Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 8 Październik 2018 | AUTOR: Redakcja

Gala PGE Ekstraligi

W poniedziałek 8 października 2018 roku odbyła się kolejna edycja Gali PGE Ekstraligi. Podczas uroczystego wieczoru najlepszych zawodników minionego sezonu nagrodzono „Szczakielami”.

Pod koniec sierpnia kapituła gali PGE Ekstraligi, złożona z ekspertów oraz dziennikarzy, wybrała nominowanych w pięciu kategoriach zawodników. Natomiast od pierwszego września do pierwszego października do głosu doszli kibice, którzy wybierali swoich faworytów za pomocą strony internetowej. Łącznie oddano, ponad 210 tys. głosów jest, to nowy rekord.

Głównym bohaterem Gali był Bartosz Zmarzlik. Lider Cash Broker Stali Gorzów został wybrany Najlepszym Polskim Zawodnikiem Sezonu. Żużlowiec w minionych rozgrywkach bez wątpienia był największą gwiazdą w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju. Nie dość, że uzyskał najwyższą średnią biegową, to biegi z jego udziałem zawsze były bardzo interesujące.

Wychowanek Stali Gorzów dokonał w 2018 roku wielkiej rzeczy, której nie udało się przed nim zrobić żadnemu zawodnikowi w naszej lidze. Jako pierwszy w historii uzyskał trzy sezony z rzędu najwyższą średnią biegową. Nikt do tej pory nie był w stanie przez tyle lat być najskuteczniejszym zawodnikiem w PGE Ekstralidze.

Cash Broker Stal Gorzów w głównej mierze dzięki Bartoszowi Zmarzlikowi sięgnęła po srebrny medal w rozgrywkach PGE Ekstraligi. Na dodatek zawodnik tylko raz w 2018 roku dojechał do mety na ostatnim miejscu. Taka sytuacja przydarzyła mu się w siódmym biegu w pierwszym spotkaniu półfinałowym, w którym forBet Włókniarz Częstochowa podejmował u siebie Cash Broker Stal Gorzów. W pozostałych swoich startach zawsze przywoził punkty. Średnia na koniec sezonu 2018 Zmarzlika to 2,574. Po raz trzeci z rzędu został najskuteczniejszym zawodnikiem w PGE Ekstralidze.

Na dodatek Zmarzlik otrzymał jeszcze specjalną nagrodę Puchar Prezydenta RP dla najwyżej sklasyfikowanego Polaka w cyklu Grand Prix. Zawodnik nie krył swojego zadowolenia i zaskoczenia z otrzymanego pucharu.

– Jestem bardzo zaskoczony tym wyróżnieniem, bo kiedy wyczytywano moje nazwisko, byłem zajęty rozmową o przełożeniach z Januszem Kołodziejem – mówił w trakcie odbierania nagrody Bartosz Zmarzlik.

Bartosz Zmarzlik w kategorii na Najlepszego Polskiego Zawodnika uzyskał ostatecznie 38.267% głosów.

Koszulka Grand Prix 2022

139,00 PLN

Koszulka Polo Zmarzlik Team 2022

169,00 PLN

T-shirt Zmarzlik Team 2022

139,00 PLN

Koszulka Polo Black Edition // 2022

169,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Miasto Gorzów Wielkopolski
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Promet Cargo
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Globex
KDK Group
Gold Las
Optyline
Mario VVS
Szczepan Bike - Giant Gorzów
GM
Daytona
Rehakompleks
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL