Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 27 Kwiecień 2020 | AUTOR: Artur Kąciak

PGE Ekstraliga: Ruszamy 12 czerwca

W sobotę Mateusz Morawiecki, wraz z minister sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk na specjalnej konferencji prasowej, przedstawili nowe informacje związane z „odmrażaniem” sportu w Polsce w czasach pandemii spowodowanej koronawirusem. Najważniejszą informacją dla kibiców żużlowych jest pozwolenie na rozpoczęcie startu sezonu PGE Ekstraligi w 2020 roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to 12 czerwca ruszą rozgrywki.

– Podjąłem decyzję o powrocie rozgrywek ligowych piłkarskiej ekstraklasy i żużlowych. To nie zacznie się już jutro, ale mamy uzgodniony harmonogram. W najbliższym czasie będą mogli wrócić do treningów zgodnie z zaleceniami i bardzo ściśle określonym trybem sanitarnym, by móc przystąpić do rozgrywek sportowych. Niestety na razie bez publiczności – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

– Rozgrywki Ekstraklasy rozpoczną się na przełomie maja i czerwca. Ekstraligę żużlową planujemy na połowę czerwca, a żużlowcy 14-dniową kwarantannę będą przechodzić od 8 maja. Bardzo się cieszę, że sport wraca i da nadzieję na powrót do normalności. Mam nadzieję, że sportowcy dostarczą nam emocje, których brakuje – dodała minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Niestety nadal nie wiadomo kiedy na stadiony będą mogli wrócić kibice. Obecnie trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne decyzje rządu w tej sprawie w naszym kraju. „Odmrażanie” sportu będzie wprowadzane pewnymi etapami, a jesteśmy na początku powolnego wracania do normalnego funkcjonowania. Kibice będą mogli powrócić na obiekty sportowe dopiero po zakończeniu czwartego etapu.

Od 4 maja uruchomione zostaną m.in. boiska i korty tenisowe, gdzie będzie mogło przebywać maksymalnie 6 osób. Z kolei w trzecim etapie ponownie będzie można wejść do hal. Czwarty etap dotyczy większych powierzchni, również w składzie maksymalnie 6 osób. Decyzje o przejściu z trzeciego do czwartego etapu będą podawane w późniejszym czasie.

– Po czwartym etapie postawiłem kropkę. Mam nadzieję, że po czwartym etapie wrócą rozgrywki z udziałem publiczności – zakończył premier Mateusz Morawiecki.

W swoim pierwszym meczu ligowym Moje Bermudy Stal Gorzów zmierzy się na wyjeździe ze Speed Car Motorem Lublin. Pojedynek ten zaplanowano na niedzielę 14 czerwca. Natomiast już w piątek 12 czerwca na inaugurację rozgrywek odbędzie się prawdziwy hit w Lesznie. Fogo Unia na Stadionie im. Alfreda Smoczyka podejmować będzie Betard Spartę Wrocław. Wszystkie tegoroczne spotkania PGE Ekstraligi będą transmitowane przez telewizję.

Harmonogram pierwszych spotkań PGE Ekstraligi w sezonie 2020:

12 czerwca 2020 (piątek):

  • Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław
  • MrGarden Grudziądz – PGG ROW Rybnik

14 czerwca 2020 (niedziela):

  • Falubaz Zielona Góra – Eltrox Włókniarz Częstochowa
  • Speed Car Lublin – Moje Bermudy Stal Gorzów

Foto: Mateusz Wójcik

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL