Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 14 Marzec 2020 | AUTOR: Artur Kąciak

PGE Ekstraliga: przełożone dwie pierwsze kolejki

W 2020 roku start sezonu w PGE Ekstralidze się opóźni. W świetle wydarzeń dotyczących rozprzestrzeniania się COVID-19 Zarząd Ekstraligi Żużlowej sp. z o.o. w porozumieniu z Radą Nadzorczą, Polskim Związkiem Motorowym oraz wszystkimi klubami, zdecydował o odwołaniu dwóch pierwszych rund PGE Ekstraligi w sezonie 2020.

Tym samym najlepsza żużlowa liga świata ruszy, o ile pozwoli na to sytuacja, 17/19 kwietnia (3. runda). Z kolei mecze 1. i 2. rundy rozegrane zostaną w nowych terminach, które są jednocześnie datami rezerwowymi dla rozgrywek PGE Ekstraligi 2020.

W zależności od rozwoju sytuacji, ewentualne dalsze decyzje będą podejmowane do 1 kwietnia.

– Zasada, która nam przyświeca i która będzie przyświecać to bezpieczeństwo wszystkich uczestników PGE Ekstraligi 2020 oraz rozgrywanie meczów z udziałem kibiców. Sport w obecnej sytuacji musi zejść na drugi plan. Doskonale zdajemy sobie jednak sprawę również z finansowych aspektów funkcjonowania klubów i zawodników. Cały czas przyglądamy się sytuacji i będziemy stosowali się do decyzji podejmowanych przez władze państwowe. Jesteśmy przygotowani na wszelkie warianty związane z kolejnymi decyzjami dotyczącymi rozgrywek, ale w tym momencie wszyscy powinniśmy skupić się przede wszystkim na tym, aby ograniczyć, na ile możemy, zagrożenia – powiedział Wojciech Stępniewski, Prezes Ekstraligi Żużlowej.

Truly.work Stal Gorzów zmagania ligowe w tegorocznym sezonie rozpocznie w niedzielę 19 kwietnia. Podopieczni trenera Stanisława Chomskiego zmierzą się wówczas na wyjeździe z beniaminkiem PGG ROW-em Rybnik.

Natomiast Stal pierwsze spotkanie ligowe na Stadionie im. Edwarda Jancarza rozegra w niedzielę 26 kwietnia. Do Gorzowa przyjedzie wtedy Fogo Unia Leszno. Pojedynek ten zapowiada się niezwykle ciekawie. Drużyna gości prowadzona przez szkoleniowca Piotra Barona jest uważana za jednego z głównych faworytów do złota w nadchodzących rozgrywkach PGE Ekstraligi.

Daty przełożonych spotkań:

1. runda – 24 i 26 kwietnia 2020:

  • Betard Sparta Wrocław – Speed Car Motor Lublin
  • Eltrox Włókniarz Częstochowa – MrGarden GKM Grudziądz
  • truly.work Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno
  • PGG ROW Rybnik – Falubaz Zielona Góra

2. runda – 12 i 14 czerwca 2020:

  • Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław
  • MrGarden GKM Grudziądz – PGG ROW Rybnik
  • Falubaz Zielona Góra – Eltrox Włókniarz Częstochowa 
  • Speed Car Motor Lublin – truly.work Stal Gorzów

Foto. Mateusz Wójcik

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL