Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 3 Marzec 2022 | AUTOR: Artur Kąciak

Drużyny PGE Ekstraligi 2022: Arged Malesa Ostrów Wielkopolski

Kończymy nasz cykl, w którym prezentowaliśmy składy poszczególnych drużyn występujących w rozgrywkach PGE Ekstraligi w 2022 roku. Na koniec przedstawiamy zespół beniaminka z Ostrowa.

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski w dwumeczu finałowym o awans do PGE Ekstraligi rywalizowała z Cellfast Wilkami Krosno. Pierwsze spotkanie podopieczni trenera Mariusza Staszewskiego zwyciężyli na swoim torze 60:30. Pojedynek rewanżowy zakończył się wygraną Wilków 49:40, ale to ostrowianie po zakończeniu tej rywalizacji cieszyli się z awansu do najlepszej żużlowej ligi na świecie.

Zespół wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju po 24 latach. Po zakończeniu rywalizacji w lidze w 2021 roku w Ostrowie nie doszło do większych rewolucji kadrowych. Miejscowym działaczom udało się zakontraktować Chrisa Holdera. Australijczyk po wielu latach spędzonych w Toruniu opuścił miejscowy klub.

Mam świetne wspomnienia z Ostrowa. Lubię wasz tor i cieszę się, że będę na nim się ścigał. W ogóle to wszystko świetnie się złożyło – awans ostrowskiego klubu do PGE Ekstraligi i moja zmiana barw klubowych po 14 latach nieprzerwanych startów w Toruniu. Pora zacząć coś nowego, co jest dla mnie wielką motywacją! – powiedział Chris Holder po podpisaniu kontraktu w Ostrowie, w rozmowie z oficjalną stroną klubu.

W zespole nadal startować będą doświadczeni zawodnicy tacy, jak Grzegorz Walasek i Tomasz Gapiński. Włodarze klubu liczą również na dobrą postawę w PGE Ekstralidze Olivera Berntzona i Nicolaia Klindta. Miejsce w składzie na poszczególne mecze ligowe dla zawodnika U24 powinien zająć Filip Hjelmland. Szwed już wielokrotnie swoją postawą na torze udowadniał, że drzemie w nim olbrzymi potencjał.

Tomasz Gapiński zdaje sobie jednak doskonale sprawę z tego, że starty w elicie będę dla niego oraz pozostałych kolegów z zespołu niezwykle trudnym i ciężkim wyzwaniem.

Wywalczyliśmy z drużyną awans i chcemy ponownie jeździć w PGE Ekstralidze. Zdaję sobie sprawę, że to już nie ta sama liga, co kilka lat temu, ale nie boję się wyzwania. Wiek tutaj nie gra żadnej roli. We współczesnym żużlowy ogromną rolę odgrywa sprzęt, a my już go w eWinner 1.Lidze mieliśmy – dzięki braciom Garcarkom – z najwyższej półki. Tam wszyscy jeżdżą wszyscy na silnikach najwyższej klasy. Nie będzie łatwo, ale czuję się na siłach ścigać w tym gronie i przygotowuję się do tego jak najlepiej – powiedział  w rozmowie z serwisem polskizuzel.pl, po wywalczeniu awansu do PGE Ekstraligi Tomasz Gapiński.

Najmocniejszym punktem ekipy z Ostrowa powinni być zawodnicy młodzieżowi. Sebastian Szostak, Jakub Poczta, Kacper Grzelak oraz Jakub Krawczyk to bardzo utalentowani żużlowcy. Na pewno trener Mariusz Staszewski będzie miał z tych czterech młodych jeźdźców spory pożytek.

Natomiast na tle pozostałych drużyn skład tegorocznego beniaminka PGE Ekstraligi nie wygląda zbyt imponująco. Zdaniem wielu osób miejscowy zespół jest uważany za kandydata numer jeden do spadku.

Bartosz Zmarzlik w swojej dotychczasowej karierze nie miał okazji do startów w spotkaniach ligowych z drużyną z Ostrowa.

Moje Bermudy Stal Gorzów zmierzy się w piątek 3 czerwca u siebie z Arged Malesą Ostrów Wielkopolski, w spotkaniu siódmej kolejki PGE Ekstraligi. Natomiast pojedynek rewanżowy na torze tegorocznego beniaminka zaplanowano na 10 czerwca.

Kadra Arged Malesy Ostrów Wielkopolski na sezon 2022:

Seniorzy:
Tomasz Gapiński
Grzegorz Walasek
Oliver Berntzon
Chris Holder
Nicolai Klindt

U24:
Mateusz Błażykowski
Matias Nielsen
Tim Soerensen
Filip Hjelmland

Juniorzy:
Kacper Grzelak
Jakub Krawczyk
Sebastian Szostak
Jakub Poczta

Sztab Szkoleniowy:
Trener: Mariusz Staszewski

Foto: Tomasz Przybylski

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL