Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 1 Maj 2020 | AUTOR: Artur Kąciak

PGE Ekstraliga: Regulamin rozgrywek

Do rozpoczęcia tegorocznego sezonu w PGE Ekstralidze pozostało jeszcze dość sporo czasu. W czwartek 30 kwietnia poznaliśmy regulamin, jaki będzie obowiązywać w czasie rozgrywek do zakończenia panującej w naszym kraju epidemii koronawirusa.

Zmienione zapisy zbioru zasad regulujących stosunki pomiędzy zawodnikiem i klubem w ramach regulaminu przynależności klubowej w sporcie żużlowym, a także nowy wzór kontraktu wraz z aneksem to konsekwencje wprowadzenia regulaminu sanitarnego w PGE Ekstralidze. W czwartek 30 kwietnia zostały opublikowane przez Polski Związek Motorowy.

Również 30 kwietnia PGE Ekstraliga wysłała do zawodników specjalny manual w związku z nadzwyczajną sytuacją dotyczącą epidemii COVID-19, a także zgodą władz państwowych na uruchomienie rozgrywek PGE Ekstraligi w trybie szczególnego nadzoru epidemicznego. To wytyczne, które stanowią uzupełnienie regulaminów sportowych, a jednocześnie aż do odwołania są warunkiem rozgrywania meczów i prowadzenia treningów bez udziału publiczności.

W piątek 1 maja zostało otwarte siedmiodniowe okienko transferowe w PGE Ekstralidze, a zawodnicy będą mogli podpisywać aneksy aktualizujące kontrakty. Od 8 maja rozpocznie się 14-dniowa kwarantanna dla zawodników zagranicznych. Od 24 maja obowiązkowe testy genetyczne na obecność COVID-19, a od 29 maja treningi.

Początek rozgrywek zaplanowano na 12 czerwca zgodnie z opublikowanym terminarzem PGE Ekstraligi.

Z powodu trwającej w naszym kraju epidemii koronawirusa zdecydowano się wprowadzić nową funkcję Komisarza Sanitarnego – będzie on powołany w każdym klubie. Jest to pierwszy kontakt w klubie w zakresie bezpieczeństwa sanitarnego. Ta osoba ma odpowiadać za kontrolowanie i realizowania Regulaminu Sanitarnego. Komisarz Sanitarny będzie obecny na terenie obiektu przez cały czas zawodów, a także przed i po ich zakończeniu. Osoba pełniąca tę funkcję przebywać będzie również na terenie obiektu w trakcie trwania treningów organizowanych przez klub oraz przed ich rozpoczęciem.

Przypominamy Państwu jednocześnie, że wszystkie szczegółowe regulaminy rozgrywek w tym nowy Regulamin Sanitarny, który powstał w związku z nadzwyczajną sytuacją, znajdziecie na stronie internetowej Polskiego Związku Motorowego pod adresem: https://www.pzm.pl/zuzel/regulaminy

Terminarz rozgrywek PGE Ekstraligi na sezon 2020 z uwzględnieniem najważniejszych dat granicznych dostępny jest na stronie internetowej pod adresem:  https://speedwayekstraliga.pl/terminarz-i-wyniki/.

Natomiast Manual dla zawodników PGE Ekstraligi w związku z COVID-19 i rozpoczynającym się sezonem 2020 oraz zasadami sanitarnymi znajdą Państwo tutaj:

Manual dla zawodników PGE Ekstraligi

Foto: Mateusz Wójcik

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL