Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 2 Wrzesień 2021 | AUTOR: Artur Kąciak

Podsumowanie: sierpień 2021

Prezentujemy kolejne podsumowanie startów Bartosza Zmarzlika w tegorocznym sezonie. Tym razem skupiliśmy się na występach żużlowca w sierpniu. Zawodnik w tym okresie wziął udział w siedmiu imprezach. Bartek wystąpił w czterdziestu czterech wyścigach. Lider drużyny z Gorzowa trzydzieści z nich wygrał, a do mety na końcu stawki przyjechał tylko w jednym biegu.

Moje Bermudy Stal Gorzów przegrała w niedzielę 1 sierpnia na własnym torze z drużyną z Wrocławia 30:42, w spotkaniu trzynastej kolejki PGE Ekstraligi. Bartosz Zmarzlik w czterech startach zgromadził na swoim koncie dziewięć punktów. Mecz został zakończony po dwunastu rozegranych wyścigach z powodu opadów deszczu.

W rozegranym we wtorek 3 sierpnia pojedynku szwedzkiej Bauhaus-Ligan Vetlanda Speedway rozgromiła na swoim torze 69:21 Piraternę Motalę. Bartosz Zmarzlik swój udział w tym pojedynku zakończył z kompletem piętnastu punktów.

W pierwszy piątek ostatniego miesiąca wakacji na torze w Lublinie został rozegrany piąty turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Bartosz Zmarzlik zajął w tych zawodach pierwsze miejsce. W sobotę 7 sierpnia żużlowcy rywalizowali o kolejne punkty do klasyfikacji mistrzostw świata ponownie w Lublinie. Bartek w wielkim finale przegrał tylko z Artiomem Łagutą.

Siódmy turniej tegorocznego cyklu SGP został rozegrany w sobotę 14 sierpnia w Szwecji. Zmarzlik po dość słabym początku w ostatniej kolejce startów rundy zasadniczej zapewnił sobie awans do półfinału. Polak odniósł w nim zwycięstwo. W najważniejszej gonitwie wieczoru nasz reprezentant również okazał się najlepszym zawodnikiem.

W piątek 20 sierpnia w spotkaniu czternastej kolejki PGE Ekstraligi, eWinner Apator Toruń pokonał na Motoarenie 50:40 Moje Bermudy Stal Gorzów. Bartosz Zmarzlik przywiózł w tym pojedynku dla ekipy gości w siedmiu startach siedemnaście punktów. Żużlowiec na swoim koncie zgromadził również jeden bonus.

W sobotę 28 sierpnia żużlowcy rywalizowali w kolejnym turnieju Speedway Grand Prix. Zawody odbyły się na torze w Togliatti. Bartosz Zmarzlik zajął w tej imprezie drugie miejsce.

Podsumowując, Bartek swoje starty w ostatnim miesiącu wakacji może zaliczyć do udanych. Za największe sukcesy w sierpniu bez wątpienia należy uznać świetną postawę wychowanka Stali Gorzów w turniejach SGP.

Wszystkie zawody z udziałem Bartosza Zmarzlika w sierpniu w 2021 roku:

1 sierpnia (niedziela):

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław – 30:42 – (2,1,3,3) 9

Bauhaus-Ligan: Vetlanda Speedway – Piraterna Motala – 69:21 – (3,3,3,3,3) 15

3. Zmarzlik, Hjelmland, Jonasson, Bjoerling (d)
5. Zmarzlik, Kildemand, Hjelmland, Tonder (d)
7. Zmarzlik, Seifert-Salk, Jamróg, Hjelmland
11. Zmarzlik, Hjelmland, Jonasson, Bjoerling
15. Zmarzlik, Kubera, Seifert-Salk, Kildemand

6 sierpnia (piątek):

2021 Orlen Lublin FIM Speedway Grand Prix of Poland – I miejsce – (3,3,2,1,3) 12+3+3