Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 3 Styczeń 2021 | AUTOR: Artur Kąciak

Drużyny PGE Ekstraligi 2021: Motor Lublin

Kontynuujemy nasz cykl, w którym przedstawiamy składy drużyn poszczególnych zespołów PGE Ekstraligi na 2021 rok. W szóstej części prezentujemy zespół Motoru Lublin.

Motor Lublin rywalizację w PGE Ekstralidze w 2020 roku zakończył na szóstej pozycji. Drużyna w części zasadniczej sezonu zgromadziła na swoim koncie dziewiętnaście punktów, ale nie wystarczyło to, aby zespół awansował do fazy play-off. Liderem Motoru w minionym sezonie był Grigorij Łaguta. Rosjanin na koniec rozgrywek został sklasyfikowany na liście najskuteczniejszych zawodników występujących w lidze na ósmej pozycji ze średnią biegową 2,157.

Po zakończeniu rywalizacji w PGE Ekstralidze w sezonie 2020 włodarze klubu postanowili zakończyć współpracę z Matejem Zagarem. Słoweniec trafił do RM Solar Falubazu Zielona Góra. Zespól opuścił też Jakub Jamróg, który podpisał umowę ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Z drużyną pożegnał się również Paweł Miesiąc. Zawodnik został nowym jeźdźcem Unii Tarnów. Motor podziękował również za współpracę Grzegorzowi Zengocie. Wychowanek klubu z Zielonej w sezonie 2020 wrócił na tor po dwuletniej przerwie spowodowanej kontuzją nogi. Żużlowiec będzie w nachodzących rozgrywkach jeździć w Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Drużynę opuścił też Wiktor Trofimow, który trafił do PGG ROW-u Rybnik. Natomiast Oskar Bober przeniósł się z Lublina do Tarnowa, gdzie podpisał kontrakt warszawski. Oznacza to, że zawodnik nie ma gwarancji startów i wynagrodzenia, ale będzie mógł szukać dla siebie nowego zespołu, do którego ewentualnie zostanie wypożyczony. Bober ma jednak otrzymać szansę w przedsezonowych spotkaniach kontrolnych i powalczyć o miejsce w składzie „Jaskółek”.

Punkty dla Motoru Lublin będą nadal zdobywać w nachodzących rozgrywkach: Mikkel Michelsen i Jarosław Hampel. Z klubem na 2021 rok ważne umową mają też Grigorij Łaguta i Wiktor Lampart. Włodarzom klubu w okresie transferowym udało się pozyskać trzech bardzo wartościowych żużlowców. Do miejscowego zespołu z Leszna trafił Dominik Kubera. Dla wychowanka popularnych „Byków” nadchodzący sezon będzie pierwszym w karierze w gronie seniorów. Do drużyny trafił również broniący w ostatnich latach barw MrGarden GKM-u Grudziądz Krzysztof Buczkowski. Zawodnik ma za sobą niezbyt udany sezon, ale w klubie wszyscy liczą na to, że „Buczek” w tegorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi odbuduje swoją formę. Ostatnim głośnym transferem w Lublinie jest podpisanie umowy z jednym z najbardziej utalentowanych jeźdźców młodzieżowych, czyli z Mateuszem Cierniakiem. Rolę rezerwowego żużlowca ma pełnić w Motorze 20-letni Rosjanin Mark Karion. Kontrakt warszawski z klubem podpisał natomiast Dawid Lampart.

Bartosz Zmarzlik w swojej dotychczasowej karierze nie miał zbyt wielu okazji do startów w spotkaniach ligowych na torze w Lublinie. Kapitan drużyny z Gorzowa wystąpił tylko w dwóch meczach na miejscowym „owalu”. Motor w 2018 roku wywalczył awans do PGE Ekstraligi. Popularne „Koziołki” powróciły do najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju po 23 latach. „Koziołki” pokonały w niedzielę 21 czerwca 2020 roku u siebie Moje Bermudy Stal 53:37, w spotkaniu drugiej kolejki PGE Ekstraligi. Bartek wywalczył w tym spotkaniu czternaście punktów dla ekipy gości w siedmiu startach.

Podsumowując, w Lublinie zbudowano bardzo interesujący zespół. Jednym z głównych atutów tej drużyny będzie bardzo mocna para juniorów. Wiktor Lampart i Mateusz Cierniak powinni tworzyć w 2021 roku jeden z najsilniejszych duetów młodzieżowych w PGE Ekstralidze. Moje Bermudy Stal Gorzów zmierzy się na Stadionie im. Edwarda Jancarza z „Koziołkami” w niedzielę 11 kwietnia, w spotkaniu drugiej kolejki PGE Ekstraligi. Natomiast pojedynek rewanżowy w Lublinie zostanie rozegrany w niedzielę 13 czerwca.

Kadra Motoru Lublin na sezon 2021:

Seniorzy:
Jarosław Hampel
Krzysztof Buczkowski
Grigorij Łaguta
Mikkel Michelsen
Dominik Kubera U24
Mark Karion U24
Dawid Lampart (kontrakt warszawski)

Juniorzy:
Wiktor Lampart
Mateusz Cierniak
Wiktor Firmuga
Maksymilian Śledź
Jakub Szpytma
Jakub Banucha
Kacper Gosik
Radosław Pyrchla
Jan Rachubik

Sztab szkoleniowy:

  • Trener: Maciej Kuciapa
  • Menedżer: Jacek Ziółkowski

Wyniki spotkań pomiędzy obiema zespołami na torze w Lublinie z ostatnich dziesięciu lat:

  • 11.08.2019: Speed Car Motor Lublin – truly.work Stal Gorzów 50:40 
  • 21.06.2020: Motor Lublin – Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37

Wyniki uzyskane przez Bartka Zmarzlika w dotychczasowej karierze w spotkaniach PGE Ekstraligi na torze w Lublinie:

  • 11.08.2019: Speed Car Motor Lublin – truly.work Stal Gorzów 50:40 – (3,2,2,3,2,2) 14
  • 21.06.2020: Motor Lublin – Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37 – (3,0,1,2,2,3,3) 14

Foto: Tomasz Przybylski / ZMARZLIK.COM

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL