Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 2 Sierpień 2021 | AUTOR: Artur Kąciak

Podsumowanie: lipiec 2021

Prezentujemy kolejne podsumowanie startów Bartosza Zmarzlika w tegorocznym sezonie. Tym razem skupiliśmy się na występach żużlowca w lipcu. Zawodnik w tym okresie wziął udział w dziewięciu imprezach. Bartek wystąpił w pięćdziesięciu czterech wyścigach. Lider drużyny z Gorzowa trzydzieści sześć z nich wygrał, a do mety na końcu stawki nie przyjechał w żadnym biegu. Zmarzlik w swoich startach wykręcił średnią biegową 2,592.

W rozegranym w piątek 2 lipca spotkaniu jedenastej kolejki PGE Ekstraligi, Moje Bermudy Stal Gorzów pokonała na wyjeździe 51:39 Eltrox Włókniarza Częstochowa. Bartosz Zmarzlik w sześciu startach wywalczył dla ekipy gości komplet osiemnastu punktów.

Vetlanda Speedway zwyciężyła we wtorek 6 lipca na swoim torze 48:42 Dackarnę Malilla w spotkaniu szwedzkiej Bauhaus-Ligan. Bartek zdobył w tym meczu w pięciu biegach komplet punktów dla ekipy gospodarzy.

Dwa dni później Zmarzlik ponownie startował w Szwecji. Drużyna Vastervik Speedway wygrała u siebie 53:37 z Vetlandą Speedway. Polak przywiózł w tej potyczce szesnaście „oczek” dla swojego zespołu.

W niedzielę 11 lipca odbył się tegoroczny finał Indywidualnych Mistrzostw Polski, który był równocześnie 71. Memoriałem Alfreda Smoczyka. Zawody zostały rozegrane na torze w Lesznie. Bartosz Zmarzlik w rundzie zasadniczej wywalczył czternaście punktów i uzyskał bezpośredni awans do wielkiego finału. W najważniejszym biegu wieczoru Bartek zwyciężył i wywalczył swój pierwszy w karierze złoty medal.

Najlepsi żużlowcy na świecie w piątek 16 lipca rywalizowali na torze w Pradze w pierwszym turnieju tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Bartosz Zmarzlik zajął w tych zawodach szóste miejsce. Z powodu obfitych opadów deszczu sobotnia runda SGP w stolicy Czech została przełożona na niedzielę. Nasz reprezentant rywalizację w tej imprezie zakończył na piątej pozycji. Polak w rundzie zasadniczej na swoim koncie zgromadził trzynaście punktów. Dzięki temu po części podstawowej zawodów zajął drugie miejsce. Bartek w półfinale zdecydował się na start z pierwszego pola, ale niestety nie udało mu się awansować do wielkiego finału.

Moje Bermudy Stal pokonała na swoim torze 48:42 Marwis.pl Falubaz Zielona Góra, w spotkaniu dwunastej kolejki rozgrywek PGE Ekstraligi. Bartosz Zmarzlik w pięciu startach przywiózł dla ekipy gospodarzy czternaście punktów.

W piątek 30 lipca i w sobotę 31 lipca najlepsi żużlowcy na świecie rywalizowali w dwóch kolejnych turniejach tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Zawody odbyły się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Obie rundy rozegrane w Stolicy Dolnego Śląska w znakomitym stylu zwyciężył Zmarzlik.

Podsumowując, lipiec był bardzo udanym miesiącem startów dla naszego najlepszego żużlowca. Bartosz Zmarzlik w pierwszym miesiącu wakacji wywalczył pierwszy w swojej dotychczasowej karierze złoty „krążek” w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski, a na dokładkę mocnym akcentem zakończył swoje występy w lipcu, zwyciężając dwa turnieje Grand Prix we Wrocławiu.

Wszystkie zawody z udziałem Bartosza Zmarzlika w lipcu w 2021 roku:

2 lipca (piątek):

PGE Ekstraliga: Eltrox Włókniarz Częstochowa – Moje Bermudy Stal Gorzów 39:51 – (3,3,3,3,3,3) 18

11. Zmarzlik, Łaguta, Woentin, Wahlqvist
15. Zmarzlik, Łaguta, Tarasienko, Woźniak (w)