dojeżdżał na pierwszym miejscu. Zawodnik uzyskałby wyższą średnią, ale w jednym biegu jadąc na prowadzeniu, w spotkaniu w Rybniku miał defekt motocykla. Bartosz Zmarzlik był tradycyjnie w minionym sezonie mocnym punktem reprezentacji prowadzonej przez trenera Marka Cieślaka.

Foto: Mateusz Wójcik

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL