Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 23 Grudzień 2020 | AUTOR: Artur Kąciak

Kolejny rok z Vetlanda Speedway

Vetlanda Speedway zbudowała bardzo ciekawy skład na przyszłoroczny sezon. Bartosz Zmarzlik w sezonie 2021 będzie nadal zdobywał punkty dla miejscowej ekipy w rozgrywkach szwedzkiej Bauhaus-Ligan. Szymon Woźniak i Dominik Kubera będą mocnymi punktami Vetlandy w nadchodzącym sezonie. Peter Ljung, Brady Kurtz oraz Andreas Lyager powinni również przywozić dla drużyny cenne „oczka”.

Szwedzka liga od lat jest uważana za jedną z najlepszych na świecie. Większość kibiców oraz ludzi związanych z żużlem za najsilniejszą uważa naszą PGE Ekstraligę. Mimo, to z roku na rok poziom rozgrywek w Szwecji się podnosi. Praktycznie w obu krajach startują największe gwiazdy światowego żużla. Bartosz Zmarzlik od lat związany jest z drużyną z Vetlandy. Polak trafił do miejscowej drużyny w 2013 roku i od tamtej pory jest wierny jej barwom.

W 2013 roku na koniec rozgrywek Bartek wykręcił średnią biegową 2,000. Na liście najskuteczniejszych jeźdźców startujących w lidze został sklasyfikowany na piętnastym miejscu. Zmarzlik pojechał w czternastu spotkaniach drużyny z Vetlandy. Żużlowiec przeplatał lepsze występy z gorszymi, ale tych udanych było zdecydowanie więcej. Drużyna Bartka zdołała sobie wywalczyć awans do fazy play-off. W ćwierćfinale VMS Elit Vetlanda okazała się lepsza od Vastervik Speedway, zwyciężając 106:74. W półfinale zespół Polaka również sobie poradził, pokonując w dwumeczu drużynę Dackarny Malilla 96:84. Niestety w wielkim finale drużyna Bartka Zmarzlika okazała się słabsza od Piraterny Motala. Ekipa „Piratów” wygrała rywalizację o złoto 95:85.

Bardzo udany był 2014 rok dla zespołu VMS Elit Vetlandy w szwedzkiej Elitserien. Zespół Bartosza Zmarzlika wygrał rundę zasadniczą, gromadząc w niej w czternastu spotkaniach dwadzieścia sześć punktów. W półfinale drużyna Polaka rywalizowała z Rospiggarną Hallstavik. W dwumeczu lepsza okazała się Vetlanda, która wywalczyła zasłużony awans do wielkiego finału. Pierwsza potyczka o złoty medal odbyła się 30 września w Kumli. Miejscowa Indianerna przegrała wówczas u siebie 46:43 z zespołem Bartka. Polak swojego występu w tym pojedynku nie mógł zaliczyć do udanych. W czterech startach wywalczył tylko trzy punkty. W środę 1 października został rozegrany rewanż, który VMS Elit Vetlanda zwyciężyła 57:33. Zmarzlik w pięciu biegach zgromadził na swoim koncie czternaście „oczek” i jeden bonus.

Dla Bartka sezon 2014 był najgorszym w dotychczasowej karierze w barwach zespołu z Vetlandy. Zawodnik wystąpił w dziesięciu spotkaniach swojej szwedzkiej drużyny, a na koniec rozgrywek uzyskał średnią biegową 1,760. Młody Polak przeplatał lepsze występy z gorszymi. W play-offach Bartosz Zmarzlik stanął jednak na wysokości zadania i był jedną z bardziej wyróżniających się postaci. Ciekawostką jest to, że był to jedyny w dotychczasowej karierze sezon naszego rodaka w barwach Vetlandy, w którym nie uzyskał minimum średniej 2,000. Żużlowiec wyciągnął jednak szybko wnioski ze swoich występów w 2014 roku i w kolejnych latach wdarł się do ścisłej czołówki najskuteczniejszych jeźdźców w Elitserien.

VMS Elit Vetlanda w 2015 roku obroniła tytuł najlepszej drużyny w Szwecji. Zespół Bartosza Zmarzlika bez większych problemów zakwalifikował się do półfinałów. W walce o wielki finał drużyna Bartka zmierzyła się w dwumeczu z Dackarną Malilla. Oba pojedynki zakończyły się wygraną ekipy z Vetlandy. W pierwszym spotkaniu zespół naszego rodaka odniósł bardzo przekonujące zwycięstwo na wyjeździe 58:32, a rewanż okazał się tylko formalnością. Indianerna Kumla pokonała u siebie 15 września 2015 roku drużynę Zmarzlika 50:40, w pierwszym starciu o złoto. Bartek w tym pojedynku w pięciu startach zdobył siedem punktów. Należy jednak podkreślić, że w jednym ze swoich biegów miał defekt motocykla. Na pojedynek rewanżowy nie trzeba było długo czekać, ponieważ odbył się on już 16 września. VMS Elit Vetlanda pewnie zwyciężyła 56:28 Indianernę Kumlę i obroniła tytuł najlepszej drużyny w Szwecji. Bartosz Zmarzlik w tej potyczce w czterech startach zgromadził dziesięć „oczek” i dwa bonusy. Na koniec sezonu na liście najskuteczniejszych zawodników występujących w Elitserien został sklasyfikowany na wysokim trzecim miejscu ze średnią biegową 2,260.

Po dwóch wywalczonych tytułach mistrzowskich z rzędu drużynie z Vetlandy przytrafił się słabszy sezon. W 2016 roku VMS Elit Vetlanda zakończyła rozgrywki w szwedzkiej Elitserien na szóstym miejscu. Na „papierze” zespół wyglądał bardzo solidnie. Bartosz Zmarzlik, Tai Woffinden, Artiom Łaguta, Emil Sajfutdinow to zawodnicy, którzy są doskonale znani wszystkim fanom speedwaya na całym świecie. Niestety nie wszyscy żużlowcy stanęli na wysokości zadania. Należy jednak tutaj podkreślić, że nie wszyscy zawodnicy wystąpili, w takiej samej ilości spotkań. Dlatego końcowy wynik w lidze był, z pewnością dużo gorszy niż oczekiwali tego włodarze klubu oraz kibice. Więcej spodziewano się zwłaszcza po Woffindenie. Brytyjczyk świetnie radził sobie w cyklu Grand Prix 2016 (wywalczył srebrny medal) i w PGE Ekstralidze (druga średnia biegowa). Niestety w Elitserien nie był już tak skutecznym żużlowcem. Na koniec rozgrywek na liście najlepszych jeźdźców został sklasyfikowany na siódmym miejscu ze średnią 2,153. Tai Woffinden, jest jednak bardzo ambitnym jeźdźcem i potrafi wyciągać wnioski z nieudanych startów.

Dla Bartosza Zmarzlika był, to natomiast bardzo udany sezon. Polak na koniec rozgrywek pierwszy raz w swojej dotychczasowej karierze został najlepszym zawodnikiem występującym w najwyższej klasie rozgrywkowej w Szwecji. Żużlowiec wystąpił w trzynastu spotkaniach zespołu z Vetlandy, w których wykręcił średnią biegową 2,309. W przekroju całego sezonu Bartek tylko w dwóch meczach nie zdobył minimum dziesięciu punktów. Zawodnik wystąpił w sześćdziesięciu ośmiu biegach. Zmarzlik dokładnie połowę z nich wygrał. Polak nie dość, że był najskuteczniejszym jeźdźcem ligi w 2016 roku, to jeszcze toczył na torze bardzo piękne i zacięte boje o każde „oczko”.

VMS Elit Vetlanda w 2017 roku ponownie włączyła się do walki o tytuł mistrzowski w rozgrywkach szwedzkiej Elitserien. Drużyna Bartosza Zmarzlika wygrała rundę zasadniczą sezonu. W czternastu spotkaniach zespół wywalczył dwadzieścia osiem punktów. Rospiggarna Hallstavik była rywalem VMS Elit Vetlandy w dwumeczu półfinałowym o wielki finał. Oba pojedynki zakończyły się zwycięstwem drużyny Bartka, który pojechał wówczas dwa świetne spotkania. W pierwszym z nich rozegranym na torze Rospiggarny w pięciu startach wywalczył trzynaście punktów. Natomiast w rewanżu zdobył komplet piętnastu „oczek”.

Bardzo ciekawy przebieg miały potyczki finałowe. Pierwsza z nich została rozegrana 26 września. Zespół z Hallstavik uległ u siebie 49:41 VMS Elit Vetlandzie. Bartosz Zmarzlik z bonusem w pięciu biegach zdobył komplet punktów w tej potyczce. Wydawało się wówczas, że zaplanowany na kolejny dzień rewanż będzie tylko formalnością. Niespodziewanie jednak Rospiggarna od początku spotkania doskonale sobie radziła na wyjeździe. Ostatecznie mecz zakończył się wysoką wygraną 54:36 zespołu gości, który sięgnął po upragniony tytuł mistrzowski. Niestety dla Bartka był, to najgorszy występ w sezonie. Żużlowiec w pięciu biegach zdobył tylko cztery punkty. Polak mimo, to na koniec rozgrywek w Elitserien drugi raz w swojej dotychczasowej karierze został najskuteczniejszym jeźdźcem w lidze ze średnią biegową 2,469. Bartek w większości spotkań stanął na wysokości zadania, a słabszy wynik w rewanżowym pojedynku finałowym należy uznać za przysłowiowy wypadek przy pracy.

Vetlanda Speedway rywalizację w rozgrywkach szwedzkiej Elitserien w 2018 roku po rundzie zasadniczej zakończyła na czwartym miejscu. Drużyna Bartosza Zmarzlika w czternastu spotkaniach ligowych tej części rozgrywek wywalczyła dwadzieścia trzy punkty. Vetlanda w ćwierćfinale rywalizowała z drużyną Vastervik Speedway o awans do półfinału. Pierwsza potyczka tego dwumeczu została rozegrana 28 sierpnia na domowym torze drużyny Bartosza Zmarzlika. Pojedynek zakończył się remisem 45:45. Bartek wywalczył w tym meczu dziewięć punktów w pięciu startach. Tydzień później odbyło się spotkanie rewanżowe. Zespół z Vastervik zwyciężył w nim na własnym „owalu” 51:39 i zapewnił sobie awans do półfinałów. Zmarzlik wówczas w sześciu biegach przywiózł dla ekipy gości dziewięć „oczek”.

Polak na koniec rozgrywek na liście najskuteczniejszych zawodników został sklasyfikowany na trzecim miejscu ze średnią biegową 2,414. Żużlowiec wystąpił w szesnastu spotkaniach Vetlandy Speedway, w których średnio na jeden mecz zdobywał 12,50 punktu. Niestety za słabsze występy trzeba uznać jazdę Bartosza Zmarzlika w pojedynkach ćwierćfinałowych.

Bartosz Zmarzlik był prawdziwym dominatorem w Szwecji w 2019 roku. Żużlowiec wystąpił we wszystkich osiemnastu spotkaniach Vetlandy Speedway. Zawodnik wykręcił w tych meczach niesamowitą średnią biegową 2,802. Wychowanek Stali Gorzów średnio w jednym spotkaniu zdobywał 14,11 pkt. Bartek w przeciągu całego sezonu siedmiokrotnie przywoził dla swojej drużyny komplet punktów. Zmarzlik tylko w jednym wyścigu, w którym startował, nie zdobył punktu z powodu wykluczenia. We wszystkich swoich pozostałych biegach dowoził do mety cenne „oczka” dla Vetlandy. Zespół‚ Polaka wywalczył awans do półfinałów rozgrywek Eliserien. Vetlanda Speedway okazała się jednak gorsza w dwumeczu półfinałowym od swoich rywali. Smederna Eskilstuna zwyciężyła w tej rywalizacji 91:88.

Z powodu trwającej na całym świecie epidemii koronawirusa sezon w 2020 roku w szwedzkiej lidze odbywał się, według innych zasad i regulaminów niż miało to miejsce w ostatnich latach. Skrócono rundę zasadniczą, zespoły do rywalizacji przystąpiły w okrojonych składach. Na dodatek z rywalizacji wycofali się obrońcy tytułu – zespół Eskilstuna Smederna, co oznacza, że 2020 roku w lidze rywalizowało tylko osiem drużyn. Okrojona runda zasadnicza składała się z ośmiu kolejek. Aż pięć z nich odbyło się w ciągu pierwszych dwóch tygodni. Każdy zespół rozegrał po cztery mecze u siebie i na wyjeździe. Po zakończeniu rundy zasadniczej przeprowadzone zostały ćwierćfinały dla wszystkich ekip. Zwycięzcy tych dwumeczów awansowali do półfinałów. Natomiast spotkania finałowe zostały rozegrane w październiku. Faza zasadnicza w 2020 roku została zaplanowana od 11 sierpnia do 15 września.

Bartosz Zmarzlik w tegorocznym sezonie wziął udział w tylko jednym meczu szwedzkiej Bauhaus-Ligan. We wtorek 15 września Vetlanda Speedway pokonała na swoim torze 55:35 Lejonen Gislaved. Bartek zdobył w tym spotkaniu komplet piętnastu punktów dla ekipy gospodarzy. Pojedynek ten był dość jednostronnym widowiskiem. Gospodarze od mocnego uderzenia rozpoczęli ten mecz. Po dwóch pierwszych biegach Vetlanda prowadziła 10:2. Po rozegranych czterech wyścigach zespół Bartka Zmarzlika miał na koncie 18 punktów, a ekipa gości tylko 6. Po przerwie na równanie toru w piątej i szóstej gonitwie dwa podwójnie zwycięstwa odnieśli żużlowcy z Gislaved. Vetlanda wygrywała wówczas tylko 20:16. Kolejne wyścigi toczyły się jednak w główniej mierze pod „dyktando” gospodarzy. Mimo usilnych starań do końca tego pojedynku żadna para gości nie była już w stanie wygrać biegu nawet w stosunku 4:2.

Bartek po powrocie do ligi szwedzkiej zaliczył doskonały występ. Polak w pięciu startach wywalczył komplet piętnastu punktów dla Vetlandy. W miejscowym zespole należy również wyróżnić Szymona Woźniaka. Kolega klubowy Bartosza Zmarzlika z Moje Bermudy Stali Gorzów zaliczył też udany występ. Dziesięć zdobytych punktów i dwa bonusy należy uznać za dobry rezultat uzyskany przez wychowanka Polonii Bydgoszcz. Ekipa gości miała bardzo dużo „dziur” w swoim składzie. Większych pretensji za występ w tym meczu nie można mieć do Adriana Gały. Polak dzielnie stawiał opór zawodnikom gospodarzy. Swój start w tej potyczce zakończył z dorobkiem dziesięciu „oczek”.

Podsumowując, włodarzom Vetlandy udało się zbudować bardzo ciekawy zespól na nadchodzący sezon. Wydaje się, że w takim zestawieniu drużyna będzie w stanie powalczyć o najwyższe laury. Na „papierze” Vetlanda Speedway prezentuje się niezwykle interesująco.

Wyniki uzyskane przez Bartka Zmarzlika w dotychczasowej karierze w barwach zespołu z Vetlandy:

 • 07.05.2013: VMS Elit Vetlanda – Vargarna Norrkoeping 47:43 – (3,1*,0,3,2*,1*) 10+3
 • 14.05.2013: Smederna Eskilstuna – VMS Elit Vetlanda 62:28 – (0,1,1) 2
 • 04.06.2013: VMS Elit Vetlanda – Vastervik Speedway 54:36 – (2,3,3,2*,3,3) 16+1
 • 11.06.2013: VMS Elit Vetlanda – Dackarna Malilla 44:46 – (2,3,0,3,0) 8
 • 18.06.2013: Hammarby Sztokholm – VMS Elit Vetlanda 45:45 – (d,0) 0
 • 02.07.2013: VMS Elit Vetlanda – Ikaros Smederna Eskilstuna 60:30 – (3,1*,3,2*,3) 12+2
 • 09.07.2013: Indianerna Kumla – VMS Elit Vetlanda 49:41 – (2,0,2,1) 5
 • 23.07.2013: VMS Elit Vetlanda – Piraterna Motala 52:38 – (3,3,3,1) 10
 • 30.07.2013: Vastervik Speedway – VMS Elit Vetlanda 48:42 – (2,0,1*,3) 6+1
 • 13.08.2013: VMS Elit Vetlanda – Hammarby Sztokholm 59:31 – (2,3,1*,2*) 8+2
 • 20.08.2013: Vastervik Speedway – VMS Elit Vetlanda 39:51 – (1,2,1,0) 4
 • 27.08.2013: VMS Elit Vetlanda – Vastervik Speedway 55:35 – (2*,3,0,2*) 7+2
 • 03.09.2013: VMS Elit Vetlanda – Dackarna Malilla 49:41 – (1,2,3,1) 7
 • 17.09.2013: VMS Elit Vetlanda – Piraterna Motala 46:44 – (1,1,1*,2) 5+1
 • 27.05.2014: VMS Elit Vetlanda – Piraterna Motala 46:44 – (2*,3,0,0) 5+1
 • 16.06.2014: Vargarna Norrkoeping – VMS Elit Vetlanda 42:48 – (1,3,0,1*) 5+1
 • 15.07.2014: Vastervik Speedway – VMS Elit Vetlanda 37:53 – (0,3,2,0) 5
 • 22.07.2014: Piraterna Motala – VMS Elit Vetlanda 47:43 – (3,3,3,2*,0,2) 13+1
 • 05.08.2014: VMS Elit Vetlanda – Vargarna Norrkoeping 58:32 – (1,3,1,d) 5
 • 19.08.2014: VMS Elit Vetlanda – Vastervik Speedway 32:16 – (2,3,3) 8
 • 09.09.2014: Rospiggarna Hallstavik – VMS Elit Vetlanda 47:43 – (1,3,0,1*,3) 8+1
 • 16.09.2014: VMS Elit Vetlanda – Rospiggarna Hallstavik 57:33 – (3,2,3,2*) 10+1
 • 30.09.2014: Indianerna Kumla – VMS Elit Vetlanda 43:46 – (1,1,0,1) 3
 • 01.10.2014: VMS Elit Vetlanda – Indianerna Kumla 57:33 – (3,3,2*,3,3) 14+1
 • 06.05.2015: VMS Elit Vetlanda – Smederna Eskilstuna 56:34 – (2,3,3,w) 8
 • 26.05.2015: VMS Elit Vetlanda – Indianerna Kumla 59:31 – (3,3,3,1) 10
 • 02.06.2015: Rospiggarna Hallstavik – VMS Elit Vetlanda 50:40 – (1*,3,1,0,2,2) 9+1
 • 16.06.2015: VMS Elit Vetlanda – Lejonen Gislaved 57:33 – (2,3,3,1) 9
 • 22.06.2015: Piraterna Motala – VMS Elit Vetlanda 42:48 – (3,3,1*,0) 7+1
 • 30.06.2015: Ikaros Smederna Eskilstuna – VMS Elit Vetlanda 41:49 – (3,3,2,0) 8
 • 07.07.2015: VMS Elit Vetlanda – Piraterna Motala 57:33 – (2*,1,2,3,2*) 10+2
 • 04.08.2015: Indianerna Kumla – VMS Elit Vetlanda 44:46 – (3,3,3,0) 9
 • 10.08.2015: Dackarna Malilla – VMS Elit Vetlanda 43:47 – (3,0,3,3,2*) 11+1
 • 11.08.2015: VMS Elit Vetlanda – Rospiggarna Hallstavik 54:36 – (2,3,3,3,3) 14
 • 18.08.2015: Lejonen Gislaved – VMS Elit Vetlanda 41:49 – (3,3,3,1,3) 13
 • 25.08.2015: VMS Elit Vetlanda – Dackarna Malilla 43:47 – (1,3,1,3) 8
 • 01.09.2015: Dackarna Malilla – VMS Elit Vetlanda 32:58 – (3,3,2*,3,3) 14+1
 • 08.09.2015: VMS Elit Vetlanda – Dackarna Malilla 48:42 – (2*,2*,2,2,0) 8+2
 • 15.09.2015: Indianerna Kumla – VMS Elit Vetlanda 50:40 – (d,3,1,3,0) 7
 • 16.09.2015: VMS Elit Vetlanda – Indianerna Kumla 56:28 – (2*,3,2*,3) 10+2
 • 03.05.2016: VMS Elit Vetlanda – Indianerna Kumla 45:45 – (2,2,2,3,3) 12
 • 10.05.2016: Masarna Avesta – VMS Elit Vetlanda 50:40 – (2,t,1,2*,2,3) 10+1
 • 17.05.2016: VMS Elit Vetlanda – Lejonen Gislaved 50:40 – (3,3,3,3,3) 15
 • 24.05.2016: Piraterna Motala – VMS Elit Vetlanda 46:44 – (2,2,3,1*,3,1) 12+1
 • 31.05.2016: VMS Elit Vetlanda – Ikaros Smederna Eskilstuna 52:38 – (3,3,3,3,3) 15
 • 07.06.2016: Dackarna Malilla – VMS Elit Vetlanda 43:47 – (3,2,2,3,3,3) 16
 • 14.06.2016: Rospiggarna Hallstavik – VMS Elit Vetlanda 55:35 – (2,3,3,0,1,3) 12
 • 28.06.2016: VMS Elit Vetlanda – Rospiggarna Hallstavik 44:46 – (3,3,3,2*,2) 13+1
 • 05.07.2016: VMS Elit Vetlanda – Dackarna Malilla 37:53 – (3,0,1,1,1) 6
 • 19.07.2016: VMS Elit Vetlanda – Piraterna Motala 43:47 – (2,3,2,w) 7
 • 02.08.2016: Lejonen Gislaved – VMS Elit Vetlanda 42:48 – (2,2,3,2,2*) 11+1
 • 09.08.2016: VMS Elit Vetlanda – Masarna Avesta 50:40 – (3,3,2,3,3) 14
 • 16.08.2016: Indianerna Kumla – VMS Elit Vetlanda 45:44 – (3,1,1,3,2) 10
 • 09.05.2017: VMS Elit Vetlanda – Indianerna Kumla 52:38 – (3,2,2,2*) 9+1
 • 16.05.2017: Masarna Avesta – VMS Elit Vetlanda 49:41 – (2,2,1*,2,1*) 8+2
 • 23.05.2017: Rospiggarna Hallstavik – VMS Elit Vetlanda 42:48 – (3,3,2,2,3) 13
 • 30.05.2017: VMS Elit Vetlanda – Piraterna Motala 51:39 – (2,3,3,3,0) 11
 • 06.06.2017: Lejonen Gislaved – VMS Elit Vetlanda 37:53 – (2,1*,2,2,2*) 9+2
 • 13.06.2017: VMS Elit Vetlanda – Dackarna Malilla 53:37 – (3,3,2*,2,1) 11+1
 • 20.06.2017: Smederna Eskilstuna – VMS Elit Vetlanda 47:43 – (1,2,t,2,3,2*) 10+1
 • 27.06.2017: VMS Elit Vetlanda – Smederna Eskilstuna 53:37 – (2,3,3,2,1) 11
 • 11.07.2017: Dackarna Malilla – VMS Elit Vetlanda 44:46 – (3,3,3,3,d) 12
 • 18.07.2017: VMS Elit Vetlanda – Lejonen Gislaved 59:31 – (3,3,3,3,2) 14
 • 25.07.2017: Piraterna Motala – VMS Elit Vetlanda 45:45 – (2,3,1*,3,3) 12+1
 • 01.08.2017: VMS Elit Vetlanda – Rospiggarna Hallstavik 61:28 – (3,2,3,3,3) 14
 • 15.08.2017: VMS Elit Vetlanda – Masarna Avesta 54:36 – (2*,3,3,3,3) 14+1
 • 22.08.2017: Indianerna Kumla – VMS Elit Vetlanda 49:41 – (3,3,2,3,3,1) 15
 • 12.09.2017: Rospiggarna Hallstavik – VMS Elit Vetlanda 44:46 – (3,3,3,3,1) 13
 • 21.09.2017: VMS Elit Vetlanda – Rospiggarna Hallstavik 60:30 – (3,3,3,3,3) 15
 • 26.09.2017: Smederna Eskilstuna – VMS Elit Vetlanda 41:49 – (3,3,3,2*,3) 14+1
 • 27.09.2017: VMS Elit Vetlanda – Smederna Eskilstuna 36:54 – (1,w,0,1,2) 4
 • 08.05.2018: Vetlanda Speedway – Masarna Avesta 53:37 – (2,2,3,3,3) 13
 • 15.05.2018: Rospiggarna Hallstavik – Vetlanda Speedway 54:35 – (3,2,2,3,2,3) 15
 • 22.05.2018: Vastervik Speedway  – Vetlanda Speedway 49:41 – (2,2,2,3,3,3) 15
 • 29.05.2018: Vetlanda Speedway – Eskilstuna Smederna 45:45 – (3,3,1,1*,2*,2*) 12+3
 • 12.06.2018: Lejonen Gislaved – Vetlanda Speedway 45:45 – (3,2,3,3,3) 14
 • 19.06.2018: Vetlanda Speedway – Lejonen Gislaved 48:42 – (3,3,3,3,3) 15
 • 03.07.2018: Indianerna Kumla – Vetlanda Speedway 44:46 – (2,2,3,3,2) 12
 • 10.07.2018: Vetlanda Speedway – Indianerna Kumla 57:33 – (3,3,1,2*,3) 12+1
 • 17.07.2018: Dackarna Malilla – Vetlanda Speedway 44:46 – (3,3,3,0,1) 10
 • 18.07.2018: Vetlanda Speedway – Dackarna Malilla 43:47 – (2,3,2,3,0,2*) 12+1
 • 31.07.2018: Smederna Eskilstuna – Vetlanda Speedway 45:45 – (3,1,3,1*,1*) 9+2
 • 07.08.2018: Vetlanda Speedway – Vastervik Speedway 54:36 – (3,3,1,2*,3) 12+1
 • 14.08.2018: Vetlanda Speedway – Rospiggarna Hallstavik 48:41 – (3,2*,3,3,1,3) 15+1
 • 21.08.2018: Masarna Avesta – Vetlanda Speedway 43:47 – (3,2,3,3,2,3) 16
 • 28.08.2018: Vetlanda Speedway – Vastervik Speedway 45:45 – (1,2,3,0,3) 9
 • 04.09.2018: Vastervik Speedway – Vetlanda Speedway 51:39 – (3,2*,1,2,1,0) 9+1
 • 07.05.2019: Vestervik Speedway – Vetlanda Speedway 50:40 – (3,3,3,3,3) 15
 • 16.05.2019: Vetlanda Speedway – Lejonen Gislaved 50:40 – (3,3,3,3,3) 15
 • 21.05.2019: Vetlanda Speedway – Rospiggarna Hallstavik 52:38 – (3,3,3,3,3) 15
 • 28.05.2019: Indianerna Kumla – Vetlanda Speedway 51:39 – (3,3,3,3,2,3) 17
 • 04.06.2019: Vetlanda Speedway – Eskilstuna Smederna 50:40 – (3,3,3,3,3) 15
 • 06.06.2019: Masarna Avesta – Vetlanda Speedway 32:58 – (3,3,3,3) 12
 • 13.06.2019: Vetlanda Speedway – Dackarna Malilla 50:40 – (3,3,2,2,3) 13
 • 18.06.2019: Dackarna Malilla – Vetlanda Speedway 54:36 – (3,3,3,3,1,3) 16
 • 25.06.2019: Vetlanda Speedway – Piraterna Motala 54:36 – (3,3,3,3,3) 15
 • 02.07.2019: Piraterna Motala – Vetlanda Speedway 43:46 – (3,3,3,2,3) 14
 • 25.07.2019: Vetlanda Speedway – Masarna Avesta 59:30 – (3,3,3,3,3) 15
 • 30.07.2019: Vetlanda Speedway – Indianerna Kumla 56:34 – (3,3,3,3) 12
 • 06.08.2019: Rospiggarna Hallstavik – Vetlanda Speedway 49:41 – (3,2,3,3,3) 14
 • 14.08.2019: Eskilstuna Smederna – Vetlanda Speedway 47:43 – (3,3,3,3,1) 13
 • 15.08.2019: Gislaved – Vetlanda Speedway 47:43 – (2,2*,2,3,3,2) 14+1
 • 20.08.2019: Vetlanda Speedway – Vastervik Speedway 56:34 – (3,3,3,3,3) 15
 • 15.09.2020: Vetlanda Speedway – Lejonen Gislaved 55:35 – (3,3,3,3,3) 15

Średnie biegowe uzyskane przez Bartosza Zmarzlika w dotychczasowej karierze w lidze szwedzkiej w barwach zespołu z Vetlandy:

2013 rok – 2,000 pkt
2014 rok – 1,760 pkt
2015 rok – 2,260 pkt
2016 rok – 2,309 pkt
2017 rok – 2,469 pkt
2018 rok – 2,414 pkt
2019 rok – 2,802 pkt
2020 rok – 3,000 pkt (Bartosz Zmarzlik wystąpił w jednym meczu)

Skład Vetlandy Speedway na 2021 rok:

Bartosz Zmarzlik
Dominik Kubera
Brady Kurtz
Szymon Woźniak
Andreas Lyager
Peter Ljung
Victor Palovaara
Filip Hjelmland
Alexander Woentin
Lucas Woentin

 • Klub: Vetlanda Speedway
 • Stadion: Vetlanda Motorstadion
 • Trener: Mikael Wirebrand
 • Długość toru: 355 metrów

Foto: Tomasz Przybylski / ZMARZLIK.COM

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL