Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 5 Kwiecień 2023 | AUTOR: Artur Kąciak

Podsumowanie – marzec 2023

Przedstawiamy pierwsze podsumowanie startów Bartosza Zmarzlika w sezonie 2023. Tym razem skupiliśmy się na występach żużlowca w marcu. Zawodnik w tym okresie wziął udział w trzech imprezach.

Żużlowiec wystąpił w dwunastu wyścigach. Bartek siedem z nich wygrał. Zawodnik jeden bieg ukończył na drugim miejscu. Cztery razy Zmarzlik przywoził po jednym „oczku” do mety. W żadnym ze swoich biegów żużlowiec nie przyjechał na końcu stawki. Nowy jeździec zespołu z Lublina w swoich startach wykręcił średnią biegową 2,25.

Platinum Motor Lublin przegrał w piątek 24 marca w spotkaniu towarzyskim w Toruniu 39:51 z miejscowym For Nature Solutions KS Apatorem. Bartosz Zmarzlik w dwóch startach wywalczył dla ekipy gości sześć punktów.

Następnego dnia Bartek zajął drugie miejsce w „Mistrzostwach Piotra Protasiewicza”, turnieju pożegnalnym wybitnego byłego już żużlowca. Zawodnik Motoru na swoim koncie w tej imprezie zgromadził w pięciu startach jedenaście „oczek”.

Bartosz Zmarzlik i Emil Sajfutdinow zgromadzili w tej imprezie po jedenaście punktów. O losach drugiego miejsca zdecydowało losowanie, które okazało się korzystniejsze dla Sajfutdinowa.

W niedzielę 27 marca na torze w Bydgoszczy zostało rozegrane XXIV Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda. Bartek swój udział w tym turnieju zakończył na szóstej pozycji.

Wszystkie zawody z udziałem Bartosza Zmarzlika w marcu:

24 marca (piątek):

Sparing: For Nature Solutions Apator Toruń – Platinum Motor Lublin 51:39 – (3,3) 6

Biegi z udziałem Bartka Zmarzlika:

3. Zmarzlik, Sajfutdinow, Lampart, Holder
7. Zmarzlik, Lambert, Przedpełski, Cierniak

25 marca (sobota):

Mistrzostwa Piotra Protasiewicza (Zielona Góra) – III miejsce – (3,3,1,3,1) 11

4. Zmarzlik, Kubera, Walasek, Sajfutdinow (u)
6. Zmarzlik, Buczkowski, Kvech, Janowski
11. Pawlicki, Iversen, Zmarzlik, Przedpełski
13. Zmarzlik, Hampel, Tungate, Fricke
20. Dudek, Jensen, Zmarzlik, Becker

26 marca (niedziela):

XXIV Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda (Bydgoszcz) – VI miejsce – (3,1,1,2,3) 10