Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 17 Kwiecień 2019 | AUTOR: Artur Kąciak

Areny SGP: Krsko

Dzisiaj prezentujemy kolejną część naszego cyklu, w którym przedstawiamy areny, na jakich będą rywalizowali zawodnicy w Grand Prix 2019. Tym razem postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej występom Bartka Zmarzlika na torze w Krsko.

Stadion im. Matije Gubca w Krsko został otwarty w 1980 roku. Na miejscowym obiekcie głównie odbywają się zawody żużlowe oraz mecze piłki nożnej. Obiekt posiada tylko 1728 miejsc siedzących. W trakcie organizacji turniejów Grand Prix otaczający stadion teren jest wykorzystywany jako dodatkowe trybuny dla kibiców (miejsca stojące). Dzięki temu zawody wówczas może obejrzeć ponad 16000 osób.

Bartosz Zmarzlik do tej pory trzykrotnie uczestniczył w turniejach GP rozgrywanych na miejscowym torze. W sobotę 30 kwietnia 2016 roku zanotował swój debiut na Stadionie im. Matije Gubca w roli stałego uczestnika cyklu Grand Prix.

Polak rozpoczął swój występ w tych zawodach od zwycięstwa. W trzecim biegu za swoimi plecami do mety przywiózł: Nickiego Pedersena, Petera Kildemanda oraz Nielsa Kristiana Iversena. Niestety w kolejnych wyścigach nie było już tak dobrze. Bartek po części zasadniczej turnieju miał na swoim koncie osiem „oczek”. Nie wystarczyło, to do awansu do półfinału. Zmarzlik został sklasyfikowany po zakończeniu tej imprezy na ósmym miejscu. Polakowi zabrakło dwóch punktów do wywalczenia sobie miejsca w pierwszej ósemce, która miała zapewniony start w wyścigach półfinałowych.

Kolejny turniej Grand Prix został rozegrany w Krsko 29 kwietnia 2017 roku. Nie były, to udane zawody dla Bartosza Zmarzlika. Polak tylko w szesnastym wyścigu zdołał dowieść do mety trzy punkty. W trzech biegach dojeżdżał na trzeciej pozycji, a raz był czwarty. Ostatecznie z wywalczonymi sześcioma „oczkami” został sklasyfikowany na jedenastej pozycji. Dla naszego reprezentanta był to najgorszy występ w dotychczasowej karierze na torze w Krsko.

W 2018 roku żużlowcy rywalizowali na Stadionie im. Matije Gubca 8 września. Bartek Zmarzlik bez większych problemów zapewnił sobie awans do biegu półfinałowego. W rundzie zasadniczej uzbierał na swoim koncie jedenaście punktów. W walce o awans do wielkiego finału zmierzył się z: Patrykiem Dudkiem, Gregiem Hancockiem oraz Martinem Vaculikiem. Po znakomitym wyjściu spod taśmy startowej pewne zwycięstwo odniósł Dudek. Zmarzlik przez cztery okrążenia „nękał” atakami jadącego na drugiej pozycji Amerykanina. Niestety zarówno jazda po szerokiej, jak i przy krawężniku nic nie dała. Hancock nie popełnił na dystansie żadnego błędu i jako drugi zawodnik awansował z tego wyścigu do finału. Bartek ostatecznie zajął w tym turnieju piąte miejsce.

Podsumowując, po zeszłorocznym występie Zmarzlika w Krsko można mieć nadzieję na dobry wynik tego żużlowca w tym sezonie. Grand Prix Słowenii odbędzie się w tym roku 1 czerwca.

Występy Bartosza Zmarzlika w turniejach Grand Prix na torze w Krsko:

2016 rok:

30 kwietnia: Grand Prix Słowenii w Krsko

Bartosz Zmarzlik – 9 miejsce (3,0,2,2,1) 8

Biegi z udziałem Bartosza Zmarzlika:
3. Zmarzlik, Pedersen, Kildemand, Iversen
8. Zagar, Lindgren, Woffinden, Zmarzlik
10. Doyle, Zmarzlik, Janowski, Lindbaeck
13. Holder, Zmarzlik, Pawlicki, Stojs
19. Jonsson, Hancock, Zmarzlik, Harris

2017 rok:

29 kwietnia: Grand Prix Słowenii w Krsko

Bartosz Zmarzlik – 11 miejsce: (0,1,1,3,1) 6

Biegi z udziałem Bartosza Zmarzlika:
2. Dudek, Lindgren, Doyle, Zmarzlik
6. Vaculik, Iversen, Zmarzlik, Skorja
9. Woffinden, Pawlicki, Zmarzlik, Hancock
16. Zmarzlik, Pedersen, Janowski, Holder
19. Sajfutdinow, Zagar, Zmarzlik, Lindbaeck

2018 rok:

8 września: Grand Prix Słowenii w Krsko

Bartosz Zmarzlik – 5 miejsce: (2,2,3,2,2,1) 12

Biegi z udziałem Bartosza Zmarzlika:
4. Holder, Zmarzlik, Dudek, Łaguta
7. Doyle, Zmarzlik, Pedersen, Cook (d)
10. Zmarzlik, Vaculik, Iversen, Pawlicki
16. Hancock, Zmarzlik, Janowski, Skorja
(Tai Woffinden został wykluczony z wyścigu za przekroczenie czasu dwóch minut. W miejsce tego zawodnika pojechał rezerowy Nick Skorja.)
17. Lindgren, Zmarzlik, Sajfutdinow, Ivacic
22. Dudek, Hancock, Zmarzlik, Vaculik

Dane Stadionu im. Matije Gubca w Krsko:

  • Adres: Cesta krških žrtev 130a, 8270 Krsko, Słowenia
  • Pojemoność: 12 000 ( z dodatkowymi trybunami 16000)
  • Rekord toru: Matej Zagar: 64,75 s.
  • Długość toru: 387 metrów

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL