Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 22 Maj 2019 | AUTOR: Artur Kąciak

Areny SGP: Cardiff

Kontynuujemy nasz cykl, w którym prezentujemy areny, na jakich będą rywalizowali zawodnicy w Grand Prix 2019. Tym razem postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej występom Bartka Zmarzlika na torze w Cardiff.

Principality Stadium, to stadion narodowy Walii, który znajduje się w Cardiff. Na miejscowym obiekcie odbywa się wiele dużych imprez. W głównej mierze mecze w charakterze gospodarza rozgrywa tutaj reprezentacja Walii w rugby. Organizowane są również na miejscowym stadionie różnego rodzaju gale bokserskie.

Oprócz tego na stadionie gościło wiele muzycznych gwiazd m.in.: Tina Turner, Madonna, The Rolling Stones, U2, Stereophonics, Paul McCartney. Olbrzymi obiekt powstał w 1999 roku na potrzeby rozgrywek Pucharu Świata w Rugby. Od sezonu 2001 na stadionie organizowane jest żużlowe Grand Prix Wielkiej Brytanii. W czerwcu 2017 roku na Principality Stadium rozegrany został finał piłkarskiej Ligi Mistrzów. W latach 1999 – 2016 obiekt nosił nazwę Millennium Stadium, a obecnie nazywa się Principality Stadium.

Bartosz Zmarzlik do tej pory trzykrotnie uczestniczył w turniejach GP rozgrywanych na miejscowym torze. W sobotę 9 lipca 2016 roku zanotował swój debiut na miejscowym „owalu”. Dla naszego reprezentanta były to udane zawody. Polak w rundzie zasadniczej zgromadził na swoim koncie dziesięć punktów. W biegu półfinałowym dojechał do mety za plecami Antonio Lindbaecka i awansował do wielkiego finału. W najważniejszym wyścigu wieczoru zmierzył się z: Lindbaeckiem, Woffindenem oraz Hancockiem. Mimo ambitnej jazdy musiał uznać wyższość świetnie dysponowanego Szweda oraz Brytyjczyka. W debiucie na miejscowym torze Bartek zajął wysokie trzecie miejsce.

Kolejny turniej Grand Prix został rozegrany w Cardiff 22 lipca 2017 roku. Zmarzlik bez większych problemów wywalczył sobie miejsce w półfinale. W turnieju zasadniczym żużlowiec zdobył trzynaście „oczek”. Polak bardzo dobrze zaprezentował się również, w półfinale, w którym zwyciężył. Wydawało się wówczas, że nasz reprezentant ma spore szanse na zajęcie miejsca na podium w wielkim finale. Najważniejsza gonitwa wieczoru była rozgrywana na dwa razy.

W pierwszym podejściu start ukradł Jason Doyle. Arbiter zarządził powtórkę w pełnym składzie. W niej najlepiej spod taśmy ruszył Janowski, który wygrał ten turniej. Bartek Zmarzlik walczył na dystansie o drugie miejsce z Doylem. Wydawało się przez chwilę, że nasz zawodnik zdołał wyprzedzić rywala. Niestety na przedostatnim łuku Polak zanotował defekt motocykla, jadąc na trzecim miejscu. Ostatecznie Zmarzlik zajął w tych zawodach najmniej lubiane przez sportowców czwarte miejsce.

W 2018 roku żużlowcy rywalizowali na Principality Stadium 21 lipca. Bartek zaliczył wówczas swój najlepszy występ w Cardiff. Żużlowiec bez większych problemów wywalczył sobie miejsce w półfinale, w którym zwyciężył. W wielkim finale przywiózł natomiast za swoimi plecami do mety: Taia Woffindena, Macieja Janowskiego oraz Grega Hancocka. Zmarzlik w pięknym stylu wygrał ten turniej, dopisując za ten występ aż dziewiętnaście punktów do klasyfikacji łącznej cyklu Grand Prix.

Podsumowując, Bartek Zmarzlik bardzo dobrze radzi sobie na miejscowym torze. W trzech turniejach, w których startował w Cardiff, zawsze występował w wielkim finale. Należy wierzyć, że w tegorocznym Grand Prix Wielkiej Brytanii będzie podobnie.

Występy Bartosza Zmarzlika w turniejach Grand Prix na torze w Cardiff:

2016 rok:

9 lipca: Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff

Bartosz Zmarzlik – 3 miejsce (1,3,1,3,2,2,1) 13

Biegi z udziałem Bartka Zmarzlika:
1. Lindbaeck, Kildemand, Zmarzlik, Lindgren
7. Zmarzlik, Holder, Doyle, Jonsson
11. Pawlicki, Woffinden, Zmarzlik, Pedersen
15. Zmarzlik, Janowski, Iversen, Harris
19. King, Zmarzlik, Zagar, Hancock
22. Lindbaeck, Zmarzlik, Jonsson, Doyle
23. Lindbaeck, Woffinden, Zmarzlik, Hancock

2017 rok:

22 lipca: Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff

Bartosz Zmarzlik – 4 miejsce: (3,2,3,3,2,3,d) 16

Biegi z udziałem Bartka Zmarzlika:
2. Zmarzlik, Lindbaeck, Dudek, Ellis
7. Janowski, Zmarzlik, Kildemand, Doyle
12. Zmarzlik, Zagar, Cook, Bates
13. Zmarzlik, Holder, Woffinden, Iversen
18. Sajfutdinow, Zmarzlik, Vaculik, Lindgren
21. Zmarzlik, Doyle, Dudek, Kildemand
23. Janowski, Doyle, Zagar, Zmarzlik (d)

2018 rok:

21 lipca: Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff

Bartosz Zmarzlik – 1 miejsce: (3,3,2,3,2,3,3) 19

Biegi z udziałem Bartka Zmarzlika:
4. Zmarzlik, Sajfutdinow, Dudek, Cook
7. Zmarzlik, Pawlicki, Doyle, Janowski (w)
10. Hancock, Zmarzlik, Lindgren, Lambert
16. Zmarzlik, Pedersen, Zagar, Holder
17. Woffinden, Zmarzlik, Łaguta, Vaculik (d)
21. Zmarzlik, Janowski, Pawlicki, Dudek
23. Zmarzlik, Woffinden, Janowski, Hancock

Dane Principality Stadium w Cardiff:

  • Adres: Westgate St, Cardiff CF10 1NS, Wielka Brytania
  • Pojemność: 62500
  • Rekord toru: Jason Doyle: 53.69s
  • Długość toru: 272 metry

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL