Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 2 Listopad 2021 | AUTOR: Artur Kąciak

Podsumowanie: październik 2021

Prezentujemy ostatnie podsumowanie startów Bartosza Zmarzlika w tegorocznym sezonie. Tym razem skupiliśmy się na występach żużlowca w październiku.

W pierwszy piątek i sobotę października zostały rozegrane dwie ostatnie rundy tegorocznej batalii o tytuł najlepszego żużlowca na świecie. Zawody odbyły się na Motoarenie w Toruniu. W pierwszym dniu rywalizacji na miejscowym torze popularnych „Aniołów” Bartek zajął piąte miejsce. Żużlowiec w części zasadniczej zawodów zdobył jedenaście punktów i bez większych problemów zapewnił sobie awans do półfinału. Niestety w gonitwie dwudziestej pierwszej Zmarzlik przyjechał do mety na trzeciej pozycji i odpadł z dalszej rywalizacji.

W sobotę 2 października został rozegrany ostatni turniej cyklu SGP 2021 na torze w Toruniu. Polak z wywalczonymi trzynastoma „oczkami” wygrał rundę zasadniczą. W wielkim finale Bartek zwyciężył. Zmarzlik w tegorocznym sezonie wywalczył swój drugi srebrny medal w karierze.

Nie było niespodzianki tydzień później w Rybniku. Polska pokonała 58:32 na miejscowym „owalu” w spotkaniu towarzyskim drużynę Reszty Świata. Bartosz Zmarzlik przywiózł w tym pojedynku w pięciu startach trzynaście „oczek”.

Polska bardzo dobrze zaprezentowała się 16 października na torze w Manchesterze. Nasi żużlowcy po pierwszym dniu finałów Speedway of Nations zajmowali pierwsze miejsce. Bartek w pięciu biegach wywalczył dla naszego kraju dziewiętnaście punktów. Wychowanek Stali Gorzów na swoim koncie zgromadził również jeden bonus. Ostatecznie podopieczni trenera Rafała Dobruckiego rywalizację w SoN 2021 zakończyli na drugim miejscu, zdobywając w tych rozgrywkach dla naszego kraju kolejny srebrny medal. Zmarzlik w drugim dniu finałów przywiózł w sześciu startach dwadzieścia trzy „oczka”.

W środę 20 października Bartek po raz ostatni w tegorocznym sezonie rywalizował o punkty. Wielka Brytania podejmowała wówczas na stadionie w Glasgow Polskę. Gospodarze zwyciężyli ten pojedynek 36:35. Bartosz Zmarzlik wywalczył w tym meczu dla naszego kraju w czterech startach osiem punktów. Żużlowiec na swoim koncie zgromadził również jeden bonus.

W naszych statystkach podsumowujących cały miesiąc nie braliśmy pod uwagę występów Bartka w dwudniowym finale Speedway of Nations. Ponieważ w tych zawodach obowiązuje inny system punktacji.

Wszystkie zawody z udziałem Bartosza Zmarzlika w październiku w 2021 roku:

1 października (piątek):

eWinner Torun FIM Speedway Grand Prix of Poland Round 10 – V miejsce – (2,3,2,3,1) 11+1

Biegi z udziałem Bartka Zmarzlika:
3. Woffinden, Zmarzlik, Lindgren, Doyle
8. Zmarzlik, Madsen, Vaculík, Thomsen (w)
10. Łaguta, Zmarzlik, Sajfutdinow, Zagar
13. Zmarzlik, Kasprzak, Lambert, Berntzon
19. Janowski, Fricke, Zmarzlik, Przedpełski
21. Woffinden, Janowski, Zmarzlik, Fricke

2 października (sobota):

2021 eWinner Torun FIM Speedway Grand Prix of Poland Round 11 – I miejsce – (3,2,2,3,3) 13+2+3

4. Zmarzlik, Doyle, Zagar, Fricke
8. Przedpełski, Zmarzlik, Thomsen, Lindgren (d)

16 października (sobota):

2021 Monster Energy FIM Speedway of Nations Final Round 1 – I miejsce – (4,3*,4,4,4) 19

2. Zmarzlik, Fricke, Janowski, Doyle
5. Janowski, Zmarzlik, Lebiediew, Gusts
8. Zmarzlik, Janowski, Woffinden, Lambert
13. Zmarzlik, Janowski, Berge, Goret
17. Zmarzlik, Madsen, Janowski, Michelsen (d)

17 października (niedziela):

2021 Monster Energy FIM Speedway of Nations Final Round 2 – II miejsce – (4,3,4,4,4) 19+4