Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 11 Lipiec 2020 | AUTOR: Artur Kąciak

PGE IMME 2020

Znamy już termin tegorocznych PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi. Turniej odbędzie się 15 sierpnia w sobotę na toruńskiej Motoarenie. Początek imprezy zaplanowano na godzinę 19.15. Transmisję z zawodów przeprowadzi nSport+.

– To już siódma edycja zawodów, które na stałe wpisały się do żużlowego kalendarza i stały się tradycją. Po raz pierwszy PGE IMME odbędzie się w Toruniu, na torze – który wszyscy znamy i po którym spodziewamy się bardzo dobrych warunków do stworzenia doskonałego widowiska. Ten sezon jest szczególny. Zawodnicy mają zdecydowanie mniej okazji do zaprezentowania swoich żużlowych umiejętności kibicom, a więc PGE IMME będzie na pewno nie tylko turniejem prestiżowym, ale również ważnym z punktu widzenia sportowej formy zawodników. Dziękuję włodarzom miasta za życzliwe przyjęcie zawodników na MotoArenie, spodziewam się, że wraz z lokalnym organizatorem zawodów, marką Speedwayevents.pl zapewnimy kibicom na stadionie oraz przed telewizorami naprawdę atrakcyjne zawody, w których wystartują najlepsi żużlowcy na świecie – powiedział Wojciech Stępniewski, Prezes Ekstraligi Żużlowej.

– Po czterech latach gdańskich edycji turnieju postanowiliśmy wspólnie z PGE Ekstraligą zmienić jego lokalizację. Wybór padł na Toruń, miasto mocno z żużlem związane, dysponujące nowoczesnym obiektem i z pewnością zasługujące na zawody tej rangi. W tym roku miejscowy klub będzie jeździł w zmaganiach eWinner 1. Ligi, dlatego możliwość obejrzenia najlepszych z najlepszych będzie z pewnością gratką dla fanów speedwaya z Grodu Kopernika, ale liczymy, że zgodnie z tradycją, na Motoarenę przybędą kibice z różnych części Polski. PGE IMME to najlepiej obsadzona impreza w Polsce, gwarantująca najwyższy poziom sportowych emocji. Już dziś zapraszamy 15 sierpnia do Torunia – mówi Maciej Polny, prezes KFSport, właściciel marki Speedwayevents.pl.

Termin rozpoczęcia sprzedaży biletów to 15 lipca. Bilety będzie można kupować na stronie internetowej http://bilety.speedwayevents.pl

Bartosz Zmarzlik w PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi startował z różnym szczęściem. W sezonie 2019 udało mu się w końcu sięgnąć po wygraną na torze w Gdańsku.

PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi to dość nowa impreza. Celem turnieju jest wyłonienie najlepszego zawodnika w danym sezonie startującego w PGE Ekstralidze. W imprezie bierze udział szesnastu zawodników wyznaczonych przez PGE Ekstraligę. Piętnastu żużlowców w kolejności klasyfikacji według średnich biegopunktowych po ósmej kolejce ligowej w danym sezonie począwszy od pierwszej pozycji. Do stawki uczestników turnieju dochodzi jeszcze jeden żużlowiec z „dziką kartą” nominowany przez PGE Ekstraligę. W stawce uczestników zawodów znajduje się również dwójka rezerwowych jeźdźców nominowanych przez klub organizatora PGE IMME.

W półfinałach biorą udział zawodnicy, którzy po turnieju głównym zostali sklasyfikowani na miejscach 3 – 10 według liczby zdobytych punktów. Przy równości decyduje liczba pierwszych, drugich, trzecich i czwartych miejsc, bezpośredni pojedynek, a ostatecznie wyższa średnia biegopunktowa. W biegu finałowym udział biorą zawodnicy, którzy po rozegraniu turnieju głównego zostali sklasyfikowani na miejscach 1 i 2, a także zwycięzcy wyścigów półfinałowych. Triumfator biegu finałowego otrzymuje tytuł PGE Indywidualnego Międzynarodowego Mistrza Ekstraligi i złoty wieniec laurowy.

Pierwsza edycja PGE IMME została rozegrana w piątek 22 sierpnia 2014 roku na torze w Tarnowie. Bartosz Zmarzlik nie wystąpił w tych zawodach.

Zmarzlik pierwszy raz rywalizował w tym prestiżowym turnieju w 2015 roku. W niedzielę 2 sierpnia czołowi jeźdźcy PGE Ekstraligi spotkali się w Lesznie. Na Stadionie im. Alfreda Smoczyka Bartek zajął szóste miejsce. W turnieju zasadniczym żużlowiec na swoim koncie uzbierał dziesięć punktów. W wyścigu półfinałowym Zmarzlik o awans do wielkiego finału walczył z Emilem Sajfutdinowem i Grigorijem Łagutą. Po walce na pierwszym łuku na prowadzenie wyszedł Sajfutdinow. Na drugiej pozycji jechał jego rodak. Żużlowiec z Torunia przez cały bieg nękał atakami zawodnika Fogo Unii Leszno, aby wyprzedzić go na ostatnim wirażu. Bartek dojechał na trzecim miejscu i zakończył swój udział w tej imprezie.

Od sezonu 2016 gospodarzem PGE IMME przez cztery sezony było miasto Gdańsk. Pierwszy turniej odbył się na miejscowym obiekcie w niedzielę 28 sierpnia 2016 roku. Lider Stali Gorzów z ośmioma wywalczonymi „oczkami” zapewnił sobie awans do półfinału. Niestety Piotr Protasiewicz i Niels Kristian Iversen okazali się w wyścigu dwudziestym pierwszym lepsi od Bartosza Zmarzlika. Osiem zdobytych „oczek” wystarczyło do zajęcia ósmej pozycji w tych zawodach zawodnikowi z Gorzowa.

Kolejna edycja tej imprezy odbyła się w poniedziałek 14 sierpnia 2017 roku. Dla Bartka było to udane zawody. Żużlowiec bez większych problemów z dorobkiem dwunastu punktów zakwalifikował się do półfinału. W wyścigu dwudziestym pierwszym jeździec z Gorzowa potwierdził swoją klasę. Świetnie wystartował, jechał szybko, więc drugi Janowski nie miał szans na doścignięcie go. Nawet w momencie, gdy Zmarzlik popełnił błąd. Miał taką przewagę, że na metę wjechał na jednym kole. W finale jadącego po starcie na pierwszym miejscu Leona Madsena atakował zawodnik Stali. Niestety później musiał odpierać ataki Kacpra Woryny. Krajowy lider ROW-u Rybnik na ostatnim wirażu zdołał minąć Bartosza Zmarzlika. Mimo wszystko trzecie miejsce w tak mocno obsadzonym turnieju należy uznać za spory sukces jeźdźca z Gorzowa.

W 2018 roku swój start w Gdańsku Bartek zakończył na piątej pozycji. Jedenaście zdobytych punktów w części zasadniczej dało mu awans do półfinału. Niestety w gonitwie dwudziestej pierwszej dojechał do mety na trzeciej pozycji i odpadł z dalszej rywalizacji w tej imprezie.

W minionym sezonie Bartosz Zmarzlik zwyciężył w PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi na torze w Gdańsku. W wielkim finale Bartek pokonał Piotra Pawlickiego, Martina Vaculika oraz Jasona Doyle’a. Bartek najlepiej ruszył spod taśmy w najważniejszej gonitwie wieczoru. W pościg za nim rzucił się zawodnik Fogo Unii Leszno. Kapitan drużyny z Gorzowa nie popełnił jednak błędu i zwyciężył.

Występy Bartosza Zmarzlika w PGE IMME:

  • Leszno, 2015 rok – 7 miejsce: (3,2,1,2,2) 10+1
  • Gdańsk, 2016 rok – 8 miejsce: (2,3,1,1,1) 8+1
  • Gdańsk, 2017 rok – 3 miejsce: (3,3,2,2,2) 12+3+1
  • Gdańsk, 2018 rok – 7 miejsce: (3,2,2,2,2) 11+1
  • Gdańsk, 2019 rok – 1 miejsce: (3,2,2,2,3) 12+3

Foto: Jarosław Pabijan

Koszulka Grand Prix 2022

139,00 PLN

Koszulka Polo Zmarzlik Team 2022

169,00 PLN

T-shirt Zmarzlik Team 2022

139,00 PLN

Koszulka Polo Black Edition // 2022

169,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Miasto Gorzów Wielkopolski
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Promet Cargo
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Globex
KDK Group
Gold Las
Optyline
Mario VVS
Szczepan Bike - Giant Gorzów
GM
Daytona
Rehakompleks
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL