Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 11 Czerwiec 2021 | AUTOR: Artur Kąciak

Podsumowanie: maj 2021

Przedstawiamy kolejne podsumowanie startów Bartosza Zmarzlika w tegorocznym sezonie. Tym razem skupiliśmy się na występach żużlowca w maju. Zawodnik w tym okresie wziął udział w czterech imprezach. Bartek wystąpił w dwudziestu dwóch wyścigach. Lider drużyny z Gorzowa trzynaście z nich wygrał, a do mety na końcu stawki przyjechał tylko w jednym biegu. Zmarzlik w swoich startach wykręcił średnią biegową 2,454.

Moje Bermudy Stal Gorzów pokonała w niedzielę 9 maja 50:40 na wyjeździe Marwis.pl Falubaz Zielona Góra, w spotkaniu piątej kolejki rozgrywek PGE Ekstraligi. Bartosz Zmarzlik zdobył w tym meczu w sześciu startach dla ekipy gości siedemnaście punktów. Bartek jedynej porażki w tym pojedynku doznał w biegu piątym, w którym na linię mety przyjechał za plecami Patryka Dudka. Pozostałe swoje pięć wyścigów zwyciężył.

W rozegranym w niedzielę 16 maja spotkaniu na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, miejscowa Betard Sparta zwyciężyła 52:38 Moje Bermudy Stal Gorzów. Bartosz Zmarzlik w sześciu biegach wywalczył dla swojego zespołu czternaście punktów.

W zaległym spotkaniu czwartej kolejki PGE Ekstraligi, Moje Bermudy Stal Gorzów przegrała u siebie 46:44 z Eltrox Włókniarzem Częstochowa. Bartosz Zmarzlik zdobył w tym meczu w pięciu startach dziewięć „oczek”. Żużlowiec na swoim koncie zgromadził również jeden bonus. Dla kapitana Stali był to najgorszy występ w maju. Na dodatek w starciu z popularnymi „Lwami” Bartek pierwszy raz w tegorocznym sezonie w jednym z biegów przyjechał na końcu stawki.

Po bardzo ciekawym meczu Moje Bermudy Stal Gorzów pokonała w piątek 28 maja na swoim torze 50:40 eWinner Apator Toruń. Bartosz Zmarzlik w pięciu wyścigach przywiózł dla drużyny gospodarzy trzynaście punktów. W dwóch swoich pierwszych biegach lider drużyny prowadzonej przez trenera Stanisława Chomskiego przegrał z Pawłem Przedpełskim, ale w pozostałych trzech wyścigach przyjeżdżał do mety na początku stawki.

Podsumowując, Bartek ma za sobą dość udane występy w maju. Żużlowiec zaliczył jedną „wpadkę” w starciu na Stadionie im. Edwarda Jancarza z Eltrox Włókniarzem Częstochowa. W pozostałych spotkaniach jeździł już jednak bardzo dobrze. Należy pamiętać o tym, że Bartosz Zmarzlik nie jest „maszynką do robienia punktów” i również jemu może się czasem zdarzyć słabszy dzień.

Wszystkie zawody z udziałem Bartosza Zmarzlika w maju w 2021 roku:

9 maja (niedziela):

PGE Ekstraliga: Marwis.pl Falubaz Zielona Góra – Moje Bermudy Stal Gorzów 40:50 – (3,2,3,3,3,3) 17

16 maja (niedziela):

PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław – Moje Bermudy Stal Gorzów 52:38 – (2,1,3,3,2,3) 14