Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 11 Czerwiec 2022 | AUTOR: Artur Kąciak

Podsumowanie – maj 2022

Prezentujemy kolejne podsumowanie startów Bartosza Zmarzlika w tegorocznym sezonie. Tym razem skupiliśmy się na występach żużlowca w maju. Zawodnik w tym okresie wziął udział w ośmiu imprezach.

Żużlowiec wystąpił w czterdziestu dwóch wyścigach. Lider drużyny z Gorzowa dwadzieścia dziewięć razy przyjechał do mety na pierwszej pozycji. Zmarzlik osiem biegów ukończył na drugim miejscu. Cztery razy wychowanek Stali przywoził po jednym „oczku”, a jedną gonitwę zakończył bez zdobyczy punktowej. Bartek w swoich startach wykręcił średnią biegową 2,547.

Polska pokonała w poniedziałek 2 maja na torze w Bydgoszczy 51:38 drużynę Reszty Świata. Bartosz Zmarzlik w pięciu startach przywiózł w tym meczu trzynaście punktów.

We wtorek 3 maja zostały rozegrane spotkania pierwszej kolejki szwedzkiej Bauhaus-Ligan. Drużyna Lejonen Gislaved zwyciężyła na swoim torze 52:38 Rospiggarnę Hallstavik. Bartosz Zmarzlik wywalczył dla ekipy gospodarzy w tym pojedynku w pięciu wyścigach dwanaście „oczek”.

W rozegranym spotkaniu piątej kolejki PGE Ekstraligi, Moje Bermudy Stal Gorzów pokonała u siebie zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa 50:40. Bartosz Zmarzlik zakończył swój udział w tej potyczce z kompletem piętnastu punktów.

Natomiast w sobotę 14 maja został rozegrany drugi turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Bartek z wywalczonymi dwunastoma punktami wygrał fazę zasadniczą tych zawodów. Polak ostatecznie zajął w Orlen Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland piąte miejsce.

Następnego dnia Zmarzlik rywalizował w Poznaniu w Enea European Team Speedway Championship. Polska zajęła w tej imprezie pierwsze miejsce. Żużlowiec w pięciu startach przywiózł dla naszego kraju czternaście punktów.

Dackarna Malilla przegrała w czwartek 19 maja na swoim torze 44:46 z Lejonen Gislaved. Bartek wywalczył w tym pojedynku dla ekipy gości w pięciu startach czternaście „oczek”.

W rozegranym spotkaniu szóstej kolejki PGE Ekstraligi, Betard Sparta Wrocław pokonała na własnym „owalu” 46:44 Moje Bermudy Stal Gorzów. Lider gości w pięciu startach zdobył w tym pojedynku czternaście punktów.

Praga była w sobotę 28 maja gospodarzem trzeciej rundy tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Bartosz Zmarzlik zajął w stolicy Czech piąte miejsce.

8 maja (niedziela):

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa 50:40 – (3,3,3,3,3) 15

3. Zmarzlik, Woryna, Smektała, Hansen
6. Zmarzlik, Madsen, Smektała, Bartkowiak
8. Zmarzlik, Lindgren, Jeppesen, Stojanowski
13. Zmarzlik, Lindgren, Thomsen, Woryna
15. Zmarzlik, Madsen, Vaculik, Lindgren

14 maja (sobota):

Orlen Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland (Warszawa) – V miejsce – (3,2,2,3,2,1) 13