Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 11 Lipiec 2021 | AUTOR: Grzegorz Zommer

Bartosz Zmarzlik Indywidualnym Mistrzem Polski na żużlu 2021

Za nami tegoroczny finał Indywidualnych Mistrzostw Polski, który był równocześnie 71. Memoriałem Alfreda Smoczyka. Zawody zostały rozegrane na torze w Lesznie. Bartosz Zmarzlik w rundzie zasadniczej wywalczył czternaście punktów i uzyskał bezpośredni awans do wielkiego finału. W najważniejszym biegu wieczoru Bartek zwyciężył i wywalczył swój pierwszy w karierze złoty medal.

Wyścig drugi pod taśmą Szczepaniak, Zmarzlik, Przedpełski, Woźniak. Moment startowy dla Szczepaniaka i Woźniaka. Na wejściu w drugi łuk Zmarzlik był na trzecim miejscu, wystarczył atak przy krawężniku aby przeskoczyć na drugą pozycję. Przez dwa ostatnie okrążenia walka Zmarzlika z Woźniakiem, górą z tego pojedynku wychodzi dwukrotny mistrz świata na żużlu. Trzy punkty dla Bartka, dwa Woźniak, punkt Przedpełskiego, bez punktu Szczepaniak.

Wyścig siódmy od krawężnika Musielak, Hampel, Zmarzlik, Nowak. Wyścig przerwany, taśma Musielaka. Musielak wykluczony z powtórki. Ostrzeżenie dla Bartka Zmarzlika. W miejsce Musielaka Kacper Woryna. W powtórce najlepiej ze startu Hampel oraz Nowak. Zmarzlik przez chwilę na trzecim miejscu, po przejechaniu przeciwległej prostej przesunął się na drugą pozycję. Na początku czwartego okrążenia atakiem przy krawężniku Zmarzlik wyprzedził Hampela i pomknął po swoją drugą trójkę. Trzy punkty dla Zmarzlika, dwa Hampel, punkt Nowaka, bez punktu Woryna.

Wyścig dwunasty na starcie Miśkowiak, Janowski, Pawlicki, Zmarzlik. Kapitalnie ze startu Zmarzlik który zamknął wszystkich na wyjściu z pierwszego łuku i pewnie pomknął po trzy punkty. Za jego plecami walka Janowskiego i Pawlickiego o drugie miejsce. Trzy punkty dla Zmarzlika, dwa punkty Janowski, punkt Pawlickiego, bez punktu Miśkowiak. Bartek po trzech startach ma na swoim koncie komplet dziewięciu punktów. Przerwa na kosmetykę toru.

Wyścig trzynasty od krawężnika Zmarzlik, Kołodziej, Walasek, Lampart. Kapitalnie z pierwszego pola Zmarzlik! Dwukrotny mistrz świata pewnie wygrał start i pomknął po pewne zwycięstwo. Zmarzlika na pierwszym okrążeniu atakował Kołodziej ale bezskutecznie. Trzy punkty dla Bartka, Kołodziej za dwa, punkt Przemysława Pawlickiego, bez punktu Miśkowiak. Po czterech startach na koncie Bartka komplet dwunastu punktów.

Wyścig osiemnasty pod taśmą Fajfer, Kasprzak, Zmarzlik, Pawlicki. Świetny start Kasprzaka oraz Fajfera. Bartek spadł na ostatnią pozycję ale na wyjściu z drugiego łuku był już na trzeciej pozycji. Na kolejnym okrążeniu Zmarzlik minął Fajfera ale na szybkiego Kasprzaka to za mało. Trzy punkty dla Kasprzaka, dwa punkty Zmarzlika, punkt Fajfera, bez punktu Przemysław Pawlicki. Po pięciu startach Bartek ma na swoim koncie czternaście punktów i pewny start w finale.

Wyścig finałowy! Na starcie Kasprzak, Kołodziej, Janowski, Zmarzlik. Kapitalnie ze startu Kasprzak oraz Zmarzlik! Na trasie fajerwerki Zmarzlik przez moment spadł na trzecią pozycję ale na prostej startowej zrobił atak najbliżej krawężnika i minął całe towarzystwo! Bartosz Zmarzlik Indywidualnym Mistrzem Polski 2021. Drugie miejsce Maciej Jankowski, trzecie miejsce Janusz Kołodziej, poza podium Krzysztof Kasprzak.

Wyniki:

1. Bartosz Zmarzlik – 17 (3,3,3,3,2,3) – 1. miejsce w finale
2. Maciej Janowski – 14 (2,2,2,3,3,2) – 2. miejsce w finale
3. Janusz Kołodziej – 15 (3,3,3,2,3,1) – 3. miejsce w finale
4. Krzysztof Kasprzak – 10 (1,1,2,3,3,0) – 4. miejsce w finale
5. Piotr Pawlicki – 10 (0,3,1,3,3)
6. Wiktor Lampart – 9 (3,1,2,1,2)
7. Jarosław Hampel – 8 (3,2,1,2,0)
8. Szymon Woźniak – 8 (2,1,2,2,1)
9. Paweł Przedpełski – 7 (1,2,3,0,1)
10. Oskar Fajfer – 7 (1,2,3,t,1)
11. Marcin Nowak – 5 (0,1,1,1,2)
12. Tobiasz Musielak – 4 (2,t,1,1,0)
13. Jakub Miśkowiak – 3 (0,3,0,0,0)
14. Przemysław Pawlicki – 3 (1,0,w,2,0)
15. Kacper Woryna – 3 (2,0,1)
16. Grzegorz Walasek – 2 (t,0,0,0,2)
17. Mateusz Szczepaniak – 1 (0,0,0,0,1)

Bieg po biegu:

1. Lampart, Janowski, Kasprzak, Nowak
2. Zmarzlik, Woźniak, Przedpełski, Szczepaniak
3. Kołodziej, Musielak, Fajfer, Pawlicki
4. Hampel, Woryna, Pawlicki, Miśkowiak
5. Miśkowiak, Fajfer, Lampart, Szczepaniak
6. Pawlicki, Przedpełski, Kasprzak, Walasek
7. Zmarzlik, Hampel, Nowak, Woryna
8. Kołodziej, Janowski, Woźniak, Pawlicki
9. Przedpełski, Lampart, Musielak, Pawlicki (w)
10. Kołodziej, Kasprzak, Hampel, Szczepaniak
11. Fajfer, Woźniak, Nowak, Walasek
12. Zmarzlik, Janowski, Pawlicki, Miśkowiak13. Zmarzlik, Kołodziej, Lampart, Walasek
14. Kasprzak, Woźniak, Musielak, Miśkowiak15. Pawlicki, Pawlicki, Nowak, Szczepaniak16.Janowski, Hampel, Woryna, Przedpełski17. Pawlicki, Lampart, Woźniak, Hampel
18. Kasprzak, Zmarzlik, Fajfer, Pawlicki
19. Kołodziej, Nowak, Przedpełski, Miśkowiak20. Janowski, Walasek, Szczepaniak, Musielak
21. Janowski, Kasprzak, Pawlicki, Lampart
22. Zmarzlik, Janowski, Kołodziej, Kasprzak

Foto: Tomasz Przybylski

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL