Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 13 Marzec 2021 | AUTOR: Artur Kąciak

Kalendarz startów – marzec 2021

Rozpoczynamy nasz nowy cykl, w którym będziemy prezentować plany startowe Bartosza Zmarzlika w poszczególnych miesiącach. Żużlowcy w marcu po zimowej przerwie rozpoczęli pierwsze treningi na torach. Ten miesiąc jest również kolejnym etapem przygotowań do rywalizacji w poszczególnych ligach, a w przypadku najlepszych żużlowców na świecie jak Bartek również do cyklu Speedway Grand Prix.

Zmarzlik na marzec ma zaplanowany udział w pięciu imprezach. Żużlowiec 20 marca wystąpi w spotkaniu towarzyskim na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Miejscowa Betard Sparta podejmować będzie wówczas u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. Na niedzielę 21 marca zaplanowano mecz rewanżowy na Stadionie im. Edwarda Jancarza. Dwa dni później 23 marca podopieczni trenera Stanisława Chomskiego podejmować będą na swoim torze eWinner Apator Toruń. Pojedynek rewanżowy na Motoarenie odbędzie się natomiast we wtorek 30 marca. W Gorzowie zaplanowano jeszcze jedną imprezę 17. Memoriał Edwarda Jancarza, który ma być uroczystym otwarciem tegorocznego sezonu na domowym obiekcie Stali. Niestety z powodu koronawirusa i obowiązujących nadal obostrzeń organizacja tej imprezy bez udziału kibiców stoi pod dużym znakiem zapytania. Turniej ma się odbyć w niedzielę 28 marca.

Bartek oprócz tego weźmie również w marcu udział w zgrupowaniu kadr Żużlowej Reprezentacji Polski. Zawodnicy spotkają się w Łodzi, gdzie będą mieli okazję do trenowania na tamtejszym torze pod okiem trenera Rafała Dobruckiego. Tegoroczne zgrupowanie będzie inne niż te, które poprzedzały sezon w poprzednich latach. Tym razem, głównymi punktami zgrupowania będą sesje treningowe na torze. Oprócz treningu na motocyklach, reprezentanci wezmą udział we wspólnej kolacji, a dzień zakończą wypełnieniem obowiązków marketingowych. W czwartek 25 marca na tor jako pierwsi wyjadą seniorzy. Po sesji treningowej – już wraz z kadrą młodzieżową – zawodnicy spotkają się na zajęciach rekreacyjnych, a następnie wszyscy stawią się na spotkaniu z przedstawicielami Polskiej Agencji Antydopingowej. Spotkanie z POLADĄ będzie ostatnim punktem zgrupowania seniorów.

Bartosz Zmarzlik na brak startów w drugiej połowie marca nie będzie mógł narzekać. Dzięki temu zawodnik będzie miał doskonałą okazję do sprawdzenia na tle innych rywali swojej formy i motocykli. Przed zaplanowaną na kwiecień tegoroczną inauguracją PGE Ekstraligi. Przypominamy, że w pierwszej kolejce ligowej Moje Bermudy Stal Gorzów zmierzy się na Stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie z miejscową Fogo Unią. Mecz ten zaplanowano na niedzielę 4 kwietnia.

Plany startowe Bartosza Zmarzlika na marzec:

20 marca (sobota):
Betard Sparta Wrocław – Moje Bermudy Stal Gorzów

21 marca (niedziela):
Moje Bermudy Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław

23 marca (wtorek):
Moje Bermudy Stal Gorzów – eWinner Apator Toruń

28 marca (niedziela):
17. Memoriał Edwarda Jancarza (Gorzów)

30 marca (wtorek):
eWinner Apator Toruń – Moje Bermudy Stal Gorzów

foto: Anna Kłopocka

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL