Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 10 Maj 2023 | AUTOR: Artur Kąciak

Podsumowanie – kwiecień 2023

Prezentujemy kolejne podsumowanie startów Bartosza Zmarzlika w sezonie 2023. Tym razem skupiliśmy się na występach żużlowca w kwietniu. Zawodnik w tym okresie wziął udział w ośmiu imprezach.

Żużlowiec wystąpił w czterdziestu dwóch wyścigach. Bartek dwadzieścia siedem z nich wygrał. Zawodnik dziewięć biegów ukończył na drugim miejscu. Cztery razy Zmarzlik przywoził po jednym „oczku” do mety. W jednym wyścigu przyjechał na końcu stawki, a raz wjechał w taśmę. Bartosz Zmarzlik w swoich startach wykręcił średnią biegową 2,523.

W sobotę 1 kwietnia została rozegrana dziesiąta jubileuszowa edycja PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi im. Zenona Plecha. Bartek zajął w Toruniu pierwsze miejsce.

Następnego dnia w Rzeszowie odbył się Finał Texom Mistrzostw Polski Par Klubowych. Zawodnicy Platinum Motor Lublin zwyciężyli w tych zawodach. Bartosz Zmarzlik w tej imprezie zdobył trzynaście punktów. Żużlowiec na swoim koncie zgromadził również jeden bonus.

Platinum Motor Lublin pokonał w czwartek 13 kwietnia 49:41 w spotkaniu towarzyskim na torze w Zielonej Górze miejscowy Enea Falubaz. Bartosz Zmarzlik zdobył w tym meczu osiem „oczek” i bonus.

Popularne „Koziołki” zwyciężyły na wyjeździe 49:41 Tauron Włókniarza Częstochowa, w spotkaniu drugiej kolejki rozgrywek PGE Ekstraligi. Bartek w pięciu startach wywalczył dla ekipy gości komplet piętnastu punktów.

Reprezentacja Polski zwyciężyła w sobotę 22 kwietnia w Finale HN Nowak GmbH European Team Speedway Championship rozegranym na torze w Stralsundzie. Zmarzlik zdobył w tej imprezie trzynaście „oczek”.

W rozegranym w czwartek 27 kwietnia zaległym spotkaniu pierwszej kolejki PGE Ekstraligi Platinum Motor Lublin przegrał na swoim torze 44:46 z Betard Spartą Wrocław. Bartosz Zmarzlik wywalczył w tym meczu dla drużyny gospodarzy siedem punktów.

Ebut.pl Stal Gorzów przegrała 41:48 u siebie z Platinum Motorem Lublin, w spotkaniu rozegranym w ramach czwartej rundy PGE Ekstraligi. Bartek zgromadził w tej potyczce na swoim koncie czternaście punktów i bonus.

W ostatnią sobotę kwietnia został rozegrany pierwszy turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. W Gorican Zmarzlik zajął pierwsze miejsce.

Wszystkie zawody z udziałem Bartosza Zmarzlika w kwietniu:

1 kwietnia (sobota):

PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha (Toruń) – I miejsce – (3,3,3,3,2) 14+1 miejsce w finale

Biegi z udziałem Bartka Zmarzlika:
1. Zmarzlik, Dudek, Madsen, Lewandowski
5. Zmarzlik, Vaculik, Kubera, Miśkowiak
9. Zmarzlik, Janowski, Lindgren, Lampart
13. Zmarzlik, Holder, Kołodziej, Lambert
17. Michelsen, Zmarzlik, Woryna, Lewandowski
23. Zmarzlik, Vaculik, Woryna, Kubera (d)

2 kwietnia (niedziela):

Texom Mistrzostwa Polski Par Klubowych (Rzeszów) – 1 miejsce – (3,1,3,2*,1,3) 13+1

16 kwietnia (niedziela):

(PGE Ekstraliga): Tauron Włókniarz Częstochowa – Platinum Motor Lublin 41:49 – (3,3,3,3,3) 15

3. Zmarzlik, Kubera, Michelsen, Karlsson
7. Zmarzlik, Miśkowiak, Madsen, Cierniak
10. Zmarzlik, Drabik, Karlsson, Grzelak
13. Zmarzlik, Michelsen, Lindgren, Miśkowiak
15. Zmarzlik, Michelsen, Kubera, Drabik

22 kwietnia (sobota):

Finał HN Nowak GmbH European Team Speedway Championship (Stralsund) – 1 miejsce – (3,2,3,2,3) 13

1. Zmarzlik, Bloedorn, Jakobsen, Worrall
6. Jensen, Zmarzlik, Brennan, Riss
11. Zmarzlik. Ellis, Lyager, Smoliński
16. Michelsen, Zmarzlik, Bewley, Huckenbeck
19. Zmarzlik, Bloedorn, Jakobsen, Ellis

27 kwietnia (czwartek):

(PGE Ekstraliga): Platinum Motor Lublin – Betard Sparta Wrocław 44:46 – (0,2,1,3,1) 7

3. Janowski, Lindgren, Bewley, Zmarzlik
6. Bewley, Zmarzlik, Woffinden, Cierniak
8. Łaguta, Pawlicki, Zmarzlik, Grzelak
13. Zmarzlik, Janowski, Łaguta, Kubera
14. Woffinden, Łaguta, Zmarzlik, Holder

28 kwietnia (piątek):

(PGE Ekstraliga): ebut.pl Stal Gorzów – Platinum Motor Lublin 41:48 – (3,3,3,2*,3) 14+1