Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 6 Październik 2021 | AUTOR: Artur Kąciak

Podsumowanie: wrzesień 2021

Prezentujemy kolejne podsumowanie startów Bartosza Zmarzlika w tegorocznym sezonie. Tym razem skupiliśmy się na występach żużlowca we wrześniu.

Moje Bermudy Stal Gorzów przegrała w niedzielę 5 września na swoim torze 49:41 z Motorem Lublin, w pierwszym pojedynku półfinałowym w rozgrywkach PGE Ekstraligi. Bartosz Zmarzlik wywalczył w tym meczu w sześciu startach komplet osiemnastu punktów.

W rozegranym dwa dni później spotkaniu, szwedzkiej Bauhaus-Ligan Vetlanda Speedway 52:38 pokonała na wyjeździe zespół Lejonen Gislaved. Bartosz Zmarzlik zdobył w tym pojedynku w pięciu startach trzynaście „oczek”. Żużlowiec na swoim koncie zgromadził również jeden bonus.

Dziewiąty turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix został rozegrany na torze w Vojens. W sobotę 11 września żużlowcy rywalizowali o kolejne punkty do klasyfikacji łącznej mistrzostw świata. Bartek zajął w tej imprezie drugie miejsce. Polak w najważniejszym biegu wieczoru przyjechał do mety za plecami Artioma Łaguty.

Polska rywalizowała w piątek 17 września w pierwszym półfinale tegorocznej edycji Speedway of Nations. Zawody na torze w Daugavpils zakończyły się wygraną kadry prowadzonej przez Rafała Dobruckiego. Zmarzlik w siedmiu startach wywalczył dla naszego kraju dwadzieścia jeden punktów.

W Lesznie dwa dni po zakończeniu rywalizacji w SoN został rozegrany pierwszy pojedynek o brązowy medal w rozgrywkach PGE Ekstraligi. Moje Bermudy Stal Gorzów pokonała na Stadionie im. Alfreda Smoczyka 49:41 miejscową Fogo Unię. Kapitan gości w pięciu startach przywiózł dla swojej drużyny w tym meczu dwanaście punktów.

Drużyna prowadzona przez trenera Stanisława Chomskiego zwyciężyła w ostatnią niedzielę września u siebie 49:41 w spotkaniu rewanżowym o brązowy medal popularne „Byki”. Bartek swój udział w tej potyczce zakończył z dorobkiem czternastu punktów.

W naszych statystkach podsumowujących cały miesiąc nie braliśmy pod uwagę występów Bartosza Zmarzlika w Speedway of Nations. Ponieważ w tych zawodach obowiązuje inny system punktacji.

Wszystkie zawody z udziałem Bartosza Zmarzlika we wrześniu w 2021 roku:

5 września (niedziela:):

PGE Ekstraliga play-off: Moje Bermudy Stal Gorzów – Motor Lublin 41:49 – (3,3,3,3,3,3) 18

Biegi z udziałem Bartka Zmarzlika:
3. Zmarzlik, Kubera, Łaguta, Karczmarz
6. Zmarzlik, Michelsen, Kubera, Jasiński
8. Zmarzlik, Hampel, Buczkowski, Jasiński (w)

8. Łaguta, Zmarzlik, Fricke, Berntzon
10. Sajfutdinow, Zmarzlik, Thomsen, Doyle (w)
13. Zmarzlik, Michelsen, Madsen, Kasprzak
19. Zmarzlik, Woffinden, Zagar, Janowski
21. Zmarzlik, Sajfutdinow, Lambert, Madsen
23. Laguta, Zmarzlik, Sajfutdinow, Woffinden

12 września (niedziela):

PGE Ekstraliga play-off: Motor Lublin – Moje Bermudy Stal Gorzów 47:43 – (3,3,2,3,2,3) 16