Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 16 Listopad 2022 | AUTOR: Artur Kąciak

Podsumowanie – wrzesień i październik 2022

Prezentujemy ostatnie podsumowanie startów Bartosza Zmarzlika w tegorocznym sezonie. Tym razem skupiliśmy się na występach żużlowca we wrześniu i październiku. Zawodnik w tym okresie wziął udział w dwunastu imprezach.

Żużlowiec wystąpił w siedemdziesięciu dwóch wyścigach. Bartek aż czterdzieści dwa razy przyjechał do mety na pierwszej pozycji. Zmarzlik dwadzieścia sześć biegów ukończył na drugim miejscu. Trzy razy wychowanek Stali przywoził po jednym „oczku”. Zawodnik na końcu stawki dojechał do mety tylko w jednej gonitwie. Żużlowiec w swoich startach wykręcił średnią biegową 2,472.

W rozegranym w piątek 2 września spotkaniu półfinałowym w rozgrywkach PGE Ekstraligi, Moje Bermudy Stal Gorzów zremisowała u siebie 45:45 z zielona-energia.com Włókniarzem Częstochowa. Bartosz Zmarzlik wywalczył w tym meczu trzynaście punktów i bonus.

Dwa dni później odbył się rewanżowy pojedynek na torze w Częstochowie, zielona-energia.com Włókniarz przegrał wówczas u siebie 42:48 z Moje Bermudy Stalą Gorzów. Bartek zdobył siedemnaście „oczek” dla ekipy gości. Zawodnik na swoim koncie zgromadził również jeden bonus.

W poniedziałek 5 września został rozegrany 3. Finał Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski. Bartosz Zmarzlik zajął w rundzie zasadniczej pierwsze miejsce z wywalczonymi czternastoma punktami. Żużlowiec wygrał również finał w Rzeszowie i obronił tytuł mistrzowski.

Z bardzo dobrej strony Zmarzlik zaprezentował się w Grand Prix Danii. Zawodnik zwyciężył w Vojens. Drugie miejsce w tych zawodach zajął Robert Lambert. Na trzeciej pozycji w wielkim finale do mety przyjechał Leon Madsen, na końcu stawki Patryk Dudek.

Moje Bermudy Stal Gorzów pokonała w niedzielę 11 września u siebie 51:39 Motor Lubin, w pierwszym spotkaniu finałowym w tegorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi. Bartosz Zmarzlik w sześciu startach zdobył dla ekipy gospodarzy szesnaście „oczek”. Żużlowiec na swoim koncie zgromadził również jeden bonus.

W środę 14 września został rozegrany pierwszy mecz półfinałowy w szwedzkiej Bauhaus-Ligan, drużyna Lejonen Gislaved zwyciężyła na własnym „owalu” 49:41 Dackarnę Malilla. Zmarzlik wywalczył w tej potyczce trzynaście punktów i bonus.

Wygraną Bartka zakończyło się również Grand Prix Szwecji w Malilli. Polak w trakcie tego turnieju wywalczył swój trzeci w dotychczasowej karierze tytuł mistrzowski.

W rozegranym we wtorek 20 września rewanżowym spotkaniu półfinałowym w rozgrywkach szwedzkiej Bauhaus-Ligan, Dackarna Malilla przegrała u siebie 37:53 z Lejonen Gislaved. Bartosz Zmarzlik wywalczył w tej potyczce dla drużyny gości w czterech startach dziesięć punktów. Żużlowiec na swoim koncie zgromadził również jeden bonus.

Motor Lublin pokonał na swoim torze 53:37 Moje Bermudy Stal Gorzów, w  rewanżowym spotkaniu finałowym o złoty medal w rozgrywkach PGE Ekstraligi, i wywalczył tytuł mistrzowski. Bartek dla ekipy gości zdobył w tym pojedynku dziewiętnaście „oczek”.

Smederna Eskilstuna zwyciężyła u siebie 47:42 drużynę Lejonen Gislaved, w pierwszym spotkaniu finałowym szwedzkiej Bauhaus-Ligan. Bartosz Zmarzlik w pięciu startach zgromadził na swoim koncie trzynaście punktów i bonus.

W sobotę 1 października na torze w Toruniu został rozegrany ostatni turniej cyklu Speedway Grand Prix 2022. Bartek zajął na Motoarenie drugie miejsce.

We wtorek 4 października odbył się rewanżowy mecz finałowy w szwedzkiej lidze, w którym drużyna Lejonen Gislaved przegrała u siebie 42:48 ze Smedernę Eskilstuna. Zmarzlik wywalczył w tym pojedynku dla ekipy gospodarzy dwanaście punktów. Żużlowiec na swoim koncie zgromadził również jeden bonus.

Wszystkie zawody z udziałem Bartosza Zmarzlika we wrześniu i październiku:

2 września (piątek):

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa 45:45 – (3,2,2,1,3,2*) 13+1