Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 11 Kwiecień 2020 | AUTOR: Artur Kąciak

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Par Klubowych – historia występów

Bartosz Zmarzlik dwukrotnie startował w finałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Żużlowiec ma w swoim dorobku złoty krążek wywalczony w tej imprezie. Już w debiucie w finale MPPK z udziałem Bartka w sezonie 2011 zabrakło zawodnikom z Gorzowa niewiele do wywalczenia medalu.

Bartosz pierwszy raz o medale w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Par Klubowych rywalizował w 2011 roku na torze w Gdańsku. Duet Stali Gorzów Bartosz Zmarzlik, Łukasz Cyran zajął w tej imprezie czwarte miejsce. Po zakończeniu turnieju okazało się, że będzie potrzebny wyścig dodatkowy mający na celu wyłonienie brązowych medalistów tej imprezy. Zawodnicy z Leszna i Gorzowa uzbierali po tyle samo punktów. Tobiasz Musielak w dwudziestym drugim wyścigu pokonał Zmarzlika i zapewnił popularnym „Bykom” trzecie miejsce. Bartek wywalczył wówczas siedemnaście „oczek” w siedmiu startach.

Kolejny raz o medale żużlowcy Stali rywalizowali w 2015 roku na Stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie. Miejscowi jeźdźcy okazali się najlepsi. Zawodnicy MONEYmakesMONEY.pl Stali Gorzów ze zdobytymi dwudziestoma dziewięcioma punktami pewnie zwyciężyli na swoim torze. Sklasyfikowani na drugiej pozycji żużlowcy Fogo Unii Leszno rywalizację o złoto przegrali różnicą sześciu „oczek”. Losy srebrnego krążka rozstrzygnęły się w gonitwie dodatkowej, w której Daniel Kaczmarek pokonał Krystiana Pieszczka ze Spar Falubazu Zielona Góra. Bartek Zmarzlik w pięciu biegach zdobył czternaście punktów i bonus. Gorzowian nie doznał wówczas żadnej porażki z rywalem. W piątym wyścigu przyjechał za plecami kolegi z drużyny Adriana Cyfera, a pozostałe cztery potyczki kończył na pierwszym miejscu.

Bartek tylko dwukrotnie wystąpił w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Mimo to wraz z kolegami z drużyny udało mu się sięgnąć po tytuł mistrzowski. Już na początku kariery widać było u niego olbrzymią wolę walki i szybką chęć uczenia się żużlowego rzemiosła. Dlatego Zmarzlik z roku na rok robi coraz większe postępy i w zeszłym roku został najlepszym zawodnikiem na świecie.

Występy Bartosza Zmarzlika w finałach MMPPK:

Gdańsk, 1 lipca 2011:

Czwarte miejsce: Bartosz Zmarzlik (3,1,3,3,3,2) 15+2

Biegi z udziałem Bartka:
1. Zmarzlik, Woźniak, Curyło, Cyran
5. Pi.Pawlicki, Prz.Pawlicki, Zmarzlik, Cyran
9. Zmarzlik, Adamczewski, Cyran, Musielak (w)
12. Zmarzlik, Pieszczek, Szymko, Cyran
16. Zmarzlik, Cyran, Malczewski
19. Dudek, Zmarzlik, Cyran, Strzelec (w/u)
22. Bieg o brązowy medal: Musielak, Zmarzlik

Gorzów Wielkopolski, 26 września 2015

Pierwsze miejsce: Bartosz Zmarzlik: (3,2*,3,3,3,–) 14

Biegi z udziałem Bartka:
1. Zmarzlik, Cyfer, Rolnicki, Budzyń (t)
5. Cyfer, Zmarzlik, Woryna, Wieczorek
9. Zmarzlik, Cyfer, Przedpełski, Fajfer
12. Zmarzlik, Cyfer, Smektała, Kubera
16. Zmarzlik, Karczmarz, Ajtner-Gollob

Foto: Marcin Szarejko

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL