Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 22 Kwiecień 2022 | AUTOR: Artur Kąciak

Bartosz Zmarzlik powołany na mecz Polska – Reszta Świata

W poniedziałek 2 maja Żużlowa Reprezentacja Polski zmierzy się w spotkaniu towarzyskim z Resztą Świata. W meczu tym wystąpi Bartosz Zmarzlik. Początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę 18.00.

Podopieczni trenera Rafała Dobruckiego ostatnie spotkanie towarzyskie rozegrali 20 października 2021. Wielka Brytania pokonała wówczas Polskę 36:35 na torze w Glasgow. Bartosz Zmarzlik wywalczył w tym meczu dla naszego kraju w czterech startach osiem punktów. Żużlowiec na swoim koncie zgromadził również jeden bonus.

Bartek pierwszy raz o punkty w tej potyczce rywalizował w biegu trzecim. Zmarzlik startował w parze z Lampartem. Wyścig zakończył się wygraną Roberta Lamberta. Brytyjczyk najlepiej ruszył spod taśmy i odniósł zwycięstwo z olbrzymią przewagą. Dwa punkty przywiózł Bartosz Zmarzlik. Jordan Palin przegrał natomiast pojedynek o jedno „oczko” z Wiktorem Lampartem.

Najlepszym refleksem w gonitwie piątej wykazali się żużlowcy gospodarzy. Daniel Bewley przyjechał na pierwszej pozycji. Zmarzlik na dystansie przeprowadził piękną akcję, dzięki której wyprzedził Adama Ellisa. Na końcu stawki dojechał Lampart.

Bieg siódmy zakończył się remisem. Po starcie na prowadzeniu jechał Wiktor Lampart, ale na dystansie wyprzedził go Chris Harris. Bartek zdobył jedno „oczko”, a na ostatnim miejscu dojechał Tom Brennan.

Potyczka dziesiąta była rozgrywana na raty. W pierwszym podejściu na tor upadł Chris Harris. Brytyjczyk został wykluczony z powtórki przez arbitra zawodów. W powtórce najlepiej wystartował Adam Ellis, ale na wyjściu z drugiego łuku na pierwsze miejsce przedarł się Bartosz Zmarzlik. Potem z Brytyjczykiem poradził sobie również Tobiasz Musielak. Po dziesięciu rozegranych gonitwach Polska przegrywała 30:29.

Mecz został zakończy po dwunastu rozegranych biegach, z powodu silnie padającego deszczu.

Biało-czerwoni wystąpią w Bydgoszczy w najsilniejszym składzie. Trener Dobrucki postawił na wszystkich seniorów, którzy znajdują się obecnie w kadrze Polski. Nic więc dziwnego, że fani, którzy przyjdą na stadion Polonii, 2 maja zobaczą na własne oczy najlepszych polskich żużlowców.

Wśród nominowanych jest dwukrotny indywidualny mistrz świata, Bartosz Zmarzlik, wicemistrz świata, Patryk Dudek, a także dwukrotny Indywidualny Mistrz Polski, Maciej Janowski.

Oprócz wyżej wymienionych na obiekcie Polonii pojawi się również debiutant w cyklu Grand Prix, Paweł Przedpełski oraz Dominik Kubera, który w zeszłym roku fenomenalnie zaprezentował się startując w cyklu mistrzostw świata z „dziką kartą”.

Z pewnością wiele radości na twarzy fanów sprawi fakt, że pod numerem 14 w biało-czerwonej ekipie pojawi się wychowanek miejscowego klubu, Wiktor Przyjemski, który w swoim debiutanckim sezonie w eWinner 1 Lidze został najlepszym juniorem rozgrywek.

Polacy jeszcze nie poznali swoich rywali, jednak już dzisiaj możemy uchylić rąbka tajemnicy, że kapitanem ekipy Reszty Świata będzie trzykrotny indywidualny mistrz świata, Nicki Pedersen. Resztę składu poznamy w ciągu kilku następnych dni.

Skład Żużlowej Reprezentacji Polski na mecz z Resztą Świata:

9. Bartosz Zmarzlik
10. Paweł Przedpełski
11. Dominik Kubera
12. Patryk Dudek
13. Maciej Janowski
14. Wiktor Przyjemski

Foto: Tomasz Przybylski

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL