Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 2 Luty 2019 | AUTOR: Dawid Lis

Bartosz Zmarzlik najlepszym lubuskim sportowcem!

W sobotni wieczór w zielonogórskiej Palmiarni odbyła się Gala Sportu Lubuskiego, podczas której wręczano nagrody najlepszym sportowcom województwa lubuskiego. Triumfatorem tegorocznej edycji został Bartosz Zmarzlik!

Była to już 56. edycja plebiscytu organizowanego przez Gazetę Lubuską. Początki plebiscytu sięgają 1957 roku, kiedy najlepszy okazał się Józef Sadurski, strzelec zielonogórskiej Gwardii. Później było kilka lat przerwy, a od 1965 roku jest to doroczny plebiscyt. W przeszłości czytelnicy przede wszystkim wycinali kupony z gazet i wysyłali je do redakcji, teraz nastała era SMS-ów i głównie w ten sposób odbywa się głosowanie. Od 2010 roku specjalnie powołana kapituła wybiera najlepszego sportowca województwa, a czytelnicy i internauci przyznają tytuł najpopularniejszego. W skład kapituły wchodzą dziennikarze, działacze oraz ludzie sportu.

Bartek miał już okazję stawać na podium tego plebiscytu, dwukrotnie był drugi. Miało to miejsce w latach 2015-2016. Wtedy najlepsza była Karolina Naja, kajakarka gorzowskiego AZS AWF. W ubiegłym roku triumfatorem był Patryk Dudek, a Bartek zajął miejsce szóste ex aequo z Łukaszem Koszarkiem, Sylwią Bogacką i Zbigniewem Schodowskim.

W tym roku Bartek w końcu mógł poczuć smak zwycięstwa i to on odebrał statuetkę dla najlepszego sportowca województwa lubuskiego!

Dobry wieczór. Niezmiernie się cieszę, że kapituła mnie wybrała na najlepszego sportowca. Dziękuję bardzo, to ogromne wyróżnienie dla mnie. Przed nami następny sezon i będę się mocno starał, żeby jak najlepiej reprezentować ziemię lubuską. Życzę wszystkim miłej zabawy – powiedział ze sceny Bartosz Zmarzlik.

Przypomnijmy, że jest to aktualny wicemistrz świata oraz drużynowy wicemistrz Polski. Ten drugi tytuł wywalczył z kolegami z Cash Broker Stali Gorzów, a to właśnie ten klub został wybrany drużyną roku w tegorocznym plebiscycie, choć to nie pierwszy triumf żółto-niebieskich w historii tego plebiscytu. Z indywidualnego wyróżnienia może cieszyć się także Stanisław Chomski, który został trenerem roku, a w przeszłości z takiego wyróżnienia mógł się cieszyć Piotr Paluch.

W tym roku kapitału wybierała najlepszego sportowca spośród 17 nominowanych. Nagrody otrzymało pięciu najlepszych sportowców, a nie trzech, jak to było przez kilka ostatnich lat.

Najlepszy lubuski sportowiec roku 2018:

  1. Bartosz Zmarzlik (żużel, Stal Gorzów)
  2. Anna Puławska (kajakarstwo, AZS AWF Gorzów)
  3. Joanna Łochowska (podnoszenie ciężarów, UKS Zielona Góra)
  4. Karolina Naja (kajakarstwo, AZS AWF Gorzów)
  5. Patryk Dudek (żużel, Falubaz Zielona Góra)

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL