Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 16 Maj 2021 | AUTOR: Grzegorz Zommer

PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław – Moje Bermudy Stal Gorzów 52:38

W rozegranym w niedzielę 16 maja spotkaniu  szóstej kolejki PGE Ekstraligi na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, miejscowa Betard Sparta pokonała 52:38 Moje Bermudy Stal Gorzów. Bartosz Zmarzlik w sześciu startach wywalczył dla ekipy gości czternaście punktów.

Wyścig trzeci od krawężnika Bewley, Zmarzlik, Laguta, Thomsen. Start dla gospodarzy, po chwili na drugie i trzecie miejsce przedarł się Thomsen oraz Zmarzlik. Wygrana Laguty z dużą przewagą, drugi Zmarzlik, trzeci Thomsen, bez punktu Bewley. Dwa punkty na konto Bartka. Po trzech wyścigach na tablicy wynik 9:9.

Wyścig siódmy na starcie Jankowski, Nowacki, Bewley, Zmarzlik. Najlepiej ze startu gospodarze. Bewley oraz Janowski pewnie wygrali start i przez cztery okrążenia bronili się przed atakami Bartka Zmarzlika. Gospodarze wygrywają bieg podwójnie, Bartek przywozi z tego biegu jeden punkt. Czwarty do mety dojechał Kamil Nowacki. Po siedmiu biegach wynik 25:17. Przerwa na kosmetykę toru.

Wyścig dziesiąty od krawężnika Czugunow, Jasiński, Bewley, Zmarzlik. Kapitalnie ze startu Zmarzlik, tuż za nim Czugunow oraz Bewley. Z każdym okrążeniem Bartek powiększał swoją przewagę. Trzy punkty dla Bartka, drugi Czugunow, trzeci Bewley, czwarty Jasiński. Po dziesięciu biegach prowadzenie gospodarzy 36:24. Przerwa na równanie toru.

Wyścig jedenasty w ramach rezerwy taktycznej w miejsce Birkemose Bartosz Zmarzlik. Od krawężnika Zmarzlik, Bewley, Woźniak, Janowski. Kapitalnie ze startu para gorzowska. Na prowadzeniu Zmarzlik z Woźniakiem, tuż za nimi Janowski. Na drugim łuku trzeciego okrążenia Janowski minął Woźniaka. Na finiszu Bewley minął Woźniaka i bieg zakończył się remisem. Trzy punkty dla Bartka, drugi Janowski, trzeci Bewley, bez punktu Woźniak.

Wyścig trzynasty ostatni wyścig przed biegami nominowanymi, od krawężnika Zmarzlik, Janowski, Vaculik, Laguta. Start dla Janowskiego, tuż za nim Zmarzlik.  Bartek przez cztery okrążenia gonił Janowskiego ale bezskutecznie. Trzy punkty Janowski, dwa Zmarzlik, punkt Laguty, czwarty bez punktu do mety dojechał Vaculik. Przed biegami nominowanymi prowadzenie gospodarzy 47:31. Przerwa na kosmetykę toru.

Wyścig piętnasty czyli drugi bieg nominowany od krawężnika Thomsen, Janowski, Zmarzlik, Czugunow. Kapitalnie ze startu Zmarzlik oraz Thomsen. Gorzowianie pewnie objęli prowadzenie i nie oddali go aż do mety. 5:1 para Zmarzlik&Thomsen, trzeci do mety dojechał Czugunow, czwarty Janowski. Mecz kończy się wynikiem 52:38