Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 23 Marzec 2024 | AUTOR: Artur Kąciak

II miejsce w Speedway Silesia Cup 2024 – 50. Jubileuszowy Memoriał im.B.Idzikowskiego i M.Czernego

Bartosz Zmarzlik zajął drugie miejsce w Speedway Silesia Cup 2024 – 50. Jubileuszowym Memoriale im.B.Idzikowskiego i M.Czernego pod Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Pana Jakuba Chełstowskiego. Żużlowiec w trzech startach zdobył osiem punktów na torze w Częstochowie.

Turniej z powodu trudnych warunków atmosferycznych zakończono po dwunastu rozegranych wyścigach. Zwycięzcę zawodów w Częstochowie wyłoniło losowanie Zmarzlik i Doyle zdobyli po osiem punktów. Australijczyk w losowaniu miał więcej szczęścia i dzięki temu zwyciężył. Trzecie miejsce w tej imprezie zajął Leon Madsen.

Bartek o pierwsze punkty w tym turnieju rywalizował w biegu drugim. Najlepiej spod taśmy startowej ruszył Maksym Drabik, który triumfował w tym wyścigu. Zmarzlik na dystansie wygrał pojedynek o dwa punkty z Musielakiem. Na końcu stawki do mety przyjechał Hansen.

Gonitwa siódma zakończyła się wygraną Bartosza Zmarzlika. Zawodnik Orlen Oil Motoru Lublin „zaspał” na starcie, ale bardzo szybko przedarł się na pierwsze miejsce przed Fredrika Lindgrena i przywiózł trzy „oczka”. Jeden punkt wywalczył w tej potyczce Goret. Natomiast na ostatniej pozycji dojechał Karlsson.

Świętnie spod taśmy w biegu jedenastym ruszył Bartek, który zwyciężył. Dwa punkty dowiózł do mety Madsen. Kurtz na trasie w pojedynku o jedno „oczko” pokonał Krakowiaka.