Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 19 Styczeń 2023 | AUTOR: Artur Kąciak

Podsumowanie Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski 2022

W 2022 roku żużlowcy rywalizowali w nowej formule Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski. Zmianie uległ regulamin i najlepszego zawodnika w naszym kraju wyłonił cykl składający się z trzech turniejów.

W sobotę 9 lipca został rozegrany 1. Finał Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski. Zwyciężył w nim Bartosz Zmarzlik. W trakcie całych zawodów tylko w jednej gonitwie wychowanek Stali Gorzów dojechał do mety za plecami rywala.

Bartek w drugim biegu przez chwilę jechał po starcie na końcu stawki. Na pierwszym wirażu był już jednak za plecami Kacpra Woryny. Na trasie Zmarzlik na drugim okrążeniu przedarł się na pierwsze miejsce i dowiózł do mety trzy punkty. Na drugiej pozycji dojechał Woryna. Jedno „oczko” zdobył Grzegorz Zengota, a na końcu stawki przyjechał Przemysław Pawlicki.

Bardzo ciekawy przebieg miał wyścig szósty. Bartosz Zmarzlik świetnie ruszył spod taśmy startowej, ale za plecami zawodnika z Gorzowa jechał Maciej Janowski. Wrocławianin mimo wielu prób nie dał rady „wyrwać” „trójki” Bartkowi. Na trzeciej pozycji przyjechał Przedpełski, a bez punktu tę potyczkę ukończył Krzysztof Kasprzak.

W gonitwie dziewiątej najlepiej wystartował z czwartego pola Janusz Kołodziej, który zwyciężył. Drugi przyjechał na metę Bartek. Na trasie Norbert Krakowiak wyprzedził Jarosława Hampela. Po trzech seriach startów Zmarzlik miał osiem „oczek” na swoim koncie.

Interesujący przebieg miał bieg szesnasty. Bartek „zaspał” na starcie. Na pierwszym wirażu zamknął przy bandzie Patryka Dudka, a potem ruszył w pogoń za Musielakiem i Smektałą. Pięknym atakiem minął dwóch rywali i dowiózł do mety trzecią „trójkę”.

Gonitwa dziewiętnasta to gonitwa bez większej historii. Bartosz Zmarzlik dobrze w niej wystartował i dowiózł do mety zwycięstwo. Z wywalczonymi czternastoma punktami wygrał turniej zasadniczy i awansował do wielkiego finału. Dwa „oczka” dowiózł Kubera, a jeden punkt Cierniak. Natomiast na końcu stawki dojechał Miśkowiak.

W najważniejszym wyścigu wieczoru najlepiej spod taśmy ruszył Jarosław Hampel, ale Bartek pięknym atakiem po szerokiej przedarł się na pierwsze miejsce i zwyciężył w Grudziądzu. Na drugim miejscu podium stanął Hampel. Trzecie miejsce w tym turnieju zajął Dominik Kubera, a czwarty był Patryk Dudek.

Na torze w Krośnie 15 sierpnia zostanł rozegrany 2. Finał Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski. Bartosz Zmarzlik zajął w tych zawodach drugie miejsce.

O pierwsze punkty w tym turnieju Bartek rywalizował w biegu trzecim. Zmarzlik „zaspał” na starcie, ale już na pierwszym łuku poradził sobie z Buczkowskim i Szczepaniakiem. Bartek później ruszył w pogoń za prowadzącym Kacprem Woryną. Na trzecim okrążeniu poradził sobie z wychowankiem ROW-u i dowiózł pierwsze trzy punkty do mety w tym turnieju.

W gonitwie piątej zwyciężył Grzegorz Zengota, który na pierwszym wirażu delikatnie wywiózł Zmarzlika. Zawodnik Moje Bermudy Stali Gorzów przez cztery okrążenia atakował Zengotę, ale ostatecznie dowiózł do mety dwa „oczka”. Na trzeciej pozycji przyjechał Jakub Jamróg, a na końcu stawki Patryk Dudek.

Bartosz Zmarzlik w wyścigu jedenastym startował z drugiego pola. Najlepszym refleksem na starcie wykazał się Przemysław Pawlicki, ale na dystansie poradził sobie z nim Janusz Kołodziej. Bartek był w tym biegu dość wolny i dowiózł tylko jedno „oczko”. Na ostatniej pozycji dojechał natomiast Tobiasz Musielak.

Na pierwszym łuku w szesnastej potyczce po dość dobrym starcie na ostatnie miejsce spadł Maciej Janowski. Na przeciwległej prostej Dominik Kubera wyprzedził Zmarzlika i odniósł zwycięstwo ze sporą przewagą nad pozostałymi żużlowcami. Jedno „oczko” w tej gonitwie wywalczył Rafał Karczmarz.

Bieg osiemnasty to bieg bez większej historii. Bartek po dobrym wyjściu spod taśmy startowej odniósł w nim drugie zwycięstwo w tym turnieju.

Bardzo interesujący miał przebieg bieg barażowy. Najlepszym refleksem na starcie popisał się Zmarzlik. Na dystansie Janowski minął wszystkich rywali. Bartek na linię mety wjechał kilka centymetrów przed Kołodziejem, a na końcu stawki dojechał Woryna.

Finał był rozgrywany na raty. W pierwszym podejściu do najważniejszego wyścigu wieczoru na tor upadł jadący na ostatnim miejscu Maciej Janowski. Wrocławianin został wykluczony z powtórki. W drugim podejściu najlepiej wystartował Kubera, który zwyciężył przed Bartoszem Zmarzlikiem i Grzegorzem Zengotą.

W poniedziałek 5 września na torze w Rzeszowie odbył się ostatni 3. Finał Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski. Bartosz Zmarzlik zajął w rundzie zasadniczej tego turnieju pierwsze miejsce z wywalczonymi czternastoma punktami. Żużlowiec wygrał również finał w Rzeszowie i obronił tytuł mistrzowski.

Bartek o pierwsze punkty w tym turnieju rywalizował w biegu drugim. Zmarzlik „zaspał” na starcie, ale na dystansie poradził sobie ze wszystkimi rywalami i przywiózł trzy punkty do mety. Na drugiej pozycji przyjechał Paweł Przedpełski. Jedno „oczko” w tej potyczce wywalczył Patryk Dudek, a na końcu stawki dojechał Grzegorz Zengota.

W gonitwie szóstej najlepszym refleksem pod taśmą startową wykazał się Mateusz Cierniak. Na wyjściu z pierwszego łuku Bartosz Zmarzlik był już jednak na prowadzeniu. Na trzecim miejscu do mety przyjechał Przemysław Pawlicki. Niespodzianką jest czwarte miejsce w tym biegu Dominika Kubery.

Bieg dziewiąty to bieg bez większej historii. Bartek pod doskonałym starcie z pola pierwszego odniósł zwycięstwo z olbrzymią przewagą nad pozostałymi żużlowcami. Na dystansie Mateusz Szczepaniak poradził sobie z jadącym na trzeciej pozycji Jarosławem Hampelem.

Przed wyścigiem szesnastym pojawiły się problemy z taśmą startową. Z tego powodu zawodnicy zostali odesłani do parku maszyn na kilka minut. Przerwę wykorzystano na równanie i roszenie toru. Po uporaniu się z problemami w wyścigu szesnastym zwyciężył Jakub Miśkowiak przed Bartkiem i Lampartem. Na końcu stawki do mety przyjechał Woryna.

Kluczowy dla końcowych rozstrzygnięć mistrzostw był wyścig dziewiętnasty. Spod taśmy najlepiej ruszył z pola pierwszego Maciej Janowski, ale na trasie Bartek sobie poradził z wychowankiem Betard Sparty Wrocław. Wygrywając ten bieg Zmarzlik, zapewnił sobie obronę złotego medalu wywalczonego w 2021 roku na torze w Lesznie.

W najważniejszej gonitwie wieczoru Bartosz Zmarzlik najlepiej wystartował i odniósł zasłużone zwycięstwo. Drugie miejsce w biegu finałowym w Rzeszowie zajął Miśkowiak. Na trzeciej pozycji dojechał Kubera.

Bardzo się cieszę z tego, że wraz z teamem po raz drugi udało się nam osiągnąć ten sukces. Jesteśmy z tego powodu szczęśliwi. Nie było łatwo obronić ten tytuł. Na stadionie w Rzeszowie panowała super atmosfera. Fajnie było się pościgać na miejscowym torze. Kibice bardzo mocno nas wspierali i to stworzyło mega pozytywną atmosferę na stadionie – powiedział po turnieju w Rzeszowie, Bartosz Zmarzlik.

W 2023 roku ponownie najlepszego zawodnika w naszym kraju wyłoni cykl składający się z trzech turniejów. Bartek bez wątpienia będzie jednym z głównych faworytów do mistrzowskiego tytułu. Czy uda się Zmarzlikowi sięgnąć po trzeci złoty medal z rzędu? Przekonamy się o tym za kilka miesięcy.

1. Finał Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski (09.07.2022, Grudziądz):

Wyniki zawodów:

1. Bartosz Zmarzlik (3,3,2,3,3,3) 17+1 pkt za największą liczbę zwycięstw
2. Jarosław Hampel (3,3,0,3,3,2) 14
3. Dominik Kubera (3,2,2,3,2,1) 13+3
4. Patryk Dudek (0,3,3,0,3,0) 9+2
5. Janusz Kołodziej (2,0,3,3,3) 11+1
6. Krzysztof Kasprzak (2,0,3,2,1) 8+w
7. Maciej Janowski (3,2,1,w,2) 8
8. Bartosz Smektała (1,3,2,1,1) 8
9. Mateusz Cierniak (1,0,3,1,1) 6
10. Paweł Przedpełski (0,1,1,2,2) 6
11. Tobiasz Musielak (1,1,0,2,2) 6
12. Kacper Woryna (2,0,1,2,0) 5
13. Jakub Miśkowiak (2,2,0,1,0) 5
14. Norbert Krakowiak (0,2,1,1,1) 5
15. Przemysław Pawlicki (0,1,2,w,0) 3
16. Grzegorz Zengota (1,1,0,0,0) 2
17. Krzysztof Buczkowski (0)

Bieg po biegu:

1. Janowski, Miśkowiak, Musielak, Krakowiak
2. Zmarzlik, Woryna, Zengota, Pawlicki
3. Kubera, Kołodziej, Smektała, Przedpełski
4. Hampel, Kasprzak, Cierniak, Dudek
5. Smektała, Krakowiak, Zengota, Cierniak
6. Zmarzlik, Janowski, Przedpełski, Kasprzak
7. Dudek, Miśkowiak, Pawlicki, Kołodziej
8. Hampel, Kubera, Musielak, Woryna
9. Kołodziej, Zmarzlik, Krakowiak, Hampel
10. Dudek, Kubera, Janowski, Zengota
11. Kasprzak, Smektała, Woryna, Miśkowiak
12. Cierniak, Pawlicki, Przedpełski, Musielak
13. Kubera, Kasprzak, Krakowiak, Buczkowski, Pawlicki (w)
14. Kołodziej, Woryna, Cierniak, Janowski (w)
15. Hampel, Przedpełski, Miśkowiak, Zengota
16. Zmarzlik, Musielak, Smektała, Dudek
17. Dudek, Przedpełski, Krakowiak, Woryna
18. Hampel, Janowski, Smektała, Pawlicki
19. Zmarzlik, Kubera, Cierniak, Miśkowiak
20. Kołodziej, Musielak, Kasprzak, Zengota
21. Kubera, Dudek, Kołodziej, Kasprzak (w)
22. Zmarzlik, Hampel, Kubera, Dudek

2. Finał Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski (15.08.2022, Krosno):

Wyniki zawodów:

1. Dominik Kubera (3,3,2,3,3,3) 17+1 pkt za największą liczbę zwycięstw
2. Bartosz Zmarzlik (3,2,1,2,3,2) 13+2
3. Grzegorz Zengota (2,3,3,3,2,1) 14
4. Maciej Janowski (2,3,1,0,3,w) 12+3
5. Janusz Kołodziej (3,1,3,2,3) 12+1
6. Kacper Woryna (2,2,3,2,1) 10+0
7. Krzysztof Buczkowski (1,3,2,1,1) 8
8. Przemysław Pawlicki (3,2,2,0,0) 7
9. Patryk Dudek (1,0,1,3,2) 7
10. Jarosław Hampel (1,0,3,2) 6
11. Bartosz Smektała (0,0,3,1,1) 5
12. Tobiasz Musielak (0,2,0,1,2) 5
13. Rafał Karczmarz (0,1,2,1,1) 5
14. Paweł Przedpełski (1,0,0,2,0) 3
15. Jakub Jamróg (2,1,0,d,0) 3
16. Mateusz Szczepaniak (0,1,1,u) 2
17. Kacper Szopa (0,0) 0

Bieg po biegu:

1. Kubera, Zengota, Hampel, Musielak
2. Kołodziej, Janowski, Dudek, Smektała
3. Zmarzlik, Woryna, Buczkowski, Szczepaniak
4. Pawlicki, Jamróg, Przedpełski, Karczmarz
5. Zengota, Zmarzlik, Jamróg, Dudek
6. Janowski, Pawlicki, Szczepaniak, Hampel
7. Buczkowski, Musielak, Karczmarz, Smektała
8. Kubera, Woryna, Kołodziej, Przedpełski
9. Zengota, Buczkowski, Janowski, Przedpełski
10. Woryna, Karczmarz, Dudek, Szopa, Hampel (w)
11. Kołodziej, Pawlicki, Zmarzlik, Musielak
12. Smektała, Kubera, Szczepaniak, Jamróg
13. Zengota, Woryna, Smektała, Pawlicki
14. Hampel, Kołodziej, Buczkowski, Jamróg (d)
15. Dudek, Przedpełski, Musielak, Szczepaniak (u)
16. Kubera, Zmarzlik, Karczmarz, Janowski
17. Kołodziej, Zengota, Karczmarz, Szopa
18. Zmarzlik, Hampel, Smektała, Przedpełski
19. Janowski, Musielak, Woryna, Jamróg
20. Kubera, Dudek, Buczkowski, Pawlicki
21. Janowski, Zmarzlik, Kołodziej, Woryna
22. Kubera, Zmarzlik, Zengota, Janowski (w)

3. Finał Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski (05.09.2022, Rzeszów):

Wyniki zawodów:

1. Bartosz Zmarzlik (3,3,3,2,3,3) 17+1 pkt za największą liczbę zwycięstw
2. Jakub Miśkowiak (1,2,2,3,3,2) 13+3
3. Dominik Kubera (2,0,2,3,2,1) 10+2
4. Bartosz Smektała (3,3,3,2,0,0) 11
5. Janusz Kołodziej (3,1,3,1,1) 9+1
6. Kacper Woryna (1,3,2,0,3) 9+0
7. Maciej Janowski (0,3,t,3,2) 8
8. Tobiasz Musielak (1,2,2,2,1) 8
9. Grzegorz Zengota (0,0,3,1,3) 7
10. Jarosław Hampel (3,1,0,2,1) 7
11. Przemysław Pawlicki (2,1,0,1,2) 6
12. Patryk Dudek (1,0,1,3,0) 5
13. Patryk Przedpełski (2,0,1,0,2) 5
14. Wiktor Lampart (2,1,0,1,0) 4
15. Mateusz Cierniak (0,2,1,0,0) 3
16. Krzysztof  Buczkowski (2,0,1) 3
17. Mateusz Szczepaniak (1,0) 1
18. Jakub Jamróg (W,) 0

Bieg po biegu:

1. Hampel, Kubera, Woryna, Janowski
2. Zmarzlik, Przedpełski, Dudek, Zengota
3. Kołodziej, Pawlicki, Miśkowiak, Jamróg (w)
4. Smektała, Lampart, Musielak, Cierniak
5. Smektała, Miśkowiak, Hampel, Przedpełski
6. Zmarzlik, Cierniak, Pawlicki, Kubera
7. Janowski, Buczkowski, Lampart, Dudek
8. Woryna, Musielak, Kołodziej, Zengota
9. Zmarzlik, Musielak, Szczepaniak, Hampel
10. Kołodziej, Kubera, Przedpełski, Lampart
11. Zengota, Miśkowiak, Cierniak, Buczkowski, Janowski (t)
12. Smektała, Woryna, Dudek, Pawlicki
13. Dudek, Hampel, Kołodziej, Cierniak
14. Kubera, Smektała, Zengota, Szczepaniak
15. Janowski, Musielak, Pawlicki, Przedpełski
16. Miśkowiak, Zmarzlik, Lampart, Woryna
17. Zengota, Pawlicki, Hampel, Lampart
18. Miśkowiak, Kubera, Musielak, Dudek
19. Zmarzlik, Janowski, Kołodziej, Smektała
20. Woryna, Przedpełski, Buczkowski, Cierniak
21. Miśkowiak, Kubera, Kołodziej, Woryna
22. Zmarzlik, Miśkowiak, Kubera, Smektała

Klasyfikacja końcowa Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski 2022:

1. Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 49 pkt
2. Dominik Kubera (Motor Lublin) – 41
3. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno) – 32
4. Jarosław Hampel (Motor Lublin) – 27
5. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) – 25
6. Bartosz Smektała (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) – 24
7. Kacper Woryna (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) – 24
8. Grzegorz Zengota (ROW Rybnik) – 23
9. Patryk Dudek (For Nature Solutions Apator Toruń) – 21
10. Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno) – 19
11. Jakub Miśkowiak (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) – 18
12. Przemysław Pawlicki (ZOOleszcz GKM Grudziądz) – 16
13. Paweł Przedpełski (For Nature Solutions Apator Toruń) – 14
14. Krzysztof Buczkowski (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – 11
15. Mateusz Cierniak (Motor Lublin) – 9
16. Krzysztof Kasprzak (Zooleszcz GKM Grudziądz) – 8
17. Rafał Karczmarz (Cellfast Wilki Krosno) – 5
18. Norbert Krakowiak (Zooleszcz GKM Grudziądz) – 5
19. Wiktor Lampart (Motor Lublin) – 4
20. Jakub Jamróg (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 3
21. Mateusz Szczepaniak (Cellfast Wilki Krosno) – 2

Foto: Tomasz Przybylski

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL