Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 7 Maj 2022 | AUTOR: Artur Kąciak

Podsumowanie: kwiecień 2022

Przedstawiamy kolejne podsumowanie startów Bartosza Zmarzlika w tegorocznym sezonie. Tym razem skupiliśmy się na występach żużlowca w kwietniu. Zawodnik w tym okresie wziął udział w dziewięciu imprezach.

Bartek wystąpił w czterdziestu pięciu wyścigach. Lider drużyny z Gorzowa trzydzieści cztery razy przyjechał do mety na pierwszej pozycji. Zmarzlik sześć biegów ukończył na drugim miejscu. Cztery razy wychowanek Stali przywoził po jednym „oczku”, a jedną gonitwę zakończył bez zdobyczy punktowej. Żużlowiec w swoich startach wykręcił średnią biegową 2,666.

W sobotę 2 kwietnia została rozegrana tegoroczna edycja PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi im. Zenona Plecha. Bartosz Zmarzlik zajął w tej imprezie pierwsze miejsce. Zawodnik w pięciu startach zdobył komplet piętnastu punktów.

Na torze w Poznaniu w pierwszą niedzielę kwietnia odbył się finał ZOOleszcz Mistrzostw Polski Par Klubowych. Żużlowcy Moje Bermudy Stali Gorzów zakończyli rywalizację w tych zawodach na czwartym miejscu. Bartek w sześciu wyścigach wywalczył w tej imprezie szesnaście punktów.

W rozegranym w piątek 8 kwietnia spotkaniu pierwszej kolejki PGE Ekstraligi Moje Bermudy Stal Gorzów przegrała u siebie 44:46 z Motorem Lublin. Bartosz Zmarzlik zdobył w tym pojedynku dziewięć punktów plus bonus.

Bartek w czwartek 14 kwietnia uczestniczył w sparingu Moje Bermudy Stali Gorzów we Wrocławiu. Mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych Stanisława Chomskiego 48:41. Kapitan Stali w dwóch biegach zgromadził sześć „oczek” na swoim koncie.

W wielkanocną niedzielę Stal zremisowała 45:45 w Lesznie z miejscową Fogo Unią, w spotkaniu drugiej rundy rozgrywek PGE Ekstraligi. Zmarzlik w pięciu startach wywalczył dla ekipy gości w tej potyczce trzynaście punktów.

W Lany poniedziałek w Opolu został rozegrany Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela. Bartosz Zmarzlik zajął w tej imprezie pierwsze miejsce. Bartek wygrał już trzeci raz z rzędu ten prestiżowy turniej.

Podopieczni trenera Chomskiego pokonali 47:43 For Nature Solutions Apator Toruń, w spotkaniu trzeciej kolejki PGE Ekstraligi. Kapitan miejscowego zespołu swój udział w tym pojedynku zakończył z kompletem piętnastu „oczek”.

Moje Bermudy Stal Gorzów pokonała w ostatni piątek kwietnia na wyjeździe 51:39 ZOOleszcz GKM Grudziądz. Bartosz Zmarzlik zdobył w tym pojedynku w czterech startach dziesięć punktów. Zawodnik na swoim koncie zgromadził również jeden bonus.

W sobotę 30 kwietnia został rozegrany pierwszy turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Najlepsi żużlowcy na świecie o punkty rywalizowali na torze w Gorican. Bartek zajął w Grand Prix Chorwacji pierwsze miejsce.

Wszystkie zawody z udziałem Bartosza Zmarzlika w kwietniu:

2 kwietnia (sobota):

PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha (Toruń) – I miejsce – (3,2,3,3,2,3) 16