Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 18 Marzec 2020 | AUTOR: Artur Kąciak

Mistrzostwa Polski Par Klubowych – historia występów

Dzisiaj przedstawiamy Państwu na naszych łamach historię występów Bartosza Zmarzlika w Mistrzostwach Polski Par Klubowych. Lider truly.work Stali Gorzów ma w swoim dorobku kilka krążków wywalczonych w tej imprezie.

Mistrzostwa Polski Par Klubowych na żużlu są, rozgrywane oficjalnie od 1974 roku i organizowane pod patronatem Głównej Komisji Sportu Żużlowego w celu wyłonienia najlepszej pary klubowej w Polsce.
MPPK rozgrywane są w jednych zawodach finałowych. W turnieju bierze również udział para organizatora imprezy oraz pary klubów, które w poprzednim sezonie zajęły:

  • pierwsze 5 miejsc w rozgrywkach DMP,
  • pierwsze miejsce w rozgrywkach DM 1 Ligi.

Organizatora finału wyznacza GKSŻ. Ciekawostką jest to, że w trakcie poszczególnych wyścigów zawodnicy z tej samej pary mogą zamieniać się polami startowymi. Pary, które zajęły trzy pierwsze miejsca w turnieju, otrzymują następujące tytuły i wyróżnienia:

  • 1 miejsce: tytuł Mistrza Polski Par Klubowych, puchar i szarfę
  • 2 miejsce: tytuł Wicemistrza Polski Par Klubowych, puchar szarfę i dyplom
  • 3 miejsce: tytuł II Wicemistrza Polski Par Klubowych, puchar i szarfę.

Zawodnicy zwycięskich zespołów (nie więcej niż trzech w drużynie) otrzymują odpowiednio: złote, srebrne i brązowe medale.

Bartosz pierwszy raz o medale w Mistrzostwach Polski Par Klubowych rywalizował w 2013 roku na Stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie. Duet Stali Gorzów Krzysztof Kasprzak, Bartosz Zmarzlik zajął w tej imprezie drugie miejsce. Walkę o złoto miejscowi zawodnicy przegrali z żużlowcami Unii Tarnów tylko różnicą jednego „oczka”. Bartek w sześciu startach wywalczył wówczas dziesięć punktów i jeden bonus.

W kolejnym sezonie ponowie gospodarzem finału MPPK było miasto Gorzów. W niedzielę 19 października 2014 roku jeźdźcy Stali sięgnęli po upragniony tytuł mistrzowski. Duet Kasprzak, Zmarzlik okazał się najlepszy u siebie. Gorzowianie łącznie zgromadzili 28 punktów i o dwa „oczka” wyprzedzili sklasyfikowanych na drugim miejscu jeźdźców Unibaxu Toruń. Bartek w sześciu startach zdobył czternaście punktów. Należy jednak też podkreślić, że ze swojego pierwszego biegu został wykluczony.

W sezonie 2015 najlepszy krajowy duet został wyłoniony na Stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie. Dla Bartosza Zmarzlika był to wyjątkowy dzień. Tego dnia rozegrano bowiem dwa turnieje na miejscowym „owalu”, w których uczestniczył junior Stali Gorzów. Zmarzlik sięgnął najpierw po tytuł najlepszego młodzieżowca, a kilka godzin później wraz z Krzysztofem Kasprzakiem świętował zdobycie kolejnego w swojej karierze srebra w MPPK. Zawody zakończono z powodu padającego deszczu po czternastu rozegranych wyścigach. Zwyciężyli w nich żużlowcy Unii Leszno. Gorzowianie zgromadzili tyle samo punktów co popularne „Byki”, ale w bezpośredniej rywalizacji lepsi okazali się miejscowi jeźdźcy i dlatego zdobyli złoto. Bartek w czterech startach przywiózł dla swojego zespołu dziesięć „oczek”.

Kolejny raz o medale żużlowcy Stali rywalizowali w 2017 roku na torze w Ostrowie Wielkopolskim. Duet Kasprzak, Zmarzlik sięgnął po kolejne złoto. Gorzowianie zdeklasowali wówczas rywali. Sklasyfikowana na drugim miejscu para Falubazu Zielona Góra straciła do zwycięzców aż sześć „oczek”. Bartek pojechał doskonały turniej. W pierwszym swoim starcie przyjechał do mety za plecami Szymona Woźniaka, a w pozostałych pięciu wyścigach był bezkonkurencyjny na torze.

Bartosz Zmarzlik w sezonie 2018 nie uczestniczył w finale MPPK rozegranym w Ostrowie Wielkopolskim. Natomiast w 2019 roku żużlowcy truly.work Stali Gorzów zdobyli kolejny srebrny „krążek”. W turnieju rozegranym w Bydgoszczy zwyciężyła para z Leszna. Najważniejszą potyczką tych zawodów była gonitwa osiemnasta. Zmierzyły się w niej dwa najlepsze duety Fogo Unii Leszno oraz truly.work Stali. Po lepszym starcie Piotr Pawlicki i Jarosław Hampel 5:1 zwyciężyli Zmarzlika i Woźniaka. W wyścigu dwudziestym pierwszym podopieczni Piotr Barona po podwójnej wygranej z Betard Spartą Wrocław zapewnili sobie złote medale. Bartek pojechał kolejne dobre zawody. Czternaście zdobytych punktów należy uznać za świetny wynik.

Występy Bartosza Zmarzlika w finałach MPPK:

Gorzów, 2013 rok:
2 miejsce: Bartosz Zmarzlik (3,1,2*,1,0,3) 10+1

Gorzów, 2014 rok:
1 miejsce: Bartosz Zmarzlik (w,3,3,2,3,3) 15

Leszno, 2015 rok:
2 miejsce: Bartosz Zmarzlik (3,2,3,2) 10

Ostrów, 2017 rok:
1 miejsce: Bartosz Zmarzlik (2,3,3,3,3,3) 17

Bydgoszcz, 2019 rok:
2 miejsce: Bartosz Zmarzlik (3,1,3,3,3,1) 14

Foto: Jaroslaw Pabijan

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL