Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 29 Czerwiec 2020 | AUTOR: Artur Kąciak

Po cichu liczyłem na to, że uda nam się wywieść z Rybnika pierwsze punkty

Początku tegorocznego sezonu żużlowcy Moje Bermudy Stali Gorzów nie mogą zaliczyć do udanych. W niedzielę po bardzo zaciętym meczu podopieczni trenera Stanisława Chomskiego przegrali trzeci mecz ligowy.

PGG ROW Rybnik pokonał u siebie Stal 46:44. Losy tego pojedynku rozstrzygnęły się w ostatnim wyścigu. Po czternastu rozegranych biegach gospodarze prowadzili 43:31. W ostatniej gonitwie zwyciężył Bartosz Zmarzlik, a za jego plecami na linię mety wjechał duet gospodarzy. Ostatecznie Stal przegrała ten mecz tylko dwoma „oczkami”. Drużyna z Gorzowa jako jedyny zespół w PGE Ekstralidze nie ma na swoim koncie w ligowej tabeli jeszcze żadnego punktu.

Bartosz Zmarzlik wraz z bonusem wywalczył w Rybniku komplet punktów dla ekipy gości. Żużlowiec w kilku zdaniach podsumował swój występ w niedzielnym spotkaniu.

– Wraz z Andersem Thomsenem wyjechaliśmy na próbę toru. Wnioski wyciągnięte z próby toru w moim przypadku okazały się właściwe. Pola startowe moim zdaniem wszystkie były równe. Może z czwartego dojazd do pierwszego łuku był trochę cięższy, ale nie mam żadnych zastrzeżeń. Gospodarze dobrze przygotowali nawierzchnię na ten mecz. Niestety przegraliśmy i jesteśmy tak na dobrą sprawę bardzo zawiedzeni. Ogrom pracy wykonaliśmy jako zespół, ale nie udało nam się wygrać w Rybniku. Jeszcze wiele pracy przede mną. Na pewno jest już troszkę lepiej niż w tych dwóch pierwszych spotkaniach ligowych. Cały czas wraz z moim teamem pracujemy nad tym, aby ta moja jazda wyglądała z meczu na mecz lepiej. Z każdego występu staramy się wyciągać odpowiednie wnioski. W niedzielę się udało. Mój wynik indywidualny jest bardzo dobry, ale niestety nasz zespół przegrał kolejne spotkanie. Jako kapitan bardzo przeżywam tę porażkę. Do zwycięstwa w Rybniku naprawdę niewiele nam zabrakło. Jestem trochę rozczarowany, bo byłem pozytywnie nastawiony przed meczem. Po cichu liczyłem na to, że uda nam się wywieść z Rybnika pierwsze punkty w tym roku do ligowej tabeli. Musimy z tego pojedynku wyciągnąć odpowiednie wnioski. W piątek czeka nas kolejne ciężkie spotkanie na własnym torze z zespołem z Częstochowy – powiedział Bartosz Zmarzlik.

Bardzo ciekawy przebieg miała gonitwa siódma. Bartek po niezbyt udanym starcie w pięknym stylu zdołał sobie poradzić na dystansie z duetem gospodarzy.

– W biegu siódmym miałem troszeczkę mało miejsca na dystansie. Po średnim starcie wiedziałem jednak, że jeśli dobrze łuk najadę na dwa koła i wyprostuje odpowiednio motocykl, to będę w stanie wyprzedzić dwóch rywali. Udało mi się zrealizować ten manewr, z czego jestem bardzo zadowolony – dodaje Bartek.

W piątek 3 lipca Moje Bermudy Stal Gorzów czeka kolejny ciężki mecz. Na Stadionie im. Edwarda Jancarza podopieczni trenera Stanisława Chomskiego zmierzą się Eltrox Włókniarzem Częstochowa. Zespół prowadzony przez Marka Cieślaka jest typowany jako faworyt do zwycięstwa w tym spotkaniu. Jednego możemy być pewni, emocji w tym pojedynku na pewno nie zabraknie.

Foto: Arkadiusz Siwek

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL