Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 5 Kwiecień 2024 | AUTOR: Artur Kąciak

ŁÓDŹ KREUJE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha

Miasto Łódź będzie gospodarzem ŁÓDŹ KREUJE IMME im. Zenona Plecha. Na liście uczestników tego turnieju znalazł się również Bartosz Zmarzlik. 

Pierwsza edycja PGE IMME została rozegrana w piątek 22 sierpnia 2014 roku na torze w Tarnowie. Bartek nie wystąpił w tych zawodach.

Zmarzlik pierwszy raz rywalizował w tym prestiżowym turnieju w 2015 roku. W niedzielę 2 sierpnia czołowi jeźdźcy PGE Ekstraligi spotkali się w Lesznie. Na stadionie im. Alfreda Smoczyka Bartek zajął szóste miejsce. W turnieju zasadniczym żużlowiec na swoim koncie uzbierał dziesięć punktów. W wyścigu półfinałowym Zmarzlik o awans do wielkiego finału rywalizował z Emilem Sajfutdinowem i Grigorijem Łagutą. Po walce na pierwszym łuku na prowadzenie wyszedł Sajfutdinow, który zwyciężył. Na drugiej pozycji przyjechał Łaguta. Bartek dojechał do mety na trzecim miejscu i zakończył swój udział w tej imprezie.

Od sezonu 2016 gospodarzem PGE IMME przez cztery sezony było miasto Gdańsk. Pierwszy turniej odbył się na miejscowym obiekcie w niedzielę 28 sierpnia 2016 roku. Wychowanek Stali Gorzów z ośmioma wywalczonymi „oczkami” zapewnił sobie awans do półfinału. Niestety Piotr Protasiewicz i Niels Kristian Iversen okazali się w wyścigu dwudziestym pierwszym lepsi od Bartosza Zmarzlika. Osiem zdobytych „oczek” wystarczyło Bartkowi do zajęcia ósmej pozycji w tych zawodach.

Kolejna edycja tej imprezy odbyła się w poniedziałek 14 sierpnia 2017 roku. Dla Zmarzlika były to udane zawody. Żużlowiec bez większych problemów z dorobkiem dwunastu punktów zakwalifikował się do półfinału. W wyścigu dwudziestym pierwszym zawodnik potwierdził swoją klasę. Świetnie wystartował, jechał szybko, więc drugi Janowski nie miał szans na doścignięcie go. Nawet w momencie, gdy Zmarzlik popełnił błąd. Miał taką przewagę, że na metę wjechał na jednym kole. W finale jadącego po starcie na pierwszym miejscu Leona Madsena atakował Bartek. Niestety później musiał odpierać ataki Kacpra Woryny. Wychowanek ROW-u Rybnik na ostatnim wirażu zdołał minąć Bartosza Zmarzlika. Mimo wszystko trzecie miejsce w tak mocno obsadzonym turnieju należy uznać za spory sukces.

W 2018 roku swój start w Gdańsku Bartek zakończył na piątej pozycji. Jedenaście zdobytych punktów w części zasadniczej dało mu awans do półfinału. Niestety w gonitwie dwudziestej pierwszej dojechał do mety na trzeciej pozycji i odpadł z dalszej rywalizacji w tej imprezie.

W sezonie 2019 Bartosz Zmarzlik zwyciężył w PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi na torze w Gdańsku. W wielkim finale Bartek pokonał Piotra Pawlickiego, Martina Vaculika oraz Jasona Doyle’a. Zmarzlik najlepiej ruszył spod taśmy w najważniejszej gonitwie wieczoru. W pościg za nim rzucił się Pawlicki. Wychowanek drużyny z Gorzowa nie popełnił jednak błędu i zwyciężył.

W 2020 roku Bartek z czternastoma punktami w bardzo ładnym stylu wygrał turniej zasadniczy na Motoarenie w Toruniu. Jedynej porażki w tej części zawodów doznał w biegu siódmym, w którym przyjechał do mety na drugiej pozycji za plecami Emila Sajfutdinowa. W wielkim finale na starcie spotkali się: Bartosz Zmarzlik, Jason Doyle, Leon Madsen oraz Patryk Dudek.  Wychowanek Stali Gorzów na pierwszym łuku przedarł się na pierwsze miejsce i odniósł pewne zwycięstwo.

W sezonie 2021 zawody również zostały rozegrane na Motoarenie w Toruniu. W wielkim finale spotkali się Bartosz Zmarzlik, Jason Doyle, Janusz Kołodziej oraz Nicki Pedersen. W najważniej gonitwie wieczoru byliśmy świadkami wielkich emocji. Po starcie na prowadzeniu jechał Zmarzlik, ale doszło do kontaktu Pedersena z Kołodziejem. Motocykl zawodnika z Leszna z tego powodu zgasł i arbiter przerwał wyścig i z powtórki wykluczył Duńczyka. W powtórce najlepiej wystartował Kołodziej, ale na dystansie popełnił błąd i wyprzedził go Doyle. Na trzeciej pozycji do mety dojechał Bartosz Zmarzlik.

Motoarena okazała się szczęśliwa w 2022 roku dla Bartka. Wychowanek Stali Gorzów zajął wówczas w tej imprezie pierwsze miejsce. W wielkim finale Zmarzlik najlepiej ruszył spod taśmy startowej i dojechał do mety na pierwszym miejscu przed Woffindenem, Madsenem i Pedersenem.

W rozegranej 1 kwietnia 2023 dziesiątej jubileuszowej edycji Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi im. Zenona Plecha w Toruniu, Bartosz Zmarzlik zajął pierwsze miejsce.

Jedynej porażki w turnieju zasadniczym Bartek doznał w potyczce siedemnastej z Michelsenem. Zmarzlik z dorobkiem czternastu punktów wygrał rundę zasadniczą i uzyskał bezpośredni awans do wielkiego finału.

W najważniejszej gonitwie wieczoru Bartosz Zmarzlik po świetnym starcie odniósł zwycięstwo w tym turnieju. Na drugim miejscu podium stanął Martin Vaculik. Na trzeciej pozycji uplasował się Kacper Woryna. Natomiast z powodu defektu motocykla biegu nie ukończył Dominik Kubera.

Podsumowując, piątkowy turniej zapowiada się bardzo ciekawie. W stawce uczestników tej imprezy znalazło się wielu znakomitych zawodników. Bartek jest uważany za jednego z głównych faworytów do zwycięstwa. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 19.00.

Lista startowa ŁÓDŹ KREUJE IMME im. Zenona Plecha:

1. Luke Becker (H. SKRZYDLEWSKA ORZEŁ Łódź)
2. Fredrik Lindgren (ORLEN OIL MOTOR Lublin)
3. Emil Sajfutdinow (KS APATOR Toruń)
4. Jason Doyle (ZOOLESZCZ GKM Grudziądz)
5. Dominik Kubera (ORLEN OIL MOTOR Lublin)
6. Anders Thomsen (EBUT.PL STAL Gorzów)
7. Mikkel Michelsen (TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa)
8. Leon Madsen (TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa)
9. Artem Laguta (BETARD SPARTA Wrocław)
10. Bartosz Zmarzlik (ORLEN OIL MOTOR Lublin)
11. Max Fricke (ZOOLESZCZ GKM Grudziądz)
12. Martin Vaculik (EBUT.PL STAL Gorzów)
13. Jack Holder (ORLEN OIL MOTOR Lublin)
14. Szymon Woźniak (EBUT.PL STAL Gorzów)
15. Mateusz Cierniak (ORLEN OIL MOTOR Lublin)
16. Daniel Bewley (BETARD SPARTA Wrocław)
17. Damian Ratajczak (FOGO UNIA Leszno)
18. Kajetan Kupiec (TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa)

Występy Bartosza Zmarzlika w PGE IMME:

  • Leszno, 2015 rok – 7 miejsce: (3,2,1,2,2) 10+1
  • Gdańsk, 2016 rok – 8 miejsce: (2,3,1,1,1) 8+1
  • Gdańsk, 2017 rok – 3 miejsce: (3,3,2,2,2) 12+3+1
  • Gdańsk, 2018 rok – 7 miejsce: (3,2,2,2,2) 11+1
  • Gdańsk, 2019 rok – 1 miejsce: (3,2,2,2,3) 12+3
  • Toruń, 2020 rok – 1 miejsce: (3,2,3,3,3) 14+3
  • Toruń 2021 rok – 3 miejsce: (3,1,3,3,2) 12+1
  • Toruń 2022 rok – 1 miejsce: (3,2,3,3,2) 13+3
  • Toruń 2023 rok – 1 miejsce: (3,3,3,3,2) 14+3

Foto: Tomasz Przybylski

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Verva
Orlen Oil
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
4f
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Milwaukee
Gold Las
Globex
Optyline
Optyline
RMF
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
GESS.PL