Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 17 Listopad 2020 | AUTOR: Artur Kąciak

FIM Speedway Grand Prix 2021

Znamy już pełny kalendarz cyklu Speedway Grand Prix na 2021 rok. Najlepsi żużlowcy na świecie rywalizować będą o punkty w jedenastu turniejach. Po raz pierwszy w historii cyklu SGP zawodnicy będą startować na torze w Togliatti. Przypominamy, że w 2019 roku finał Speedway of Nations został rozegrany w Rosji właśnie w tym mieście,a Bartosz Zmarzlik bardzo dobrze spisał się w tych zawodach.

Pierwszy turniej cyklu Speedway Grand Prix 2021 odbędzie się 24 kwietnia. Na obecną chwilę nie jest jeszcze znany gospodarz tej imprezy. Natomiast rywalizacja o medale zakończy się, jak ma to miejsce od kilku lat w Toruniu. Zawody na Motoarenie zaplanowano na 2 października.

Mistrzowskiego tytułu bronić będzie Bartosz Zmarzlik. Oprócz wychowanka Stali Gorzów w stawce uczestników SGP 2021 znalazło się jeszcze dwóch reprezentantów naszego kraju. O medale powalczą jeszcze Maciej Janowski i Krzysztof Kasprzak. Popularny „KK” po kilku latach przerwy wraca do grona najlepszy jeźdźców na świecie. Janowski od kilku sezonów jest stałym uczestnikiem zmagań o tytuł mistrzowski. Wrocławianin nie ma w swoim dorobku jeszcze żadnego medalu. Kasprzak może natomiast pochwalić się wywalczonym w 2014 roku srebrnym „krążkiem”.

Firma BSI, promotor najważniejszych imprez żużlowych na świecie, ogłosiła już również pełny terminarz przyszłorocznej edycji Speedway of Nations. Oba turnieje półfinałowe odbędą się w drugiej połowie września. Gospodarzem tych zawodów będzie miasto Daugavpils na Łotwie. Dwudniowy finał zaplanowano w Manchesterze. Zawody w Wielkiej Brytanii zostaną rozegrane 16 i 17 października.

Przypominamy, że w tegorocznym finale SoN Polska wywalczyła w Lublinie srebrny medal. Natomiast najlepsi okazali się zawodnicy z Rosji, Na najniższym stopniu podium stanęli żużlowcy z Danii. Zawody zostały zakończone z powodu kiepskiego stanu toru po czternastu rozegranych biegach. Polacy wystąpili jeszcze w wyścigu piętnastym, ale wyniki tej potyczki nie zostały zaliczone do końcowych rezultatów zawodów. Bartek wywalczył w Lublinie komplet punktów dla naszego kraju. Żużlowiec tylko w jednym biegu przyjechał do mety na drugiej pozycji za plecami partnera z reprezentacji Szymona Woźniaka.

Kalendarz cyklu Speedway Grand Prix na 2021 rok:

 • 24 kwietnia – do potwierdzenia
 • 15 maja – PZM Warsaw SGP of Poland (Warszawa, Polska)
 • 22 maja – German SGP (Teterow, Niemcy)
 • 5 czerwca – Czech Republic SGP (Praga, Czechy)
 • 19 czerwca – do potwierdzenia
 • 17 lipca – Adrian Flux British SGP (Cardiff, Wielka Brytania)
 • 31 lipca – Betard Wroclaw SGP of Poland (Wroclaw, Polska)
 • 14 sierpnia – Swedish SGP (Malilla, Szwecja)
 • 28 sierpnia – Russian SGP (Togliatti, Rosja)
 • 11 września – Danish SGP sponsored by Ecco (Vojens, Dania)
 • 2 października – Torun SGP of Poland (Toruń, Polska)

Kalendarz Monster Energy FIM Speedway of Nations 2021:

 • 17 września – 1 Półfinał (Daugavpils, Łotwa)
 • 18 września – 2 Półfinał (Daugavpils, Łotwa)
 • 16 października – Finał Dzień 1 (Manchester, Wielka Brytania)
 • 17 października – Finał Dzień 2 (Manchester, Wielka Brytania)

Foto: Tomasz Przybylski / ZMARZLIK.COM

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL