Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 6 Styczeń 2019 | AUTOR: Redakcja

84. Plebiscyt Przeglądu Sportowego

Bartosz Zmarzlik w sobotę 5 stycznia zajął szóste miejsce w 84. Plebiscycie na 10 Najlepszych Sportowców Polski 2018 roku zorganizowanym przez Przegląd Sportowy i Telewizję Polsat.

Dla wychowanka gorzowskiego klubu była, to już trzecia nominacja w tym najbardziej prestiżowym w naszym kraju plebiscycie. Pierwszy raz Bartosz Zmarzlik znalazł się w tym zacnym gronie w 2016 roku. Wówczas debiutował w cyklu Grand Prix jako stały uczestnik. W wieku zaledwie dwudziestu jeden lat wywalczył swój pierwszy brązowy medal w Indywidualnych Mistrzostwach Świata. Kibice docenili ten sukces. Ostatecznie żużlowiec został sklasyfikowany na ósmym miejscu wśród najlepszych sportowców w naszym kraju.

Kolejnej nominacji żużlowiec doczekał się w 2017 roku. Niestety wtedy zawodnik nie znalazł się w pierwszej dziesiątce. Mimo to, że w główniej mierze dzięki doskonałej postawie Zmarzlika Polacy wywalczyli złoty medal w Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich The World Games we Wrocławiu. Kibice postanowili większym zaufaniem obdarzyć Patryka Dudka, który wywalczył srebrny krążek w GP. Bartek rywalizację o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata zakończył wtedy na piątym miejscu.

Sezon 2018 był bardzo udany dla Bartosza Zmarzlika. Polak mam za sobą najlepszy rok startów w swojej dotychczasowej karierze. Zawodnik wywalczył w 2018 roku swój pierwszy srebrny medal w Indywidualnych Mistrzostwach Świata. Żużlowiec w całym cyklu Grand Prix musiał uznać tylko wyższość Taia Woffindena.

Początek sezonu nie był jednak udany dla lidera Cash Broker Stali Gorzów w Grand Prix. Dziewięć punktów zdobyte w pierwszej rundzie cyklu SGP w Warszawie, a zwłaszcza kiepski występ Zmarzlika w Pradze (tylko cztery zdobyte „oczka”) nie zapowiadały tak znakomitej dalszej części sezonu w wykonaniu naszego reprezentanta. Zresztą Polak, od kiedy stał się stałym uczestnikiem rywalizacji o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Od 2016 roku przyzwyczaił nas do tego, że na początku cyklu nie idzie mu zbyt dobrze. Z pewnością żużlowiec będzie dążyć do tego, aby cały sezon udało mu się odjechać na równym wysokim poziomie.

Pod koniec czerwca nastąpiło przełamanie. Bartosz Zmarzlik od Grand Prix Danii w Horsens w każdych zawodach notował na swoim koncie dwucyfrowe zdobycze punktowe.

– To był trudny, a zarazem fajny sezon. Na pewno chciałbym podziękować Rysiowi Kowalskiemu i mojemu teamowi – wszystko było przygotowane perfekcyjnie i moim zadaniem było tylko nie popełnić błędów z ustawieniami. To największa radość na żużlu jak się ma motory, na których można podjąć walkę i nawet wygrywać. Cieszę się że udało się zakończyć sezon wysoko, bo Praga nie wyszła tak jak chciałem. Dostałem wtedy zimny prysznic i musiałem spędzić kilka ładnych godzin na torze żeby pozmieniać ustawienia. Podziękowania dla Pawła, taty i dla dziewczyny, bo potrafi uspokajać nerwy. Teraz jest wszystko tak, jak należy – mówił po zawodach w Toruniu Bartosz Zmarzlik.

W 2018 roku w 84. Plebiscycie na 10 Najlepszych Sportowców Polski 2018 zdołał wyprzedzić min. Roberta Lewandowskiego piłkarza, który od lat jest w czubie tego plebiscytu

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL