Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 10 Sierpień 2022 | AUTOR: Artur Kąciak

Podsumowanie – lipiec 2022

Prezentujemy kolejne podsumowanie startów Bartosza Zmarzlika w tegorocznym sezonie. Tym razem skupiliśmy się na występach żużlowca w lipcu. Zawodnik w tym okresie wziął udział w dziewięciu imprezach.

Żużlowiec wystąpił w czterdziestu siedmiu wyścigach. Lider drużyny z Gorzowa aż dwadzieścia dziewięć razy przyjechał do mety na pierwszej pozycji. Zmarzlik piętnaście biegów ukończył na drugim miejscu. Trzy razy wychowanek Stali przywoził po jednym „oczku”. Bartek w pierwszym miesiącu wakacji w żadnej gonitwie nie przyjechał do mety na końcu stawki. Żużlowiec w swoich startach wykręcił średnią biegową 2,553.

W rozegranym we wtorek 5 lipca spotkaniu szwedzkiej Bauhaus-Ligan, Smederna Eskilstuna pokonała na swoim torze 48:42 Lejonen Gislaved. Bartosz Zmarzlik wywalczył w tej potyczce dla ekipy gości w pięciu startach komplet piętnastu punktów.

Moje Bermudy Stal Gorzów pokonała u siebie 54:36 ZOOleszcz GKM Grudziądz w zaległym spotkaniu jedenastej kolejki PGE Ekstraligi. Zmarzlik w pięciu biegach zdobył w tym meczu czternaście „oczek” dla ekipy gospodarzy.

Na torze w Grudziądzu w sobotę 9 lipca został rozegrany pierwszy turniej finałowy Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski. Bartek zwyciężył w tych zawodach. W trakcie całego turnieju tylko w jednej gonitwie zawodnik z Gorzowa dojechał do mety za plecami rywala.

W rozegranym we wtorek 12 lipca spotkaniu szwedzkiej Bauhaus-Ligan, drużyna Lejonen Gislaved pokonała 57:33 na wyjeździe Indianernę Kumlę. Bartosz Zmarzlik swój udział w tym pojedynku zakończył z dorobkiem jedenastu punktów. Żużlowiec na swoim koncie zgromadził również jeden bonus.

Dwa dni później w czwartek drużyna Lejonen Gislaved zwyciężyła na swoim torze zespół 58:32 Västervik Speedway. Bartek zdobył w tym meczu dla ekipy gospodarzy trzynaście „oczek”. Zawodnik na swoim koncie zgromadził również jeden bonus.

W spotkaniu dwunastej kolejki PGE Ekstraligi, For Nature Solutions Apator Toruń pokonał u siebie 47:43 Moje Bermudy Stal Gorzów. Bartosz Zmarzlik zgromadził wówczas na swoim koncie dziesięć punktów i bonus.

Moje Bermudy Stal Gorzów pokonała w niedzielę 24 lipca na własnym torze 47:43 Fogo Unię Leszno. Bartek w pięciu wyścigach wywalczył dla ekipy gospodarzy czternaście punktów.

Polacy zajęli na torze w Vojens trzecie miejsce w pierwszym półfinale tegorocznej edycji Speedway of Nations. Zmarzlik zdobył w części zasadniczej zawodów piętnaście punktów i bonus. Natomiast w biegu barażowym decydującym o awansie do wielkiego finału przyjechał do mety za plecami Patryka Dudka.

Polska zajęła w finale Speedway of Nations szóste miejsce z wywalczonymi dwudziestoma sześcioma punktami. Bartosz Zmarzlik wywalczył w tych zawodach dla naszego kraju dwadzieścia „oczek”.

Wszystkie zawody z udziałem Bartosza Zmarzlika w lipcu:

5 lipca (wtorek):

Bauhaus-Ligan: Smederna Eskilstuna – Lejonen Gislaved 48:42 – (3,3,3,3,3) 15

Biegi z udziałem Bartka Zmarzlika:

1. Zmarzlik, Zengota, Jepsen Jensen, Thoernblom
6. Zmarzlik, Zengota, Thoernblom, Andersson, Lambert (t)
9. Zmarzlik, Wojdyło, Woryna, Thoernblom
12. Zmarzlik, Lambert, Dudek, Jepsen Jensen
14. Zmarzlik, Wojdyło, Dudek, Woryna

8 lipca (piątek):

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – ZOOleszcz GKM Grudziądz 54:36 – (3,3,2,3,3) 14

3. Zmarzlik, Holder, Berge, Bellego
5. Zmarzlik, Krakowiak, Thoernblom, G.Grahn (w)

12. Hampel, Zmarzlik, Lindgren, Bjerre
15. Zmarzlik, Dudek, Lidsey, Czugunow (d)

17 lipca (niedziela):

PGE Ekstraliga: For Nature Solutions Apator Toruń – Moje Bermudy Stal Gorzów 47:43 – (2*,2,2,3,1) 10+1

3. Thomsen, Zmarzlik, Holder, Dudek
7. Lambert, Zmarzlik, Przedpełski, Stojanowski
10. Dudek, Zmarzlik, Holder, Paluch
13. Zmarzlik, Lambert, Dudek, Vaculik
15. Dudek, Lambert, Zmarzlik, Thomsen

24 lipca (niedziela):

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno 47:43 – (2,3,3,3,3) 14