Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 2 Październik 2021 | AUTOR: Grzegorz Zommer

I miejsce w XI rundzie 2021 eWinner TORUN FIM Speedway Grand Prix of Poland

Zakończyły się zmagania w tegorocznym cyklu Speedway Grand Prix. W sobotę 2 października został rozegrany ostatni turniej na torze w Toruniu. Bartosz Zmarzlik z wywalczonymi trzynastoma punktami wygrał rundę zasadniczą. W wielkim finale Bartek zwyciężył. Polak w sezonie 2021 wywalczył swój drugi srebrny medal w karierze.

Wyścig czwarty od krawężnika Zagar, Doyle, Zmarzlik, Fricke. Start dla Doyle’a, tuż za nim Zmarzlik. Bartek przez dwa okrążenia atakował Doyla i na trzecim okrążeniu minął go pewnie podążając po zwycięstwo w tym biegu. Trzy punkty dla Bartka, dwa punkty Doyle, punkt Zagara, bez punktu Fricke. Bartek zawody zaczyna od biegowego zwycięstwa.

Wyścig ósmy na starcie Thomsen, Lindgren, Przedpełski, Zmarzlik. Paweł Przedpełski wystartował najlepiej, Bartek atakiem po szerokiej minął Lindgrena. Na drugim okrążeniu defekt zanotował Lindgren. Trzy punkty dla Przedpełskiego, dwa punkty Zmarzlika, punkt Thomsena, defekt Lindgrena. Bartek po dwóch startach ma na swoim koncie pięć punktów.

Wyścig dziewiąty Lidsey, Zmarzlik, Laguta, Madsen. Równo ze startu cała czwórka ale na wyjściu z pierwszego łuku Bartek objął prowadzenie. Na trzecim okrążeniu atakiem przy krawężniku Madsen wyprzedził Zmarzlika. Na końcu stawki do mety dojechał Artiom Laguta. Trzy punkty dla Madsena, dwa punkty Zmarzlika, punkt Lidseya, bez punktu Laguta. Po trzech startach na koncie Bartka siedem punktów.

Wyścig piętnasty od krawężnika Zmarzlik, Kasprzak, Berntzon, Woffinden. Świetny start Zmarzlika z pierwszego pola! Bartek na wejściu w pierwszy łuk zamyka całe towarzystwo i przez cztery okrążenia wybiera najlepsze ścieżki które dają mu biegowe zwycięstwo. Brytyjczyk Tai Woffinden przez cztery okrążenia gonił Bartka ale bezskutecznie. Trzy punkty dla Bartka, dwa punkty Woffinden, punkt Berntzon, bez punktu Kasprzak. Po czterech startach Bartek ma dziesięć punktów.

Wyścig osiemnasty Janowski, Sajfutdinov, Lambert, Zmarzlik. Cała czwórka równo ze startu, na wyjściu z pierwszego łuku atakiem przy krawężniku Zmarzlik mija całe towarzystwo przechodząc na pierwszą pozycje. Za jego plecami Maciej Janowski który próbował atakować Bartka. Na trzeciej pozycji walka Sajfutdinova z Lambertem. Trzy punkty dla Bartka, dwa punkty Janowski, punkt Sajfutdinov, bez punktu Lambert. Bartek po rundzie zasadniczej zgromadził trzynaście punktów i melduje się w półfinale.

Pierwszy półfinał od krawężnika Zmarzlik, Madsen, Laguta, Woffinden. Laguta i Zmarzlik równo ze startu ale na wyjściu to Rosjanin objął prowadzenie którego nie oddał aż do mety. Bartek natomiast sporo się napocił bo przez cztery okrążenia nękał go swoimi atakami Madsen. Zwycięstwo biegowe Laguty dało mu tytuł Indywidualnego Mistrza Świata na żużlu w sezonie 2021. Bartek w półfinale zajął drugie miejsce i melduje się w finale.

Wielki finał Grand Prix w Toruniu od krawężnika Laguta, Janowski, Sajfutdinov, Zmarzlik. Kapitalnie ze startu cała czwórka, na wyjściu z pierwszego łuku Bartek objął prowadzenie! Zmarzlik pewnie pomknął po zwycięstwo w turnieju. Bartosz Zmarzlik wygrywa jedenastą rundę Grand Prix oraz tytuł vice mistrza świata! Drugie miejsce w turnieju zajął Emil Sajfutdinov, trzeci Maciej Jankowski, poza podium Laguta.

Wyniki:

1. Bartosz Zmarzlik (3,2,2,3,3,2,3) – 20 punktów do klasyfikacji SGP
2. Emil Sajfutdinow (3,3,2,3,1,2,2) – 18
3. Maciej Janowski (1,3,3,3,2,3,1) – 16
4. Artiom Łaguta (2,1,0,3,3,3,0) – 14
5. Leon Madsen (3,3,3,1,0,1) – 12
6. Robert Lambert (3,2,3,2,0,1) – 11
7. Tai Woffinden (2,0,3,2,2,0) – 10
8. Jason Doyle (2,2,1,1,3,0) – 9
9. Max Fricke (0,2,2,0,3) – 8
10. Fredrik Lindgren (1,d,2,2,2) – 7
11. Paweł Przedpełski (0,3,1,0,1) – 6
12. Anders Thomsen (0,1,1,2,1) – 5
13. Oliver Berntzon (2,1,0,1,0) – 4
14. Krzysztof Kasprzak (1,1,0,0,2) – 3
15. Matej Zagar (1,0,0,1,1) – 2
16. Jaimon Lidsey (0,0,1,0,0) – 1

Bieg po biegu:

1. Sajfutdinow, Łaguta, Kasprzak, Thomsen
2. Lambert, Woffinden, Lindgren, Lidsey
3. Madsen, Berntzon, Janowski, Przedpełski
4. Zmarzlik, Doyle, Zagar, Fricke
5. Janowski, Fricke, Łaguta, Woffinden
6. Sajfutdinow, Doyle, Berntzon, Lidsey
7. Madsen, Lambert, Kasprzak, Zagar
8. Przedpełski, Zmarzlik, Thomsen, Lindgren (d)
9. Madsen, Zmarzlik, Lidsey, Łaguta
10. Woffinden, Sajfutdinow, Przedpełski, Zagar
11. Janowski, Lindgren, Doyle, Kasprzak
12. Lambert, Fricke, Thomsen, Berntzon
13. Łaguta, Lambert, Doyle, Przedpełski
14. Sajfutdinow, Lindgren, Madsen, Fricke
15. Zmarzlik, Woffinden, Berntzon, Kasprzak
16. Janowski, Thomsen, Zagar, Lidsey
17. Łaguta, Lindgren, Zagar, Berntzon
18. Zmarzlik, Janowski, Sajfutdinow, Lambert
19. Fricke, Kasprzak, Przedpełski, Lidsey
20. Doyle, Woffinden, Thomsen, Madsen
21. Łaguta, Zmarzlik, Madsen, Woffinden
22. Janowski, Sajfutdinow, Lambert, Doyle
23. Zmarzlik, Sajfutdinow, Janowski, Łaguta

Foto: Tomasz Przybylski

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL