Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 30 Marzec 2021 | AUTOR: Grzegorz Zommer

Zwycięstwo w Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda

We wtorek 30 marca na torze w Bydgoszczy zostało rozegrane XXXII Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda. Bartosz Zmarzlik zajął w tym turnieju pierwsze miejsce. Losy tej imprezy rozstrzygnęły się w wyścigu dodatkowym. Zmarzlik i Wadim Tarasienko wywalczyli po czternaście punktów w zawodach. W gonitwie dodatkowej lepszym zawodnikiem okazał się nasz rodak.

Bartek w zawodach wystartował z numerem piątym. Później jego wyścigi.

Wyścig drugi, pod taśmą Zmarzlik, Lyager, Bellego, Woźniak. Dobry start Bartka ale to Woźniak obejmuje prowadzenie. Bartek na drugim okrążeniu minął atakiem przy krawężniku Woźniaka. Trzy punkty dla Bartka, drugi Woźniak, trzeci Bellego, bez punktu Lyager.

Wyścig piąty od krawężnika Huckenbeck, Michelsen, Zmarzlik, Lindgren. Start dla Huckenbecka ale tuż za nim Zmarzlik, który atakiem przy krawężniku wyprzedził Niemca. Bieg bez historii, pewne trzy punkty Zmarzlika, drugi Huckenbeck, trzeci Michelsen, ostatni Fredrik Lindgren. Po dwóch startach Bartek ma na swoim koncie komplet sześciu punktów.

Wyścig dziesiąty Kubera, Zmarzlik, Berge, Laguta.
Wszyscy równo weszli w pierwszy łuk, na wyjściu na prowadzenie przesunął się Zmarzlik. Z każdym kolejnym okrążeniem  Bartek powiększał swoją przewagę, na trzecim okrążeniu zbliżył się do niego Laguta ale nie na tyle aby minąć Zmarzlika. Trzy punkty dla  Bartka, dwa punkty Laguta, trzeci Berge, czwarty Kubera. Po trzech startach komplet dziewięciu punktów na koncie Zmarzlika.

Wyścig piętnasty od lewej Zengota, Buczkowski, Musielak, Zmarzlik. Start dla Musielaka, Bartek przez cztery okrążenia gonił Musielaka jednak bezskutecznie. Trzy punkty dla Musielaka, dwa punkty Zmarzlika. Trzeci do mety przyjechał Buczkowski, bez punktów Zengota. Po czterech startach na koncie Bartka jedenaście punktów.

Wyścig dwudziesty od krawężnika Zmarzlik, Tarasienko Gała, Sajfutdinov. Kapitalnie ze startu Zmarzlik! Bartek pewnie minął Tarasienke i wygrał swój bieg. Walka o drugie miejsce Tarasienki z Sajfutdinovem ale to ten pierwszy wychodzi z tej walki obronną ręką. Trzy punkty dla Bartka, dwa Tarasienko, trzeci Sajfutdinov, czwarty do mety przyjechał Gała. 

Bieg dodatkowy o zwycięstwo w ” Kryterium Asów”. Zmarzlik i Tarasienko po pięciu startach mają czternaście punktów. Od lewej Zmarzlik, przy płocie Tarasienko. Świetny start Zmarzlika który napędzał się po szerokiej i złapał odpowiednią prędkość aby nie dać sobie odebrać zwycięstwa w dzisiejszym turnieju.

To był bardzo fajny turniej. Posprawdzaliśmy wraz z teamem ustawienia motocykli. Na torze czułem się wyśmienicie. Tor był świetny, a nie zapowiadał się na taki, gdy przyjechaliśmy do Bydgoszczy. Organizatorzy mieli trochę „zabawy” żeby ten tor dopieścić, gdyż wczoraj padało. Pod koniec zawodów tor był świetny do ścigania. Można było wyciągnąć dużo frajdy z jeżdżenia. Przy okazji było ciepło i słońce. To był bardzo fajny dzień. – powiedział dwukrotny Mistrz Świata na żużlu – Przyjechałem do Bydgoszczy na luzie. To był pierwszy mój start w tym roku, gdzie ścigaliśmy się w czterech. Po raz pierwszy w tym roku robiłem cztery okrążenia. W takim momencie załącza się jednak pewien automatyzm i wszystko się przypomina z wcześniej wyćwiczonych umiejętności i z tym dziś nie było najmniejszego problemu. – dokończył Bartosz Zmarzlik.

Wyniki:

1. Bartosz Zmarzlik (3,3,3,2,3) 14+3
2. Wadim Tarasienko (3,3,3,3,2) 14+2
3. Artiom Łaguta (3,2,2,3,3) 13
4. Szymon Woźniak (2,3,2,0,3) 10
5. Tobiasz Musielak (2,0,3,3,2) 10
6. Kai Huckenbeck (2,2,1,2,3) 10
7. Emil Sajfutdinow (2,2,2,3,1) 10
8. Andreas Lyager (0,3,0,2,2) 7
9. Mikkel Michelsen (1,1,3,1,1) 7
10. David Bellego (1,1,2,2,0) 6
11. Adrian Gała (1,2,1,1,0) 5
12. Fredrik Lindgren (3,0,0,0,1) 4
13. Krzysztof Buczkowski (0,1,1,1,1) 4
14. Dominik Kubera (0,1,0,0,2) 3
15. Dimitri Berge (1,0,1,1,0) 3
16. Grzegorz Zengota (0,0,0,0,0) 0

Bieg po biegu:

1. Łaguta, Sajfutdinow, Michelsen, Buczkowski
2. Zmarzlik, Woźniak, Bellego, Lyager
3. Lindgren, Musielak, Gała, Kubera
4. Tarasienko, Huckenbeck, Berge, Zengota
5. Zmarzlik, Huckenbeck, Michelsen, Lindgren
6. Tarasienko, Łaguta, Bellego, Musielak
7. Lyager, Gała, Buczkowski, Berge
8. Woźniak, Sajfutdinow, Kubera, Zengota
9. Michelsen, Bellego, Gała, Zengota
10. Zmarzlik, Łaguta, Berge, Kubera
11. Tarasienko, Woźniak, Buczkowski, Lindgren
12. Musielak, Sajfutdinow, Huckenbeck, Lyager
13. Tarasienko, Lyager, Michelsen, Kubera
14. Łaguta, Huckenbeck, Gała, Woźniak
15. Musielak, Zmarzlik, Buczkowski, Zengota
16. Sajfutdinow, Bellego, Berge, Lindgren
17. Woźniak, Musielak, Michelsen, Berge
18. Łaguta, Lyager, Lindgren, Zengota
19. Huckenbeck, Kubera, Buczkowski, Bellego
20. Zmarzlik, Tarasienko, Sajfutdinow, Gała
21. Zmarzlik, Tarasienko

Foto: Tomasz Przybylski

Softshell Zmarzlik Team 2021

299,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2021

199,00 PLN

T-shirt Zmarzlik Team 2021

119,00 PLN

Czapka Zmarzlik Team 2021

120,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Miasto Gorzów Wielkopolski
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Promet Cargo
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Globex
KDK Group
Gold Las
Optyline
Mario VVS
Szczepan Bike - Giant Gorzów
GM
Daytona
Rehakompleks
Zmarzlik Home Design
GESS.PL