Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 9 Marzec 2020 | AUTOR: Artur Kąciak

Bartosz Zmarzlik wyjechał pierwszy raz na tor w 2020 roku

Do rozpoczęcia tegorocznego sezonu pozostało już niewiele czasu. Zawodnicy powoli szykują się do wyjazdu na tor po zimowej przerwie. W poniedziałek 9 marca Bartosz Zmarzlik skorzystał z gościnności działaczy toruńskiego klubu i kręcił pierwsze „kółka” w tym roku na Motoarenie.

Tradycyjnie, jak to bywa w trakcie pierwszych treningów, nie było na torze zbyt dużego szaleństwa. W głównej mierze pierwsze jazdy mają za zadanie pozwolić zawodnikom na oswojenie się z motocyklem po kilku miesiącach przerwy. Na dodatek żużlowcy w tym czasie testują również swój sprzęt.

– Pierwsze treningi po zimowej przerwie służą sprawdzeniu sprzętu i jego odpowiedniej selekcji. U mnie jest, to taka standardowa procedura przed rozpoczęciem każdego nowego sezonu – powiedział Bartosz Zmarzlik.

Bartek w kilku słowach podsumował pierwsze jazdy w tym roku na torze.

– Cieszę się, że mogłem w końcu wyjechać na tor po zimowej przerwie. Fajnie jest rozpocząć testy i treningi na nowo. Na razie były to luźne jazdy. Głównym celem i założeniem pierwszego treningu było dla mnie ponownie wczucie się w jazdę na motocyklu. Dzisiaj na Motoarenie mieliśmy ustaloną kolejność poszczególnych wyjazdów na tor. Wszyscy zawodnicy mogli jednak jeździć bez ograniczeń ile tylko chcieli. Dziękuje miejscowym działaczom za możliwość odbycia treningu w Toruniu – dodał Zmarzlik.

Przypominamy, że, w weekend truly.work Stal Gorzów miała rozegrać pierwsze mecze towarzyskie w tym roku z MrGarden GKM-em Grudziądz. Oba pojedynki zostały jednak odwołane.

W następnym tygodniu Bartek ponownie przyjedzie do Torunia. W poniedziałek 16 marca rozpocznie się dwudniowe zgrupowanie Żużlowej Reprezentacji Polski. Do dyspozycji szkoleniowca trenera Marka Cieślaka będzie wówczas dziewięciu kadrowiczów.

– Motoarena ma zadaszenie toru, więc zakładam, że potrenujemy. To będzie dobre przetarcie przed spotkaniem Polska – Australia. Uważam, że najbardziej powinni skorzystać juniorzy, dla których będzie to bardzo cenna lekcja – tłumaczy Marek Cieślak.

Koszulka Grand Prix 2022

139,00 PLN

Koszulka Polo Zmarzlik Team 2022

169,00 PLN

T-shirt Zmarzlik Team 2022

139,00 PLN

Koszulka Polo Black Edition // 2022

169,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL