Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 24 Październik 2020 | AUTOR: Artur Kąciak

Bartosz Zmarzlik zostaje w Gorzowie!

Bartosz Zmarzlik w 2021 roku będzie nadal zdobywał punkty dla drużyny z Gorzowa. Kapitan Moje Bermudy Stali podpisał ze swoim macierzystym klubem roczny kontrakt.

– Cieszę się ogromnie, że będę w sezonie 2021 częścią Stalowej Armii. Mam nadzieję, że kolejny rok będzie dla naszej drużyny równie szczęśliwy, jak sezon 2020 i zrobimy wszystko, abyście Wy kibice byli z nas dumni. Bądźcie z nami, kibicujcie i trzymajcie kciuki – powiedział Bartosz Zmarzlik.

Zmarzlik urodził się 12 kwietnia 1995 roku w Szczecinie. Żużlowiec jest wychowankiem Stali Gorzów. Swoją karierę jak wielu zawodników rozpoczynał od startów na miniżużlu. Bronił wówczas barw drużyny GUKS Speedway Wawrów (polski klub miniżużlowy). Pomysłodawcą oraz założycielem tego klubu był legendarny żużlowiec gorzowskiego zespołu Bogusław Nowak. W Wawrowie powstał pierwszy w naszym kraju minitor z homologacją. Bartek rozpoczął swoją przygodę z żużlem tak naprawdę w wieku siedmiu lat. W sobotę 24 sierpnia 2002 roku wraz z bratem Pawłem pierwszy raz w życiu zobaczyli na żywo zawody w miniżużlu.

Bartek miał wtedy 7 lat, a jego brat Paweł 12. W oddalonym niedaleko od Kinic Barlinku odbywał się wówczas pokaz miniżużlowców w wykonaniu zawodników z Gorzowskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Speedway Wawrów. Zmarzlik przez trzy lata startował na miniżużlu. Oczywiście odnosił również sukcesy w tej kategorii wiekowej. W tym czasie stanął na podium Pucharu Polski, zdobył też mistrzostwo Polski z drużyną.

Bartosz swoje pierwsze kroki w „dorosłym” żużlu stawiał w wieku zaledwie jedenastu lat. Od samego początku był bardzo pojętnym uczniem i szybko opanował jazdę na dużym torze. W 2010 roku zdał egzamin na licencję żużlową. Na swój debiut w spotkaniu ligowym musiał jednak poczekać do 25 kwietnia 2011 roku. Stal podejmowała wówczas na Stadionie im. Edwarda Jancarza Unię Leszno. Debiut należy uznać za udany. Cztery punkty wywalczone w pierwszym występie w spotkaniu ligowym to doskonały wynik. Na dodatek udało mu się również wygrać jeden bieg.

W 2011 roku Zmarzlik miał szesnaście lat. Zdobył 53 punkty łącznie z bonusami w rundzie zasadniczej w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Do tej pory żaden inny zawodnik w jego wieku nie zdobył tylu punktów w całej historii polskiego żużla, w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Zawodnik w tym roku skończył dwadzieścia pięć lat. Żużlowiec już od paru lat mimo młodego wieku jest zaliczany do ścisłej czołówki światowej. Jeśli jakieś zawody nie ułożą się po jego myśli, to nie zwala winy na sprzęt, tylko sam potrafi przyznać się do porażki. Świadczy to tylko o tym, że Bartosz Zmarzlik potrafi wyciągać wnioski po nieudanym starcie. Bartek nie narzekał na brak ofert z innych klubów. Żużlowiec jednak postanowił nadal zdobywać punkty dla swojego macierzystego klubu. Przypominamy, że przez całą swoją dotychczasową karierę zawodnik reprezentował barwy Stali.

Średnie biegowe Bartosza Zmarzlika w dotychczasowej karierze w lidze polskiej:

  • 2012 rok – 1,847 pkt (dwudziesta ósma średnia w lidze)
  • 2013 rok – 1,783 pkt (dwudziesta ósma średnia w lidze)
  • 2014 rok – 2,055 pkt (czternasta średnia w lidze)
  • 2015 rok – 2,333 pkt (czwarta średnia w lidze)
  • 2016 rok – 2,477 pkt (pierwsza średnia w lidze)
  • 2017 rok – 2,376 pkt (pierwsza średnia w lidze)
  • 2018 rok – 2,575 pkt (pierwsza średnia w lidze)
  • 2019 rok – 2,410 pkt (druga średnia w lidze)
  • 2020 rok – 2,430 pkt (trzecia średnia w lidze)

Foto: Tomasz Przybylski / ZMARZLIK.COM

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL