Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 2 Lipiec 2020 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: TAURON Speedway Euro Championship 2020 w Toruniu

W pierwszą sobotę lipca rozpocznie się tegoroczna rywalizacja w cyklu TAURON Speedway Euro Championship 2020. Pierwszy turniej odbędzie się na Motoarenie w Toruniu. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 17.00.

Pięć rund zmagań wyłoni żużlowca, który zostanie Indywidualnym Mistrzem Europy. W stawce zawodów znaleźli się mistrzowie Europy z ostatnich lat: Mikkel Michelsen, Leon Madsen, Andrzej Lebiediew oraz Nicki Pedersen. Na torach nie zabraknie wśród stałych uczestników cyklu reprezentantów Polski: Kacpra Woryny, Bartosza Smektały czy Krzysztofa Kasprzaka.

W sobotnim turnieju z dziką kartą pojedzie Bartosz Zmarzlik. Dla naszego reprezentanta będzie to debiut w SEC. W związku z pandemią Covid-19, organizatorzy zmagań zmuszeni byli przeorganizować kalendarz tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Europy, w związku z czym, wszystkie rundy TAURON SEC 2020 odbędą się w Polsce. Toruń będzie gospodarzem dwóch z nich. Zawodnicy rozpoczną oraz zakończą zmagania na Motoarenie. Pierwsza runda cyklu odbędzie się 4 lipca, natomiast finał zmagań zaplanowano na 29 lipca.

Mimo że mamy już lipiec z powodu trwającej nadal epidemii koronawirusa żużlowcy nie mieli do tej pory zbyt wielu okazji do startów. Bartosz Zmarzlik wystąpił tylko w trzech spotkaniach PGE Ekstraligi. Lider Moje Bermudy Stali Gorzów z wielką chęcią zgodził się na występ w Toruniu.

– Chciałem bardzo podziękować firmie One Sport za dziką kartę na te zawody. To będzie mój debiut w Mistrzostwach Europy, ale patrząc na zawodników, którzy ścigają się tam na co dzień, to z pewnością nie będzie łatwy wieczór dla mnie. Oczywiście zrobię wszystko, żeby wygrać i pokazać moc, ale piętnastu pozostałych gości będzie chciało wygrać z mistrzem świata. Pierwszy z brzegu jest Leon Madsen, który pewnie będzie chciał rewanżu za mistrzostwa świata, więc kibice z pewnością zobaczą ciekawe zawody – powiedział Bartosz Zmarzlik.

Po raz pierwszy w historii zwycięzca cyklu TAURON SEC uzyska bezpośredni awans do przyszłorocznego Grand Prix. Zawodnicy mają zatem o co walczyć. Karol Lejman, Prezes Zarządu firmy One Sport spodziewa się również wielkich emocji na torze.

– Dzięki naszemu cyklowi kibice będą mogli emocjonować się dodatkowymi zawodami żużlowymi głównie w środku tygodnia. Liczę, że nowego Mistrza Europy poznamy w sportowej rywalizacji. Mam nadzieję, że to będzie podwójnie zdeterminowany zawodnik, który będzie chciał walczyć o tytuł, żeby wystartować w przyszłorocznym cyklu Grand Prix. U progu rozgrywek chciałbym życzyć każdemu przede wszystkim zdrowia, ponieważ to jest najwyższa wartość. Zresztą myślę, że jakoś damy sobie radę – powiedział Karol Lejman.

Bartek wystąpi tylko w pierwszym turnieju na Motoarenie. Żużlowiec będzie miał w sobotę idealne warunki do sprawdzenia swojej dyspozycji w indywidualnym turnieju na tle bardzo silnych rywali. Leon Madsen, Nicki Pedersen, Mikkel Michelsen, Grigorij Łaguta są to zawodnicy z najwyższej światowej półki. Start w takich zawodach będzie dla Zmarzlika doskonałą okazją do sprawdzenia się na tle mocnych przeciwników przed inauguracją tegorocznego cyklu Grand Prix.

Kibice nie mogą się już doczekać pojedynków na torze z udziałem Bartosza Zmarzlika i Leona Madsena. Rywalizacja dwóch najlepszych żużlowców z cyklu GP 2020 z pewnością będzie ozdobą sobotniego turnieju w Toruniu. Niestety w stawce uczestników zabraknie Andrzeja Lebiediewa. W miejsce kontuzjowanego Łotysza pojedzie Timo Lahti.

Zawody w Toruniu zapowiadają się niezwykle ciekawie. Dla kibiców ten turniej będzie jedną z pierwszych okazji do obejrzenia w 2020 roku w jednym miejscu czołowych zawodników na świecie. Transmisję telewizyjną z imprezy przeprowadzi na swojej antenie Eurosport.

Lista startowa pierwszej rundy TAURON SEC 2020 w Toruniu:

1. Grigorij Łaguta (Rosja)
2. Krzysztof Kasprzak (Polska)
3. Vaclav Milik (Czechy)
4. David Bellego (Francja)
5. Nicki Pedersen (Dania)
6. Michael Jepsen Jensen (Dania)
7. Andriej Kudriaszow (Rosja)
8. Kai Huckenbeck (Niemcy)
9. Robert Lambert (WIelka Brytania)
10. Bartosz Zmarzlik (Polska)
11. Mikkel Michelsen (Dania)
12. Timo Lahti (Finlandia)
13. Kacper Woryna (Polska)
14. Bartosz Smektała (Polska)
15. Leon Madsen (Dania)
16. Peter Ljung (Szwecja)

Zawodnicy rezerwowi:
17. Igor Kopeć – Sobczyński (Polska)
18. Karol Żupiński (Polska)

FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Maszoński Logistic
Miasto Gorzów Wielkopolski
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Promet Cargo
Galiński Siatki Filtracyjne
Jorg Grohmann
Wecon
Kris-Luft
Inter Cars
Grupa PP
PP Budownictwo
PP Rent
PP Car Detailing
PP Car Rental
GBS - dołącz do znajomych
Garcarek
Globex
KDK Group
Gold Las
Optyline
Mario VVS
Klim Brokers
Mitas
GM
HL
Daytona
Budnex
Rehakompleks
Prosper