Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 22 Maj 2022 | AUTOR: Grzegorz Zommer

PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław – Moje Bermudy Stal Gorzów 46:44

W rozegranym w niedzielę spotkaniu szóstej kolejki PGE Ekstraligi, Betard Sparta Wrocław pokonała u siebie 46:44 Moje Bermudy Stal Gorzów. Bartosz Zmarzlik w pięciu startach zdobył w tym pojedynku czternaście punktów.

Wyścig trzeci od krawężnika Czugunow, Zmarzlik, Janowski, Thomsen. Świetny start Zmarzlika z trzeciego pola. Na trasie Janowski próbował atakować Bartka ale ten świetnie wybierał scieżki na torze. Trzy punkty Zmarzlik, dwa Janowski, punkt Czugunow, bez punktu Thomsen. Po trzech biegach prowadzenie gości 10:8.

Wyścig siódmy kończący drugą serię startów na starcie Bewley, Stojanowski, Czugunow, Zmarzlik. Moment startowy dla gospodarzy, Bartek przez moment na trzeciej pozycji. Zmarzlik najpierw wyprzedził po szerokiej Bewleya a następnie wejściem w krawężnik wyprzedził Czugunowa. Kapitalny wyścig bartka i trzy punkty na jego konto, dwa Czugunow, punkt Bewley, bez punktu Stojanowski. Po siedmiu biegach remis 21:21. Przerwa na kosmetykę toru.

Wyścig dziesiąty kończący trzecią serię od krawężnika Woffinden, Bartkowiak, Czugunow, Zmarzlik. Gospodarze wygrali start, bartek znów tylko przez moment trzeci. Zmarzlik wjeżdża pomiędzy dwóch zawodników i wyprzedza Woffindena. Następnie Zmarzlik zabrał się za Czugunowa i też go wyprzedził. Kapitalny wyścig w wykonaniu dwukrotnego mistrza świata i trzy punkty na jego konto. Bartek po trzech startach komplet punktów i po dziesięciu biegach prowadzenie gości 32:28. Przerwa na kosmetykę toru.

Wyścig trzynasty to ostatni bieg przed biegami nominowanymi od krawężnika Zmarzlik, Bewley, Janowski, Vaculik. Kapitalny start Janowskiego i Bewleya. Bartek bardzo się namęczył na trasie ale udało mu się wyprzedzić Bewleya. Ze sporą stratą do reszty Vaculik. Trzy punkty Janowski, dwa Zmarzlik, punkt Bewley, bez punktu Vaculik. Przed biegami nominowanymi prowadzenie gospodarzy 40:38. Przerwa na kosmetykę toru. Przed nami biegi nominowane.

Wyścig piętnasty na starcie Woźniak, Czugunow, Zmarzlik, Janowski. Atomowo ze startu Zmarzlik i Woźniak. Na trasie Woźniaka minął Janowski. Ten manewr dał gospodarzom zwycięstwo w meczu 46:44. Bartek trzy punkty, dwa Janowski, punkt Woźniaka, bez punktu Czugunow.