Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 9 Marzec 2020 | AUTOR: Artur Kąciak

Bartosz Zmarzlik wyjechał pierwszy raz na tor w 2020 roku

Do rozpoczęcia tegorocznego sezonu pozostało już niewiele czasu. Zawodnicy powoli szykują się do wyjazdu na tor po zimowej przerwie. W poniedziałek 9 marca Bartosz Zmarzlik skorzystał z gościnności działaczy toruńskiego klubu i kręcił pierwsze „kółka” w tym roku na Motoarenie.

Tradycyjnie, jak to bywa w trakcie pierwszych treningów, nie było na torze zbyt dużego szaleństwa. W głównej mierze pierwsze jazdy mają za zadanie pozwolić zawodnikom na oswojenie się z motocyklem po kilku miesiącach przerwy. Na dodatek żużlowcy w tym czasie testują również swój sprzęt.

– Pierwsze treningi po zimowej przerwie służą sprawdzeniu sprzętu i jego odpowiedniej selekcji. U mnie jest, to taka standardowa procedura przed rozpoczęciem każdego nowego sezonu – powiedział Bartosz Zmarzlik.

Bartek w kilku słowach podsumował pierwsze jazdy w tym roku na torze.

– Cieszę się, że mogłem w końcu wyjechać na tor po zimowej przerwie. Fajnie jest rozpocząć testy i treningi na nowo. Na razie były to luźne jazdy. Głównym celem i założeniem pierwszego treningu było dla mnie ponownie wczucie się w jazdę na motocyklu. Dzisiaj na Motoarenie mieliśmy ustaloną kolejność poszczególnych wyjazdów na tor. Wszyscy zawodnicy mogli jednak jeździć bez ograniczeń ile tylko chcieli. Dziękuje miejscowym działaczom za możliwość odbycia treningu w Toruniu – dodał Zmarzlik.

Przypominamy, że, w weekend truly.work Stal Gorzów miała rozegrać pierwsze mecze towarzyskie w tym roku z MrGarden GKM-em Grudziądz. Oba pojedynki zostały jednak odwołane.

W następnym tygodniu Bartek ponownie przyjedzie do Torunia. W poniedziałek 16 marca rozpocznie się dwudniowe zgrupowanie Żużlowej Reprezentacji Polski. Do dyspozycji szkoleniowca trenera Marka Cieślaka będzie wówczas dziewięciu kadrowiczów.

– Motoarena ma zadaszenie toru, więc zakładam, że potrenujemy. To będzie dobre przetarcie przed spotkaniem Polska – Australia. Uważam, że najbardziej powinni skorzystać juniorzy, dla których będzie to bardzo cenna lekcja – tłumaczy Marek Cieślak.

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL