Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 9 Kwiecień 2020 | AUTOR: Artur Kąciak

Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Polski – historia występów

Bartosz Zmarzlik już jako junior zdobywał sporo medali. Postanowiliśmy Państwu tym razem przypomnieć wyniki Bartka w finałach Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Wychowanek Stali Gorzów ma w swoim dorobku kilka krążków wywalczonych w tej klasie rozgrywkowej. Zapraszamy do lektury!

Pierwszy raz Bartosz Zmarzlik w finale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski pojechał w 2011 roku. Zawody zostały rozegrane na Stadionie im. Edwarda Jancarza. Zaledwie szesnastoletni żużlowiec poradził sobie doskonale w debiucie. W pięciu startach zgromadził trzynaście punktów i wywalczył srebrny medal. Jako jedyny zawodnik pokonał Piotra Pawlickiego, który z wywalczonymi czternastoma „oczkami” zdobył złoty krążek.

W sezonie 2013 Bartek drugi raz wystąpił w finale MIMP. Wychowanek klubu z Gorzowa ponownie stanął na podium. Zmarzlik zdobył trzynaście punktów, które zapewniły mu brązowy medal. Jeździec Stali w drugim biegu przyjechał do mety za plecami Adama Strzelca. W piętnastej gonitwie lepszym od Bartosza Zmarzlika był Adrian Gomólski. Natomiast trzy swoje pozostałe wyścigi zwyciężył.

Stadion im. Edwarda Jancarza gościł ponownie najlepszych juniorów w naszym kraju w 2014 roku. Kolejny Finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski w Gorzowie odbył się 13 września. Zmarzlik po pięciu kolejkach startów miał jedenaście punktów taką samą sumę „oczek” uzbierał również Tobiasz Musielak. Obaj żużlowcy zmierzyli się w biegu dodatkowym o brązowy krążek. Bartek w pojedynku z zawodnikiem Fogo Unii Leszno wygrał start i pewnie pomknął do mety po zwycięstwo dające mu kolejny medal.

Ostatni raz w finale MIMP Bartosz Zmarzlik pojechał 12 lipca 2015 roku w Lesznie. Po kilku latach startów zawodnikowi z Gorzowa udało się zdobyć upragniony tytuł mistrzowski. W doskonałym stylu zawodnik MONEYmakesMONEY.pl Stali zwyciężył w tym turnieju. W pięciu startach zgromadził komplet punktów i był poza zasięgiem wszystkich rywali. W czwartym wyścigu zmierzył się z faworytem miejscowej publiczności Piotrem Pawlickim. Żużlowiec Fogo Unii dojechał do mety drugi, ale w pozostałych wyścigach już zwyciężał. Dla Bartosza Zmarzlika był to wyjątkowy dzień. Tego dnia rozegrano bowiem dwa turnieje na miejscowym „owalu”, w których uczestniczył junior Stali Gorzów. Bartek sięgnął najpierw po tytuł najlepszego młodzieżowca, a kilka godzin później wraz z Krzysztofem Kasprzakiem świętował zdobycie kolejnego w swojej karierze srebra w MPPK.