Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 29 Styczeń 2022 | AUTOR: Artur Kąciak

Bartosz Zmarzlik powołany do kadry reprezentacji Polski 2022

Znamy już skład reprezentacji Polski na 2022 rok. Oczywiście nie mogło w kadrze zabraknąć miejsca dla Bartosza Zmarzlika. Trener Rafał Dobrucki wysłał powołania do dwunastu zawodników. Zarząd Główny PZM powołał również Michała Knappa, który reprezentuje nasz kraj w lodowej odmianie żużla (Ice Speedway) oraz Stanisława Burzę startującego w zawodach na długim torze (Long Track).

W minionym sezonie Polska rozegrała dwa mecze towarzyskie. Nasza reprezentacja pokonała w sobotę 9 października 58:32 w spotkaniu towarzyskim drużynę Reszty Świata w Rybniku. Bartosz Zmarzlik przywiózł w tym pojedynku w pięciu startach trzynaście punktów.

W środę 20 października 2021 odbył się drugi pojedynek, podopieczni Rafała Dobruckiego rywalizowali wówczas w Glasgow z Wielką Brytanią. Gospodarze zwyciężyli to spotkanie 36:35. Bartek w tym meczu dla naszego kraju w czterech startach zdobył osiem punktów. Żużlowiec na swoim koncie zgromadził również jeden bonus.

Najważniejszą imprezą z udziałem reprezentacji Polski w zeszłorocznym sezonie był finał Speedway of Nations. Polska wywalczyła na torze w Manchesterze srebrny medal. Polacy zwyciężyli w rundzie zasadniczej, gromadząc w trakcie dwóch dni finałów 74 punkty. Dzięki temu nasi żużlowcy zapewnili sobie bezpośredni awans do wielkiego finału. W najważniejszym biegu wieczoru Wielka Brytania rywalizowała o wygraną w zeszłorocznej edycji Speedway of Nations z Polską. Najlepiej w finale wystartował Bartosz Zmarzlik, który zwyciężył. Janowski próbował dołączyć do Bartka, ale niestety upadł na tor. Na drugiej pozycji do mety dojechał Robert Lambert, a trzeci był Bewley. Brytyjczycy wygrali finał 5:4. Bartek w trakcie dwóch dni finałów SoN przywiózł łącznie dla naszego kraju czterdzieści dwa punkty w jedenastu startach.

W kadrze nie mogło zabraknąć wszystkich zawodników, którzy będą reprezentować Polskę w cyklu Speedway Grand Prix. Obok wicemistrza świata 2021, Bartosza Zmarzlika oraz czwartego zawodnika świata, Macieja Janowskiego, Rafał Dobrucki powołał powracającego do cyklu IMŚ, srebrnego medalistę z 2017 roku, Patryka Dudka oraz sensacyjnego triumfatora SGP Challenge z Żarnowicy, Pawła Przedpełskiego.

Jedynym seniorem spoza „czwórki z Grand Prix” jest Dominik Kubera, który w sezonie 2021 wyśmienicie zaprezentował się w mistrzostwach świata, startując najpierw z „dziką kartą”, a później zastępując kontuzjowanego Martina Vaculika.

Oprócz reprezentacji seniorskiej, Dobrucki powołał siedmiu juniorów, wśród których mamy jednego debiutanta. To bydgoszczanin, Wiktor Przyjemski. Na liście widnieją również nazwiska medalistów Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów z 2021 roku, Jakuba Miśkowiaka (złoto) oraz Wiktora Lamparta (brąz). Listę młodzieżowców uzupełniają: Mateusz Cierniak, Bartłomiej Kowalski, Mateusz Świdnicki oraz Damian Ratajczak.

Seniorzy:
Patryk Dudek
Dominik Kubera
Maciej Janowski
Paweł Przedpełski
Bartosz Zmarzlik

Juniorzy:
Mateusz Cierniak
Bartłomiej Kowalski
Wiktor Lampart
Jakub Miśkowiak
Wiktor Przyjemski
Damian Ratajczak
Mateusz Świdnicki

Ice Speedway:
Michał Knapp

Long track:
Stanisław Burza

Foto: Tomasz Przybylski

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL