Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 1 Maj 2019 | AUTOR: Artur Kąciak

Areny SGP: Malilla

Kontynuujemy nasz cykl, w którym prezentujemy areny, na jakich będą rywalizowali zawodnicy w Grand Prix 2019. Tym razem postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej występom Bartka Zmarzlika na torze w Malilli.

Na miejscowym stadionie swoje mecze rozgrywa Dackarna Malilla. Drużyna występuje w szwedzkiej Elitserien (odpowiednik naszej PGE Ekstraligi). W latach 1990–2006 klub żużlowy nazywał się Luxo Stars Malilla. Spowodowane, to było dołączeniem do nazwy drużyny sponsora tytularnego. Stadion może pomieścić na trybunach 15 tysięcy widzów. Rekordzistą toru jest Andreas Jonsson (55.1s).

Bartosz Zmarzlik do tej pory trzykrotnie uczestniczył w turniejach GP rozgrywanych na miejscowym torze. W niedzielę 14 sierpnia 2016 roku zanotował swój debiut na G&B Arenie w roli stałego uczestnika cyklu Grand Prix. Początkowo zawody miały odbyć się w sobotę, ale z powodu opadów deszczu zdecydowano się przenieść turniej na niedzielę.

Polak rozpoczął swój występ w tych zawodach od zwycięstwa. W czwartym biegu za swoimi plecami do mety przywiózł: Jasona Doyle’a, Piotra Pawlickiego oraz Chrisa Harrisa. W dwóch kolejnych wyścigach dojeżdżał na drugiej pozycji. Po trzech kolejkach startów Polak miał na swoim koncie siedem „oczek”. Dwa następne wyścigi Bartek zakończył na trzecim miejscu. Wywalczone dziewięć punktów po rundzie zasadniczej wystarczyło na awans do półfinału. W gonitwie dwudziestej pierwszej lepsi okazali się jednak Doyle i Pawlicki. Bartek został sklasyfikowany po zakończeniu turnieju na szóstym miejscu.

Kolejny turniej Grand Prix został rozegrany w Malilli 12 sierpnia 2017 roku. Dla Zmarzlika były, to bardzo udane zawody. Żużlowiec bez większych problemów wywalczył sobie awans do półfinału. W wyścigu dwudziestym pierwszym przyjechał do mety za plecami Fredrika Lindgrena, pozostawiając w pokonanym polu Taia Woffindena i Piotra Pawlickiego. W najważniejszym biegu wieczoru w pięknym stylu na ostatniej prostej minął prowadzącego Antonio Lindbaecka, psując humory wszystkim szwedzkim kibicom, którzy już widzieli swego rodaka na najwyższym stopniu podium. Ten pojedynek bez wątpienia był jednym z ładniejszych wyścigów finałowych w ostatnich latach.

W 2018 roku żużlowcy rywalizowali na G&B Arenie 11 sierpnia. Bartek Zmarzlik bez większych problemów zapewnił sobie awans do biegu półfinałowego. Polak wygrał turniej zasadniczy z dorobkiem czternastu punktów. Jedynej porażki w tej części zawodów doznał w gonitwie dziewiętnastej z Peterem Ljungiem. Wydawało się, że nasz reprezentant bez większych problemów wywalczy sobie miejsce w najważniejszym biegu wieczoru. Niestety rzeczywistość okazała się zgoła inna. Na pierwszym łuku w dwudziestej pierwszej potyczce Polak upadł na tor. Sędzia uznał go za sprawcę przerwania wyścigu i wykluczył Bartka z powtórki. Ostatecznie Zmarzlik zajął w tych zawodach piąte miejsce.

Podsumowując, Bartosz Zmarzlik dobrze sobie radzi na miejscowym torze. Co roku udaje mu się awansować do półfinałów. Na dodatek zawodnik odniósł już również jedno zwycięstwo w Malilli. Grand Prix Skandynawii odbędzie się w tym roku 17 sierpnia.

Występy Bartosza Zmarzlika w turniejach Grand Prix na torze w Malilli:

2016 rok:

13 sierpnia (z powodu złego stanu toru po opadach deszczu turniej został rozegrany 14 sierpnia): Grand Prix Szwecji w Malilli

Bartosz Zmarzlik – 6 miejsce (3,2,2,1,1,1) 10

Biegi z udziałem Bartka Zmarzlika:
4. Zmarzlik, Doyle, Pawlicki, Harris
6. Janowski, Zmarzlik, Kildemand, Ljung
11. Holder, Zmarzlik, Lindbaeck, Zagar
13. Pedersen, Hancock, Zmarzlik, Lindgren
20. Iversen, Woffinden, Zmarzlik, Jonsson
21. Doyle, Pawlicki, Zmarzlik, Kildemand

2017 rok:

12 sierpnia: Grand Prix Szwecji w Malilli

Bartosz Zmarzlik – 1 miejsce (3,1,2,1,3,2,3) 15

Najbardziej udany dla Bartosza Zmarzlika był występ w szwedzkiej Malilli. Nie miał tam sobie równych.

Biegi z udziałem Bartka Zmarzlika:
3. Zmarzlik, Sajfutdinow, Sundstroem, Zagar
5. Lindbaeck, Vaculik, Zmarzlik, Smolinski
11. Woffinden, Zmarzlik, Pawlicki, Kildemand
16. Lindgren, Janowski, Zmarzlik, Iversen
18. Zmarzlik, Doyle, Holder, Dudek
22. Lindgren, Zmarzlik, Woffinden, Pawlicki
23. Zmarzlik, Lindbaeck, Lindgren, Janowski

2018 rok:

11 sierpnia: Grand Prix Skandynawii w Malilli

Bartosz Zmarzlik – 5 miejsce: (3,3,3,3,2,w) 14
Biegi z udziałem Bartka Zmarzlika:
4. Zmarzlik, Pedersen, Hancock, Pawlicki
5. Zmarzlik, Sajfutdinow, Łaguta, Berntzon (Szwed zastąpił w tym wyścigu Craiga Cooka, który wjechał w taśmę.)
12. Zmarzlik, Janowski, Lindgren, Dudek 
14. Zmarzlik, Vaculik, Doyle, Woffinden 
19. Ljung, Zmarzlik, Zagar, Holder
21. Lindgren, Pedersen, Woffinden, Zmarzlik (w)

Dane G&B Areny w Malilli:

  • Adres: Box 18, 570 82 Malilla
  • Pojemność: 15000
  • Rekord toru: Andreas Jonsson: 55,1s
  • Długość toru: 305 metrów

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL