Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 6 Lipiec 2022 | AUTOR: Artur Kąciak

Podsumowanie – czerwiec 2022

Prezentujemy kolejne podsumowanie startów Bartosza Zmarzlika w tegorocznym sezonie. Tym razem skupiliśmy się na występach żużlowca w czerwcu. Zawodnik w tym okresie wziął udział w dziesięciu imprezach.

Żużlowiec wystąpił w pięćdziesięciu pięciu wyścigach. Lider drużyny z Gorzowa aż trzydzieści siedem razy przyjechał do mety na pierwszej pozycji. Zmarzlik dziewięć biegów ukończył na drugim miejscu. Osiem razy wychowanek Stali przywoził po jednym „oczku”, a jedną gonitwę zakończył bez zdobyczy punktowej. Bartek w swoich startach wykręcił średnią biegową 2,509.

Nie było w piątek 3 czerwca niespodzianki w Gorzowie miejscowa Moje Bermudy Stal pokonała na swoim torze 55:35 beniaminka z Ostrowa. Bartosz Zmarzlik wywalczył w tym meczu w czterech startach komplet dwunastu punktów.

W pierwszą sobotę czerwca w Teterow został rozegrany czwarty turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Bartek zajął w tych zawodach drugie miejsce.

Zespół Lejonen Gislaved zwyciężył 54:36 u siebie Indianernę Kumlę, w spotkaniu szwedzkiej Bauhaus-Ligan. Polak w pięciu startach przywiózł dla gospodarzy w tym pojedynku komplet piętnastu „oczek”.

Moje Bermudy Stal Gorzów pokonała w Ostrowie 55:34 tegorocznego beniaminka w PGE Ekstralidze. Zmarzlik w pięciu biegach zdobył dla ekipy gości w tym pojedynku czternaście punktów.

W rozegranym we wtorek 14 czerwca kolejnym meczu szwedzkiej Bauhaus-Ligan, drużyna Lejonen Gislaved pokonała 50:40 na wyjeździe Masarnę Avesta. Bartosz Zmarzlik wywalczył dla ekipy gości czternaście „oczek”. Żużlowiec na swoim koncie zgromadził również jeden bonus.

Dwa dni później odbył się we Wrocławiu Testimonial Taia Woffindena. Bartek zajął w tym turnieju trzecie miejsce.

Moje Bermudy Stal pokonała na swoim torze 52:38 Betard Spartę Wrocław, w spotkaniu dziewiątej kolejki PGE Ekstraligi. Kapitan gospodarzy w pięciu biegach zdobył w tym meczu trzynaście punktów.

Miasto Gorzów było gospodarzem piątego turnieju tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. W sobotę 25 czerwca najlepsi żużlowcy na świecie rywalizowali o kolejne punkty do klasyfikacji łącznej mistrzostw na miejscowym „owalu”. Zmarzlik zajął w tych zawodach trzecie miejsce.

Zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa pokonał w niedzielę 26 czerwca u siebie 50:40 podopiecznych trenera Stanisława Chomskiego, w pojedynku dziesiątej kolejki PGE Ekstraligi. Kapitan Stali w sześciu startach przywiózł w tej potyczce dla ekipy gości czternaście „oczek”.

Wszystkie zawody z udziałem Bartosza Zmarzlika w czerwcu:

3 czerwca (piątek):

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Arged Malesa Ostrów 55:35 – (3,3,3,3) 12