Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 30 Czerwiec 2019 | AUTOR: Artur Kąciak

PGE Ekstraliga: BETARD Sparta Wrocław – truly.work Stal Gorzów 58:32

Nie było w niedzielę niespodzianki we Wrocławiu. Miejscowa Betard Sparta Wrocław wysoko 58:32 pokonała truly.work Stal Gorzów w spotkaniu dziesiątej kolejki PGE Ekstraligi. W dwumeczu również lepsi okazali się podopieczni Dariusza Śledzia (100:80), którzy wywalczyli w tej rywalizacji punkt bonusowy do ligowej tabeli.

Pojedynek na Stadionie Olimpijskim miał jednostronny przebieg. Świetnie spasowani z miejscowym torem zawodnicy Betard Sparty Wrocław z biegu na bieg powiększali swoją przewagę nad ekipą gości. W zespole z Gorzowa tylko dwóch żużlowców starało się podjąć równą walkę ze Spartą. Pretensji za niedzielny występ nie można mieć do Andersa Thomsena (9+1) oraz Bartosza Zmarzlika(17 punktów). Zwłaszcza kapitan Stali stanął na wysokości zadania. Polak jedynej porażki we Wrocławiu doznał w czwartym wyścigu. Po znakomitym wyjściu spod taśmy Bartek Zmarzlik popełnił błąd na drugim łuku pierwszego okrążenia i został wówczas wyprzedzony przez Macieja Janowskiego. W pozostałych sześciu swoich biegach do mety kapitan truly.work Stali Gorzów dojeżdżał na pierwszym miejscu. W piętnastej potyczce Zmarzlik wraz z Thomsenem 5:1 pokonali najlepszą parę gospodarzy: Macieja Janowskiego i Vaclava Milika.

Bartek zdobył w niedzielę siedemnaście punktów w sześciu startach. Polak tym występem potwierdził, że jest w bardzo dobrej formie. We wtorek czeka Zmarzlika kolejny mecz w szwedzkiej Elitserien, a w sobotę start w czwartym turnieju tegorocznego cyklu Grand Prix w Hallstavik. Aktualny srebrny medalista mistrzostw świata jest uważany za jednego z głównych faworytów do zwycięstwa w GP Szwecji.