Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 14 Marzec 2020 | AUTOR: Artur Kąciak

PGE Ekstraliga: przełożone dwie pierwsze kolejki

W 2020 roku start sezonu w PGE Ekstralidze się opóźni. W świetle wydarzeń dotyczących rozprzestrzeniania się COVID-19 Zarząd Ekstraligi Żużlowej sp. z o.o. w porozumieniu z Radą Nadzorczą, Polskim Związkiem Motorowym oraz wszystkimi klubami, zdecydował o odwołaniu dwóch pierwszych rund PGE Ekstraligi w sezonie 2020.

Tym samym najlepsza żużlowa liga świata ruszy, o ile pozwoli na to sytuacja, 17/19 kwietnia (3. runda). Z kolei mecze 1. i 2. rundy rozegrane zostaną w nowych terminach, które są jednocześnie datami rezerwowymi dla rozgrywek PGE Ekstraligi 2020.

W zależności od rozwoju sytuacji, ewentualne dalsze decyzje będą podejmowane do 1 kwietnia.

– Zasada, która nam przyświeca i która będzie przyświecać to bezpieczeństwo wszystkich uczestników PGE Ekstraligi 2020 oraz rozgrywanie meczów z udziałem kibiców. Sport w obecnej sytuacji musi zejść na drugi plan. Doskonale zdajemy sobie jednak sprawę również z finansowych aspektów funkcjonowania klubów i zawodników. Cały czas przyglądamy się sytuacji i będziemy stosowali się do decyzji podejmowanych przez władze państwowe. Jesteśmy przygotowani na wszelkie warianty związane z kolejnymi decyzjami dotyczącymi rozgrywek, ale w tym momencie wszyscy powinniśmy skupić się przede wszystkim na tym, aby ograniczyć, na ile możemy, zagrożenia – powiedział Wojciech Stępniewski, Prezes Ekstraligi Żużlowej.

Truly.work Stal Gorzów zmagania ligowe w tegorocznym sezonie rozpocznie w niedzielę 19 kwietnia. Podopieczni trenera Stanisława Chomskiego zmierzą się wówczas na wyjeździe z beniaminkiem PGG ROW-em Rybnik.

Natomiast Stal pierwsze spotkanie ligowe na Stadionie im. Edwarda Jancarza rozegra w niedzielę 26 kwietnia. Do Gorzowa przyjedzie wtedy Fogo Unia Leszno. Pojedynek ten zapowiada się niezwykle ciekawie. Drużyna gości prowadzona przez szkoleniowca Piotra Barona jest uważana za jednego z głównych faworytów do złota w nadchodzących rozgrywkach PGE Ekstraligi.

Daty przełożonych spotkań:

1. runda – 24 i 26 kwietnia 2020:

  • Betard Sparta Wrocław – Speed Car Motor Lublin
  • Eltrox Włókniarz Częstochowa – MrGarden GKM Grudziądz
  • truly.work Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno
  • PGG ROW Rybnik – Falubaz Zielona Góra

2. runda – 12 i 14 czerwca 2020:

  • Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław
  • MrGarden GKM Grudziądz – PGG ROW Rybnik
  • Falubaz Zielona Góra – Eltrox Włókniarz Częstochowa 
  • Speed Car Motor Lublin – truly.work Stal Gorzów

Foto. Mateusz Wójcik

Koszulka Grand Prix 2022

139,00 PLN

Koszulka Polo Zmarzlik Team 2022

169,00 PLN

T-shirt Zmarzlik Team 2022

139,00 PLN

Koszulka Polo Black Edition // 2022

169,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL