Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 1 Maj 2021 | AUTOR: Artur Kąciak

Kalendarz startów – maj 2021

Bartosz Zmarzlik w maju nie będzie miał zbyt wielu okazji do startów. Lider Moje Bermudy Stali Gorzów na obecną chwilę ma zaplanowane trzy występy. Niestety, z powodu panującej nadal na świecie epidemii koronawirusa na start rywalizacji w tegorocznym cyklu Speedway Grand Prix będziemy musieli jeszcze poczekać. Z tego samego powodu na czerwiec został przełożony początek rywalizacji w szwedzkiej lidze. Przypominamy, że w sezonie 2021 Bartek w Szwecji nadal będzie zdobywał punkty dla Vetlandy Speedway.

W niedzielę 9 maja RM Solar Falubaz Zielona Góra zmierzy się u siebie z Moje Bermudy Stalą Gorzów, w spotkaniu piątej kolejki PGE Ekstraligi. Dla Zmarzlika będzie, to pierwszy zaplanowany na maj występ. Derby Ziemi Lubuskiej od lat „elektryzują” kibiców z pewnością podobnie będzie w tym roku. Pojedynki z udziałem Bartosza Zmarzlika i Patryka Dudka budzą wśród fanów żużla sporo emocji.

Tydzień później podopieczni trenera Stanisława Chomskiego na Stadionie Olimpijskim będą rywalizować z miejscową Betard Spartą. Pojedynek ten zaplanowano na niedzielę 16 maja. Bartosz Zmarzlik bardzo dobrze czuje się na miejscowym „owalu” i na pewno tegoroczne starcie dwóch zespołów walczących o awans do fazy play-off będzie niezwykle interesujące.

Ostatnim zaplanowanym na maj występem Bartka jest mecz na Stadionie im. Edwarda Jancarza, w którym drużyna z Gorzowa zmierzy się u siebie z eWinner Apatorem Toruń. Spotkanie to odbędzie się w piątek 28 maja. Jack Holder startujący w 2020 roku jako gość w ekipie Stali, tym razem przyjedzie powalczyć o ligowe punkty w barwach popularnych „Aniołów”. Australijczyk bardzo dobrze czuje się na domowym obiekcie Bartka Zmarzlika.

Podsumowując, nasz najlepszy żużlowiec nie będzie miał zbyt wielu okazji do startów w maju. W czerwcu sytuacja powinna się jednak poprawić. Poszczególne kraje powoli znoszą obostrzenia związane z koronawirusem. Należy mieć nadzieję, że w czerwcu ruszą rozgrywki ligowe w Szwecji, a również w najbliższym czasie poznamy pełny tegoroczny terminarz cyklu Speedway Grand Prix.

O wszelkich zmianach w majowym kalendarzu lidera drużyny z Gorzowa – jeśli taki wystąpią – będziemy Państwa informować za pośrednictwem mediów społecznościowych i strony www. 

Przypominamy, że został odwołany zaplanowany na 2 maja mecz Stali na własnym torze z  Eltrox Włókniarzem Częstochowa. W trakcie powstawania tego tekstu nie był znany jeszcze nowy termin rozegrania tego pojedynku.

Plany startowe Bartosza Zmarzlika na maj:

9 maja (niedziela):
Marwis.pl Falubaz Zielona Góra – Moje Bermudy Stal Gorzów(PGE Ekstraliga)

16 maja (niedziela):
Betard Sparta Wrocław – Moje Bermudy Stal Gorzów (PGE Ekstraliga)

28 maja (piątek):
Moje Bermudy Stal Gorzów – eWinner Apator Toruń (PGE Ekstraliga)

Foto: Tomasz Przybylski

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL